Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scdlsc

    aktív tag

    válasz komi77 #17 üzenetére

    Mert régen minden jobb volt ugye? Lófaszt papa!

    "Miért nem akarnak ma a fiatalok hangszeres zenét hallgatni, esetleg hangszeren játszani?"
    Az, hogy te nem ismersz ilyen fiatalokat, az nem jelenti azt, hogy nem léteznek.

    "Én még jártam koncertre, ahol nem dj kevert valamit, valahogy."
    Erre írhatnám, hogy én meg voltam olyan koncerten, ahol fakezű és botfülű zenészek voltak, de dj-ket csak jókat hallgatok. Totális elferdítése a valóságnak. Zenészek között is van szar és kommersz, ahogy a dj-k között is. És általában nem a legjobb zenészek számait / dj-k szettjeit nyomják a mindenki által ismert rádiók orrba szájba.
    Baromira el vannak tévedve az emberek dj témában. Egy dj olyan, mint egy karmester, csak nem zenészeknek (akik éppen biorobotként más zenéjét játsszák, ugyebár), hanem zenelejátszó eszközöknek vezényel.

    Amikor te jártál koncertre, akkor a szüleid generációja ugyanígy ki volt akadva a te korosztályodra!

    Ne vedd támadásnak a fentit, de ha nem tudod elfogadni, hogy változik a világ, akkor így jártál. Minden generáció megkapja, hogy senkiházi / naplopó / igénytelen, bezzeg régebben. És eddig még soha nem volt igaza az őket leszólóknak és nagyon-nagyon valószínű, hogy most sem lesz...

  • Szipó

    tag

    válasz komi77 #17 üzenetére

    Szerintem drága a precíz gyártás a hangszereknél meg sok anyag kell bele. A gyermek meg leül a gép elé, amit már birtokol és akár ingyenes szoftverekkel is el tud indulni.

    Ha nagyon bejön az AI, akkor már lehet ez sem lesz.

    Vissza a régi kezelőfelületet!

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz komi77 #17 üzenetére

    Nem hiszem, hogy veszendőbe menne a hangszeres zene, egyszerűen csak kevesebben választják a Gibsonokat, szerintem nem ok nélkül. Az általam kedvelt zenészek is többnyire más, egyedibb, újszerűbb, jobb minőségű gitárokon zenélnek. Mert azért azóta, hogy a Gibson kitalálta, hogy most már mindent kitaláltak amit lehet, elterjedtek olyan megoldások, mint a multiscale, a neck through kialakítás, az átlagosnál több húr, mindenféle trükkös kapcsolások az elektronikában, amiket a Gibson és almárkáinak kínálatában nem nagyon lehet kapni, mert inkább azzal törődtek, hogy 2018-ban is pont olyan gitárt gyártsanak, mint Hendrixé volt. Sőt a legtutibb fejlesztésük, hogy már olyan gitárt is gyártanak, ami vadonat új, de mégis úgy szól, mintha 1965-ben gyártották volna. Nem úgy, mint egy 1965-ben gyártott gitár 1965-ben (mert az akkor még jól szólt), hanem ahogy most szól egy 1965-ös gitár miután már 60 liter izzadtságot szívott be a nyaka és félig lemágneseződtek a pickupjai. Van pár gyárbejárós videó a Gibsonról a youtube-on és azokon leginkább az látszik, hogy az átlagos Gibson modellek egyszerű nagyüzemi tömegtermékek. Ami munkafolyamatot csak lehetett azt gépesítették, a többit meg lehetőleg annyira leegyszerűsítették, hogy kubai bevándorlók is megcsinálhassák. Amiket tényleg hozzáértő hangszerészek csinálnak kézzel, azok a több millió forintos custom shop darabok. Hozzáteszem szerintem ez a fajta gépesítés és standardizálás magasabb általános minőséghez vezet, mintha tényleg kézzel csinálnák őket. Ezt viszont mára bármelyik kínai bérgyártó megcsinálja ugyanígy, töredék áron, semmivel sem rosszabb minőségben. Másrészt mára ezeknek a technológiáknak egy jó része könnyedén elérhető kisebb gyártók számára is, így manapság rengeteg apró cég gyárt, a Gibsonoknál sokkal egyedibb, modernebb kialakítású gitárokat. Az internetes kereskedelem térnyerésével ráadásul ezek a kisebb cégek könnyebben eljutnak a vásárlókhoz. Míg régen nagy előnyt jelentett, hogy a Gibson, Fender, Yamaha stb... raktárkészlettel, egész világot behálózó kereskedelmi kapcsolatokkal bírtak, addig ma bármelyik kis gyártótól rendelhet az ember egy gitárt az interneten, ráadásul nem egy szűk választékból választva, hanem a legapróbb részletekig testreszabhatja magának. Megadod, milyen fából, milyen festéssel, milyen nyaktípussal, milyen nyakprofillal, milyen pickupokkal, milyen hardverrel, hány húrral kéred, megcsinálják, aztán kipostázzák neked. Nem kell hozzá raktárkészletet fenntartani, nem kell a kis és nagykerek sápját kifizetni, nem kell hozzá 100 művészt szponzorálni, hogy cserébe egy az átlagostól csak a pickguardon lévő logóban eltérő gitárt XY signatureként árulhassanak, csak egy jó hangszert kell csinálni és azt veszik Gibson helyett.

  • Laly1972

    újonc

    válasz komi77 #17 üzenetére

    Az a döbbenet, hogy bizonyos szempontból saját maguknak is löttek egy öngolt pl az MP3 kifejlesztésével és szorgalmazásával. Így ugyanis majdnem teljesen áthelyezték a zenét a netre!!!! De ez csak egy gondolat.

Új hozzászólás Aktív témák