Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bocsika

    aktív tag

    Ne politizáljunk már. Ez egy szakmai fórum. Ne legyetek ennyire kicsinyesek.

    Szerintem jó dolog ez így. Az önkormányzatnak biztos nincs annyi pénze hogy a teljes rendszert kifejlesztesse, fenntartsa a szervereket stb. Gondolom megnéztek egy párat és szakmai gazdasági lobbi szempontból döntöttek. Amúgy én örülön mert egy ilyen hivatal egy papírtemető. Így csak a bejövő leveleket kell iktatni, bescannelni és eltárolni min 5 évig. Archiválni is könnyebb lesz egy winchestert, dvd-t, dat kazettát mint 1-2 tonna papírt.
    Adat-kezelésileg ezek az adatok jól meg vannak védve a Google-nél, mert különbem senki sem szerződne velük. Aki nyavajog e miatt azoknak általában vaj van a fülük mögött és el akarnak titkolni valamit. Magyarországon sajnos a törvények megkerülése a hobbi. :D
    Egy pár hónapot voltam önkormányzatnál. Hát elég papírt cipeltem. :S Az idő 20-30% az volt hogy kerestünk valamit a kupacban. A szakmai munka nagy része meg fenyegető levél minta.doc ok módosítása, és X példányba való kinyomtatása volt.
    A anyakönyvvezetéshez külön gép volt linux-al. :) Az Openoffice-ben ügyködnöm kellett egy kicsit mire rájöttem hogy nem is nagyon tér el a konkurenciától de egy 40-50 éves hölgynek ez magyarázhatod. :D
    Remélem a levelezés egy részét is átteszik emailre. Mondjuk már a középiskolásokat is szorítják az ügyfélkapu fele.

Új hozzászólás Aktív témák