Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz noPublicFG #54 üzenetére

    Amit Surface Book-nak hívnak :)

    ----

    Ontopik:

    Mellesleg én látom a létjogosultságát a hibrideknek, speciális helyzetkben tudom őket elképzelni, nem mint a "megoldást", főleg hogy céges környezetben elég necces átnyomni őket...

    Dolgoztam gyártási környezetben, úgy hogy a laptopom éjjel nappal dokkolón csücsült, csak hétvégén hordtam haza, tuti ami fix alapon, akkor nem zavart a Lenovo Workstation mérete ...

    Aztán egy másik gyárban egyszercsak szükség lett az ide-oda futkározásnak, és ott bizony hipp-hopp átok lett, lecserélték egy T440s-re, de fél karom adtam volna egy Surface Pro-ért, mert egyszerűen abba a helyzetbe tökéletes megoldás lett volna a hibrid.

    Viszont ez nagyon egyén és felhasználásfüggő. Ha most nem az "otthonra-jutubra-excelhez" felhasználói réteget nézzük akkor bizony nem is olyan egyszerű laptopot venni.

    Pont nemrég beszélgettünk egy fejlesztő ismerőssel a laptophelyzetről, ugye az pont egy olyan foglalkozás ahol a mobilitás elsődleges, és szükség lehet speicális erőforrás igényekre is, viszont direkt fejlesztésre kihegyezett gépet nagyon nehéz találni.

    Erős proci és sok memória kell? Kapsz mellé gyárilag egy felsőkategóriás GPU-t amire semmi szükséged nincs, viszont nélküle csak a gyengébb kiépítés elérhető. Vagy ott vannak az olcsóbb, gémer laptopok, amik bővíthetőek, na de akinek volt valaha komolyabb laptop a kezében, azt ezektől kirázza a hideg ...
    Industrial is lehetne, de ott exponenciálisan elkezd nőni az ár, és ez nem mindig alternatíva.
    Vagy ott az Alma ... Ott lenne jó, csak ami erős az drága, ráadásul mondjuk gigaretina felbontással, mert menő, meg jól hangzik (főleg 13-15"-on, ahol speciális grafikai munkáktól eltekintve teljesen felesleges) amit aztán kénytelen lesz szerencsétlen júzer visszaskálázni FullHD-ra, mert olvashtatatlan rajta minden ...

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák