Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz bigyo108 #76 üzenetére

    Ahogy hcl is írja másra van kitalálva.
    Nálam pl családnak könnyű szétszórni így a képeket/videókat gyerekekről (amiket nem szívesen tennék fel más felhőbe).
    Ezen felül baromi praktikus hogy mindenem elérhető bármikor, mivel kevés a helyem (256-os SSD) ezért úgy csináltam meg hogy van online mappa ami nem szinkronizál le, weboldalon meg át tudom mozgatni/másolni olyan mappába amit lehúz ha kell.

    Amúgy egy jól belőtt pi4 meglepően sokat kiszolgál, helyi hálón van rajta 2 laptop, 2 telefon és egy tablet, távolról pedig érkezik be még 7 PC és 9 telefon, ezekről fényképek/videók is syncelgetnek felfelé. Kényelmesen elbírja úgy hogy még csinál sok mást is még a pi, de nyilván nem folyamatosan írja/olvassa mindenki.

    Ezt azért pendrive-al körbeadogatva megoldani necces lenne, főleg hogy többszáz km-es távolságok is vannak a tagok között :)

    Vagy ha kifele szeretnék adni valami nagy file-t akkor ki tudom linkelni, nem kell harmadik fél.

    Na meg az egész családnak ki van váltva a fizetős felhő, nálam optimális esetben napelemről megy szóval a rezsi is zárójeles tétel, ráadásul a pi amúgy sem egy amperzabáló állat. 8 tera winyó van rajta (i-tec mysafe házban 2 darab 4 terás ironwolf raid0-ban a max teljesítményért), egy külső USB3-es time machine backupnak, de később tervezek majd még egy SSD-t is rákötni mysql alá meg a cache-nek. Ezen felül egy nasban a hálón figyel raid1-ben két winyó ahova megy a nextcloud és a pi egyéb cuccainak backupja.

    Amúgy életem legjobb biznisze ez a nextcloud pi kombó. Főleg úgy hogy még 2019 novemberében sikerült megvennem bruttó 20 987 huf-ért.
    Nyilván van még járulékos költség, tápegység, passzív ház ára, külső hdd caddy, winyók ára, belefektetett idő, de most hogy így összeállt a kis elképzelésem és látom hogy jól működik rohadt büszke vagyok rá :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák