Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz hallador #55 üzenetére

    "És mint fogyasztót ez miért is kellene, hogy érdekelljen?"

    Nézd, attól, hogy nem érdekel, hogy mi miért van, attól még van, és nem fog változni. Az antarktiszon hideg van, és nem süt ki a nyári nap akkor sem, ha minden reggel káromkodsz egy nagyot miatta. Ha zavar a hideg, nem kell elmenni az antarktiszra és kész.

    "Azért pl elmagyarázhatnál pár dolgot, pl: Miért van az, hogy a világpiacon van nem kevés termék, ami nagyjából egy szinten áll árban, Magyarországon elcseszettül drágább mint máshol (Enermax, Jabra, Ruházat, Sport ruházat, Cipők stb, stb, stb) biztosan azért van, mert véletlenül ezek bárhol a világon legalább 30 %-al olcsóbbak mint otthon."

    Neked magyarázzam, aki a kis falutól kezdve megjárta Londont is? Történetesen hasonló cipőben járunk, én is kis faluból indultam és én is 10 évig éltem külföldön, a zömét pont Angliában. Pár évet Londonban is. Azt a kérdést egyébként miért nem teszed fel, hogy Londonban - ha már mindketten éltünk ott - miért annyi a lakbér, miért annyi egy éttermi adag, miért annyi egy taxi, miért annyi egy mozijegy, stb.? Mert azok ugye sokszorosába kerülnek a magyar árnak. Nem 30%-al magasabbak, hanem sokszorosa.

    A kiskereskedelem bizonyos szegmenseiben egyszerűen a vásárlóerő és a forgalom határozza meg, hogy mi mibe kerül. Egy német kiskereskedő a legújabb megjelenő konzolból, mobiltelefonból, márkás sportcipőből, nagyképernyős, felső középkategóriás TV-ből el tud adni 300-at, a magyar meg el tud adni húszat. A piac mérete és a vásárlóerő különbsége miatt. Ergo a német 300-szor X nyereségből üzemel, a magyar meg 20x Y-ból. Ezek alapján a tízszeres haszonkulcs lenne a logikus, ami csak azért nem annyi, mert a magyarnak olcsóbb az alkalmazott, a helységbérlet, stb. Ha tizedakkora költségei lennének, akkor akár tarthatná is az árat. De sajnos a költségek nem tizedakkorák, így nincs más választása, mint emelni az árrésen. Vagy bezár.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák