Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #17 üzenetére

    Lehet, hogy lehűtik de az előny itt már nem náluk van. Nézd meg a fogyasztási grafikonokat.
    Az Intelnek 4GHz+ van előnye, de ez 6-8-10+ magnál már nem megy csak böszme fogyasztással. A 10+ magoknál ez már nem pálya, 3GHz körül meg már hatékonyabb a Zen.

  • frescho

    addikt

    válasz t72killer #25 üzenetére

    Ezek a grafikonok szépen. Pár apró probléma azért van az AMD szerverekkel. Saját tapasztalat alapján:

    Hónapokig könyörögtünk egy teszt gépért, végül egy DL385 landolt nállunk. 512GB RAM és 2x32 mag. Jól hangzik ugye?

    ESXi telepítése után nagyon jól nézett ki amit mondott magáról. Árban is azt számoltam, hogy kb. 30% előnye van az Intellel szemben. Mármint azonos árért kb 30% előnye van.

    Aztán jött a hidegzuhany. Reggeli csúcsidőben azonos válaszidők eléréséhez ugynaz a web gép 6 helyett 8 magot kért. OK, így a sebesség előny ment a levesbe. Ha őszinte akarok lenni, akkor még így is megvolt az ár/érték előny, de ez 5-8% közé olvadt. Ez azért van, mert az Intel turbo megoldása agresszívabb és valahogy jobban el tudja osztani a kevesebb, de gyorsabb magra a terhelést.

    A csapatban felvetődött, hogy mysql-re tuti jó lehet. Aztán gyorsan gondolkoztunk. 3GHz+ alap órajelű Xeonok ellen esélye sincs. Márpedig a replikáció még mindig egy magot használ ki. OK, tudom, hogy az 5.7, de nekünk még 5.6 van.

    Tehát maradt, hogy 5-8% előnyért mit kell bevállalni:

    - Ismert, több tucatnyi gép mellé új platform a szokásos kezdeti firmware nyűgökkel
    - VMware live migráció csak azonos CPU architektúrán megy, AMD-Intel között tuti nem. Migrálás csak a VM lekapcsolt állapotában lehetséges
    - Az AMD-re rakott VM-nél a hardware configot utána kell húzni. mondjuk ez automatizálható, de migrációnál figyelni kell rá

    Ezek után én nem merem bevállalni, mert a TCO már 5% előnyt se mutatna. Az már csak bónusz, hogyha kölcsönbe nem tudtak adni gépet, akkor rendelésre mennyi idő alatt szállítanak?

    Szóval az AMD ledolgozott sokat a hátrányból, de ez nem elég meggyőző.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák