Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eXodus

    őstag

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    Vagy azt is írhatnánk h arn személyes érdeke h a drágán megvett intel procija ne legyen olcsóbb... Ha már neki van akkor dögöljön meg a másik és ne vegyen olyat.

  • attiati

    veterán

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    gondolod hogy két 50-50%-os részesedésű versenyző között nagyobb árverseny dúlna, mint most?

    Úgy értem, hogy akkor vagy az amd vagy az intel olcsóbb lenne, mint most az amd?

  • arn

    félisten

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    azt, hogy ki adja aranyaron az attol fugg, hogy ki van felul. az amd ha jobbat csinal, ugyanugy az intel fole araz, mint ahogy az intel is megteszi ezt. gondolod, hogy az amd pusztan jopofizasbol adja olcsobban a dragabban eloallitott procijait? anno az a64 megjelenesekor ugyanolyan pofatlanul draga volt, erdekes modon a core2 megjelenesevel tudta olcsobban is adni. sot az intel ha igazan aranyaron akarna adni, akkor azzal az amd is jobban jarna, mert az intele a armeghatarozo szerep, es hozzaigazitana, es tobbet keresne. no de nem ennyire hulyek, tudjak, hogy mivel lebegtethetik az amd a szamukra egeszseges piaci reszesedesen. jelenleg siman megcsinalhatnak, hogy olyan arversenyre kenyszeritsek, amibe az amd belegebedne. ha az amd olyan processzorokkal fog elorukkolni, ami egyertelmuen felulrol befolyasolja az intelt (mint pl a brazos vs atom), azt latni fogjuk az arazasban is.

    ezert nem ertem, hogy miert jo valakinek... verseny kell, de az most is megvan.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • vanye

    senior tag

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    Erről az "olcsóbban"-témáról az a véleményem (és lehet, hogy megköveznek érte itt páran), hogy már most is röhejesen olcsóak a számítástechnikai cuccok. Négymagos procit 24k-ért dobnak utánad, 8 GB RAM-ot valami tizenakárhány ezresért, a Full HD-ra remekül alkalmas videokártyát pedig már olyan 35k körül adják. Ezek a termékek pedig még évekig bőven alkalmasak lesznek minden új játék futtatására, és még sok minden másra is. Így pedig az a kijelentés, hogy adhatnák még olcsóbban is, kissé komikusan hangzik.
    A PC-s piac sztem lassan kezdi elérni azt a szintet, amikor a legtöbb embernek már egyre ritkábban kell konfigurációt váltania - éppen azért, mert a szoftverek messze nem fejlődnek olyan dinamikusan, mint az alájuk pakolt hardverek. Vagy a hardvergyártók nyomják túl nagy rössel, vagy a szoftverbarkácsolók vannak lemaradva, én nem tudom... Mindenesetre úgy gondolom, hogy egy mai négymagos, 8 GB RAM-mal és mondjuk egy GTX 460-nal megtámogatott gép csak és kizárólag alkatrész-meghibásodás (és a sajnos elég sokunkra jellemző "bázzé, már egy hónapja nem vettem semmit a gépembe!"-szindróma ;] ) miatt kerülhet lecserélésre. Azok az "amortizációs" indokok, amik miatt anno a P4-eseink és egymagos Athlonjaink kiszórásra kerültek (többszálú alkalmazások egy magon történő szenvedése, játékok élvezhetetlen futtatása, Full HD filmek akadása, indokolatlanul egekbe szökött hőtermelés és fogyasztás stb.) már nincsenek jelen a horizonton. Legalábbis én így érzem. És sehol nem látok egy olyan új fícsört sem, ahol a fent említett konfig elvérezne, s ami miatt egy ilyen gépet kukázni kellene majd. Sehol. Ez persze jó a átlagfelhasználónak, ám annál rosszabb a gyártóknak.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák