Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz totron #54 üzenetére

    Ha nulláról építkezünk és 1 említett kb i5-3470 teljesítmény nagyjából cél, akkor a brand használt gépek jó alternatívák. Én mindig építek, de legutóbb a családi, közös gépet is erre cseréltem ki. (számolj bele mindent egy gépbe, a ház, tápegységgel, windows, stb..) mindennel együtt.
    Én legutóbb 28K-t fizettem házhoz szállítással egy komplett Dell 7010-ért (i3-3240, 4GB RAM, 500GB HDD, ház, minőségi tápegység, érvényes windows kulcs matrica.) +7k-ért cseréltem i5-re, +7k-ért ment bele 120GB SSD. 42K a vége.
    (Ha az utólagos 2 bővítést ugyan attól az eladótól kérem, akitől a gépet vettem, akkor kb. 50k lett volna.)

    A cikk pedig durván 90K-ról szól, ha a módosításokat vesszük alapul. A kettő minőségi szintje nagyjából hasonló lehet.

    42K-nál már alig lehet olcsóbban kihozni egy hasonló gépet. (igaz ez 42K már több mint fél éves, ezért valószínű módosult kicsit)
    Ha egyenként vagy félgép mellé vadászol alkatrészeket, akkor még mindig ott van a macera a beszerzéssel (utalás/postázás vagy személyes átadás-átvétel) és legvégül össze kell építeni, majd jöhet a várakozás, hogy minden alkatrész hibátlan-e, amit addig vettél...
    Én úgy látom, hogy jóformán túlkínálat van ezekből a brand gépekből a használt piacon, ezért még a kereskedő hasznával is megéri megvenni őket.

    Jevons paradox

  • b0bcat

    addikt

    válasz totron #84 üzenetére

    Ezért van a komment szekció, hogy az ilyen hasznos infókat meg tudják osztani egymással az olvasók. ;)

    Írsz erről az arany középútról valamit? :) Engem érdekel!

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • válasz totron #84 üzenetére

    Ha figyelmesen olvastál akkor egyáltalán nem a "van zseton" kategóriáról beszéltem. Nyilván felhasználás függvénye is a célhardver de én úgy 70-80 ezresből építettem a fiaimnak játékokra is alkalmas halk, megbízható gépeket. Ha ez neked a pénzszóró krőzus kategória akkor legyen....

    "A finomhangolás művészete a cingár pénztárcánál kezdődik. A cikk is erről próbál szólni."
    Szerintem pont nem erről szól. Mi a finomhangolás abban, hogy a lehető legolcsóbb dolgokat összedobálod?? :F

    [ Szerkesztve ]

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • hunluki

    senior tag

    válasz totron #84 üzenetére

    A finomhangolás művészete a cingár pénztárcánál kezdődik.
    Nem feltétlen. Én kimondottan szeretek finomhangolgatni és minimál vassal/fogyasztással megoldani dolgokat, mondjuk ez nálam inkább hobbi meg a maga módján "művészet" hogy a lehető legokosabban sikerüljön kihozni a dolgokat. Az meg egy kellemes adalék hogy cserébe olcsóbban jön így ki a lépés.

    Egyrészt kevesebb e-waste, másrészt meg ha még működik akkor miért ne fogjam be őket hasznos dolgokra. Nyilván faktor a fogyasztás is, hiába működne egy régi P4 winyókkal megtömve pl NAS-ként ha fogyasztásban 24/7 járással pörgetné a villanyórát feleslegesen.

    Nem véletlenül vagyok rákattanva a rpi-kre is, van már plex szeró, nas, torrent szerver, raspotify hangszóró, google photos házi alternatíva, hamarosan épül egy kamerarendszer is, a jövőben pedig tervezem ezt az egészet egy powerbankról meg néhány pici napelemről meghajtani. Ennek az egész ötlete onnan indult amikor megnyúvadt néhány kertben lévő szolárlámpa amikből idővel napelemes töltő lett (innen a kis napelemek is). Most nézelődök valami kis motoros megoldáson ami a pici paneleket rpi-ről vezérelve geoadatok alapján a megfelelő irányba forgatja majd a maximális hatékonyságért.

    Nyilván nem ezeknek a fogyasztása ami földhöz fog vágni, de a tanulás és az új dolgok megismerése a fő motiváció. Akárcsak a finomhangolásnál, mélyére mászni a dolgoknak, megérteni a működésüket és utána eljutni egy hatékony (akár saját kódos) megoldásra.

  • válasz totron #88 üzenetére

    Na látod ezzel tökéletesen egyet értek!
    Nálam az szokta kiverni a biztosítékot (sajnos rendszeresen előforduló jelenség) mikor egy PC-s fórumon egy kezdő leírja, hogy pl. 100K ja van a célra és szeretne gépet építeni erre a tufábbak, simán képen röhögik, a többiek meg elkezdik, hogy ha még hozzá teszel 20- 50-100 ezret akkor mit ki tudunk hozni belőle. Sokan nem fogják fel, hogy annyi a keret. Fél misiből egy hülye is tud használható gépet építeni....

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • b0bcat

    addikt

    válasz totron #88 üzenetére

    Egyáltalán nem cinizmusnak szántam. :N

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák