Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    A nagy kérdés, hogy kell aggódnunk a Specter és Meldown miatt, vagy sem? :F

    Van ismerősöm, aki azt mondja, nem telepít soha egyetlen Win7 fix-et sem, és nem fél, mert a HTTP kapcsolaton keresztül úgysem sebezhető az átlag user számítógépe... (És úgyis router-t használ, és van szoftveres tűzfal a Windows alá telepítve.)

    És nevet rajtam, mert én, aki szorgalmasan feltelepítette eddig az összes fontos Windows frissítéset, és Security Fix-et (egyébként naprakész Comodo Internet Security fut a Win7 alatt nekem is), mégis így jártam. Megjártam.

    Furcsa módon teljesen Intel rendszerrel, mégis ugyanazokkal a hibákkal, amelyekkel szerencsétlen AMD tulajok szívtak.

    Azóta elolvastam ezt a nagyon tanulságos cikket, és az összes lehetséges sorrendben telepítettem, és eltávolítottam a márciusi ominózus Fix-eket, és Security Update-eket...

    Semmi nem segített. Már csak percekig fut a gépem (talán ezt a hozzászólást még engedi leírni), és lefagy, elcrash-el... ha várok, dobja a BSOD-ot is.

    Kedden kijött az áprilisi Monthly fix is, de már fel sem mertem tenni, mert a Microsoft erre is kezdte listázni a "Known issue"-kat...

    Magyarul január óta nemhogy nem tudták befoltozni a Meltdown-t, világszerte sok (száz?) ezer számítógépen BSOD és Network Interface problémákat generáltak, hovatovább éppen 11 fix-ük az eredeti Meltdown-nál is komolyabb biztonsági rést nyitott a számítógépeken.

    Ehhez jön, hogy elírták a fix-ek számozását, emiatt március közepén települt az a fix, amelyet megelőzően egy április elején kiadott fix-et kellene telepíteni, a NIC issue-k és BSOD-ok elkerülésére... :W

    Amikor az ember ilyeneket olvas, megtapasztal, és látja, hogy a Microsoft gyakorlatilag béta tesztelőnek használja az ő rendszerét, akkor nem teljes joggal háborodik fel, és mondja, hogy "Elmehet a Microsoft, és az Intel is a fenébe!"...? :U

    Mi a véleményetek?

    Egyébként ha bármelyikőtök tud egyéb megoldást is a fentiekre, mint a Windows teljes újratelepítése, azt megköszönöm! :R

    (Bár sok reményem nincsen, mert a fenti fórumok alapján az ominózus Windows patch-ek permanens módon tönkreteszik az ADFS konfigurációs adatbázist... Talán ezért nem segít már, hogy eltávolítottam őket, miután BSOD-ot okoztak... :( )

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák