Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Ati1979 #15 üzenetére

    Van rajta USB 3.0.
    Átlag terhelés mellett 7 óránál többet nem lehet hozni ezzel a grafikus teljesítménnyel. Így is a hatodát teljesítik a többiek a Hondo tempójának.

    (#4) hibavissza: Az üzleti szinten pedig a Windows az előny. Ezen tudsz használni DWG TrueViewer szoftvert, ami a professzionális üzleti felhasználásban fontos lehet. Ez amolyan workstation tablet. Nem biztos, hogy érdemes összehasonlítani a játéktabletekkel. Azért kérik el az árát, mert sokkal erősebb, sokkal többet tud, és a legacy programok is futnak rajta, de emellett megőrzi a tabletek jellemzőit, mint a passzív hűtést.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz smkb #19 üzenetére

    Igen a legerősebb tabletplatform.

    Az Ivy Bridge és a Trinity APU-ra is lesznek tabletek, de ezek NEM tabletplatformok. Főleg abból a szempontból, hogy 10-17 wattot fogyasztanak, aktív hűtést igényelnek, és nagyjából max 5 óra lesz az idle üzemidejük. Attól, hogy beraknak valamit tabletbe nem lesz tabletplatform. Az ott kezdődik, hogy passzívan tudd hűteni. Még az AMD Z-01-et sem tekinti senki tabletplatformnak, mert kell hozzá az aktív hűtés.
    Emellett az Ivy Bridge és a Trinity APU igazi előnye a kétcsatornás memóriavezérlő, amiből a tabletekben egy csatorna lesz használható, mert kettőt már nem lehet befogni, mivel nem fér bele a dizájnba. Illetve, ha valaki bevállalja a 20 Wh-s aksit akkor az kellően kicsi, hogy tudjál akkora alaplapot építeni a termékbe, amivel már lehet két memóriacsatornát kezelni. Ilyenkor az idle üzemidő 3 óra alá fog esni, szóval annyira senki sem lesz hülye.

    Gondolkodj is, mielőtt a gyártók kamuját beveszed. Az Ivy Bridge és a Trinity nem való tabletbe. Nyilván a tabletek ára ezt tükrözni fogja, hiszen a Hondo háromszor annyi ideig is bírja egy feltöltéssel. Ezért építi erre a Fujitsu az üzleti tabletjét. Ha nem számítana az üzemidő és a hűtés, akkor 35 wattos lapkák lennének a tabletekben, és nem 5 watt alá törekednénk.

    A Z-60 az AMD legdrágábban árult Brazos-alapú APU-ja. A Brazos lapkák közül ezen lesz a legnagyobb nyereségük.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz smkb #21 üzenetére

    Van 17 wattos Trinity is. Sőt a rendszer konfigurálható, mivel szoftveresen befolyásolhatod a fogyasztást. Amit az AMD bemutatott a Computexen az a Trinity APU amint lekapcsoltad a dokkolóról 7 wattban korlátozta a PowerTune paramétert. Ezt felülbírálhatod persze. Hasonlóan fog működni az Ivy Bridge is a tabletekben. Az sem lesz teljesen 17 wattos, mert egyszerűen "hajszárító" ventilátor kell, hogy kézbe tud venni a tabletet. Ergo muszáj a TDP-vel játszani.

    Az AMD ki tud állítani az Ivy Bridge tabletek mellé egy Trinity APU-t. A tesztek világosan bizonyítják, hogy a Trinity energiagazdálkodása jobb, jórészt annak köszönhetően, hogy az Intel nem alkalmaz semmilyen energiagazdálkodást az IGP-re. A kérdés, hogy van-e értelme a Trinity APU-s tabletnek. Aki akarja megcsinálhatja, de akkor sem lesz több az idle üzemidő 5 óránál, mert túl nagy bele a platformdizájn. Ez fizikai probléma, amit a lapka tokozásának komplexitása okoz. Még ha kiveszel egy 64 bites memóriacsatornát, akkor is nagy lesz a dizájn. De eleve amikor az Ivy Bridge és a Trinity APU-t tervezték, akkor nem is gondoltak arra, hogy ezeket majd tabletekbe is berakják a gyártók. Vékony és normál notebookba készültek.

    A Hondo ezzel a gonddal nem küzd, mert harmad akkora alaplapot igényel, mint az Ivy Bridge és a Trinity dizájnja. Ez alapvetően annak köszönhető, hogy a lapkák tokozása eltérő. A Hondo sokkal kevesebb pint használ, vagyis kevesebb áramköri elem kell. A fogyasztása maximum 4,5 watt a 17 watt helyett, ami kisebb tápáramkörben nyilvánul majd meg. Ezek nagyon egyszerű dolgok ... csodálkozom, hogy nem esik le, pedig nem kell hozzá fizika érettségi.

    Ezt a terméket nem kell mosni. A leggyorsabb tabletplatform, és az egyetlen, ami az összes Windows 8 szolgáltatást támogatja.
    A Fujitsu nyilván nem véletlenül árazza ennyire. Mit tudsz választani a Windows 8-hoz üzleti szemmel? Az Clover Trail jóval gyengébb, és nem optimalizálták rá a legacy alkalmazásokat, illetve nem lesz hozzá 64 bites támogatás. Az Ivy Bridge és a Trinity pedig nem tabletplatform. Bele lehet rakni egy ekkora dizájnba, csak abból 20 Wh-s akkumulátor lesz, ami 3 óra max. üzemidőt von maga után. Nyilván ezt a Fujitsu is átgondolta. A Clover Trail kevés, míg a normál mobil platformok túl nagyok. A középút a Hondo APU. Kellően gyors, kellően sok dolgot támogat, és a dizájnja valamint a fogyasztása a tabletplatformá teszi, vagyis hűthető passzívan, és az üzemidő is jó lehet üzleti mértékkel.

    (#22) tvse1995: Ez jellemző vonása az üzleti gépeknek. Strapabíróbbra tervezik őket, mint a normál használatra szánt tableteket.

    (#25) =WiNTeR=: Láttam már egy referenciagépet Trinity APU-val, de hidd el nem elég jó. Nem tabletbe készülnek ezek a mainstream Ivy Bridge és Trinity dizájnok. Lehet, hogy valamennyivel gyorsabb, de hatványozottan fizeted ennek az árát az üzemidőben. Itt tényleg úgy vannak vele, hogy mennyire éri az meg, mert lesz hangja, melegedni fog, és kevés ideig bírja. Ha pedig ezeket a dolgokat az órajel lejjebb vételével megpróbálod mérsékelni, akkor a teljesítmény lesüllyed kicsivel a Hondo szintje fölé. Valaki szerint megéri, de egy tablet szerintem már az aktív hűtésnél megbukott.

    (#28) hibavissza: Az biztos, hogy nem lesz tömegtermék. Azért ilyen drága. Az Acer verziója lehet jobb, mert az olcsóbb lesz elvileg. Legalábbis az eddigi adatok szerint az nem üzleti.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz =WiNTeR= #40 üzenetére

    Ha a dokkolóban van aksi, akkor emelkedik az üzemidő, de nem biztos, hogy erre gondol a gyártó.
    Ott vannak a C-s APU-k. Ezeket is bele lehet rakni tabletbe, de nincs sok értelme, mert tényleg az 5 watt az egy eléggé felső határ itt. Ezen belül kell alkotni, hogy normális legyen. Ami aktív hűtést igényel, az már nem igazán tablet.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MongolZ #43 üzenetére

    Egyelőre senkitől sem kaptunk Win 8 tabletet, de szeretnénk mindegyik platformról tesztet csinálni.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Peter789 #47 üzenetére

    De a W500-ba az Acer egy speciális C-50-et kapott, aminek nem 9 watt volt a fogyasztása, hanem 5-6 watt. Ezt csak az Acernek válogatta le az AMD, ezért nem kért az Acer Z-01-et a C-50 helyett, mert nekik le volt a lapka válogatva. Az Ivy Bridge és a Trinity ULV dizájnok TDP-je 17 watt + 3-5 a vezérlő. Azt csak úgy lehet 5-6 wattos szintre csökkenteni, ha a teljesítményt jelentősen beejtik, ami pedig az egész dolgot értelmetlenné teszi. Úgy gondolom, hogy olyan 8-10 watt körülire konfigurálják majd őket, amihez a vezérlő hozzádobja a szokásos fogyasztást. Viszont így a W500-nál még mindig 3x többet fog fogyasztani a platform, vagyis a venti is jóval jobban fog tekerni. A nem túl méretes aksit hozzávéve ez így nem a legjobb. Egyszerűen nem gyorsabb annyival, hogy az a hatványozott bünti, amit a platform dizájnja okoz elfogadható legyen az üzemidőben.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MongolZ #49 üzenetére

    Nincs. A Fujitsu novemberben kihozza, és valszeg az Acer is. Arról van infóm, hogy rajtuk kívül még négy gyártó jelentkezett az AMD-nél, hogy meggondolták magukat és mégis érdekli őket a Hondo, és további négy cég még tárgyal. Ők főleg attól teszik függővé a Hondo APU-s tablet megjelenését, hogy a Clover Trail milyen fogadtatásban részesül. Egyelőre ez kiszámíthatatlan.
    Az új dizájnok amúgy januárban jelenhetnek meg leghamarabb, mert az Acer és a Fujitsu kivételével a frissen bejelentkezett négy gyártó a legfrissebb belsős tesztek alapján döntött mégis a Hondo APU bevetése mellett, szóval kell két hónap, mire validálnak egy dizájnt. Tervezni nem is tervezték, hogy a Hondóra építenek, de a kényszer úgy néz ki, hogy rávitte őket.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz =WiNTeR= #51 üzenetére

    Látom ezeket a véleményeket én is. Nyilván nem véletlen, hogy hirtelen a gyártókat elkezdte érdekelni a Hondo APU. Egyelőre az AMD-nek és az NV-nek van a tabletplatformok között normális támogatása Windows 8-ra és RT-re. Ez későn esett le a gyártóknak, mert elvakította őket a reklámpénz. Mindenesetre, ha januárra áttérnek a jobb platformokra, akkor az csak negyed év kiesés, szóval alapvetően nincs veszve még semmi.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz MongolZ #53 üzenetére

    Ha a Hondo érdekel, akkor annak a képességei a C-50-nel azonosak. Mivel ez már egy ideje a piacon van, így utána tudsz kérdezni, hogy mi hogyan megy rajta. Ugyanúgy fog menni a Z-60-on is.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák