Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz BonFire #59 üzenetére

    Ezt a fegyvert meg is lehet fordítani. Amíg a hirdetők csak alamizsnát csorgatnak a tartalomgyártókhoz, nem várható el, hogy professzionális dokumentumfilm-sorozatok lássanak napvilágot amatőrökről. Pedig az amatőrnek is lenne igénye stúdióra, zöld háttérre, soft-boxokra (villanyszámlára), minimum DSLR-re, steadycam-re, külön bummosra, RODE puskamikire, akkus videólámpára, és nem utolsósorban olyan számítógépre, ami nem szarja össze magát kettő darab 1080/30-as videosáv szimultán vágásától.

    Nem vagyok vadkapitalista, de aki minőséget akar forgatni és nem évente egyszer felvenni ahogy a macska játszik, az megoldja, hiszen van terve, rendszeresen kell ahhoz tartalmat gyártani (egy YouTube-filmből nem fog meggazdagodni) és ha nem hisz a sikerben akkor bele se kezdjen. Nekem nem kevésbe fájt amit írtál:
    - mikrofon (asztali és mikroport)
    - állványok (mikrofon és kamera)
    - DSLR
    - akkus lámpa
    - és a munkagép (szerencsére a videóvágót ingyen megúsztam, a DaVinci Resolve állati jó, csak a vas ára...)
    Ez "alig" 400e Huf eddig (és a két monitor ajándék volt első melóhelyemről). Oké, nagy az arcom mert a PC-t fejlesztésre és játékra is használom, de akkor is 100-120 ezer amit bele kellett fektetni, és csak anyagárról beszélünk. (plusz egy-két szoftver ami kell és legyen kerek 150e) Aztán a belefeccölt munkaórákról nem esett egy szó se.
    Eddig összesen láttam 0.0 Ft-ot bevételként egy év alatt, indulás óta 1.27$ ami "bejött".
    És akkor el is érkeztünk oda, miért mindenki játékstreamel és vlogol, ott dobálják is a pénzt és nézettség is van, pedig "csak játszol" (erős sarkítás, sejtem mi megy mögötte) vagy elmeséled mi volt az isiben.

    Ugyanaz a hirdetés Amerikában tízszer annyi bevételt hoz, mint Magyarországon.
    Ez nekem új - nem csak tízszer akkora a piac? (akkor se stimmel)

    @stellaz
    Én nem csodálkoznék, ha elindulna valamilyen technofób mozgalom hamarosan.
    Amish paradise?

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák