Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz kolopele #5 üzenetére

    Leveheted a szemellenzőt, itt senki nem a fideszt szidta, pont pl az első bekezdésben keltem a védelmükre, mely szerint külföldön sem kevésbé korruptak, csak már kifinomultabban csinálják.

    De hogy Hofit idézzem, megmondhatom ha a leves sós, pláne ha nem én sóztam el. Elvégre én is fizetem az adót, éves szinten egy nem is kicsi pesti lakás árát kb (ebből azért belőheted hogy nem egy kisegítőiskolás minimálbéres vagyok), úgyhogy jogom van elvárni hogy ezért a fizetésért ők is professzionálisan végezzék a munkájukat, mint ahogy ők is elvárják hogy az utolsó fillérig fizessem be az adót arra a célra amit ők aktuálisan éppen a fejükbe vesznek, mégha azzal én pl nem is értek egyet.

    Amúgy könyvelő vagyok mint említettem, és tudnék vitatkozni ezzel a csökkentés dologgal mert már hetek óta ezen matekozunk, de ne menjünk bele.

    Ja és nem a kormány a hibás azért mert sok embernek nem megy, de ugyanúgy azt sem jelenthetjük ki hogy a kormány mindent jól csinál és csak az emberek a hibásak, igenis van a politikának ráhatása az emberek életére, jó példa erre az "elmúltnyolcév", mert ha független lenne a kettő egymástól akkor annak se lett volna hatása ugyebár. ;)

    Igenis le kell tenni egy normális oktatási koncepciót az asztalra amit szakemberekkel közösen kidolgoznak, körbenéznek a világon hogy mi működik jól és mi nem, abból kialakítani egy erre az országra adoptált programot és azt következetesen végrehajtani. Sosem késő elkezdeni jól csinálni, elvégre TÉNYLEG ezen múlik az ország jövője, nem azon hogy ki rendeli a krétát az iskolába. Pont emiatt ismerték fel már régen is hogy az iskoláknak (és legfőképpen az egyetemeknek) függetlennek kell lenniük a mindenkori hatalomtól ugyanúgy mint a bíróságoknak, mert ezek a dolgok nem négy évre hatnak ki hanem negyvenre, mert aki most jár négy évet egyetemre az utána negyven évig issza egy elhibázott koncepció kudarcát.

    És ugyanúgy a kormány feladata hogy egy megfelelő gazdasági közeget biztosítson az innovatív vállalkozások számára, ne bürokratikus túlszabályozásokkal és különböző sóhivatalok vállalkozások nyakára ültetésével gátolni a fejlődést. Tudnék mesélni a milliós NÉBIH meg Agrárkamara éves díjakról amiket csak azért szednek mert ők vannak, de érdemben semmit nem tesznek hozzá az adott részágazathoz.

Új hozzászólás Aktív témák