Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Degeczi #23 üzenetére

    A másodiknál, bár nem olvastam végig, de ha ugyanakkorára nagyítjuk a képet a full framenél, mint amekkorára a cropposnál kell, természetes, hogy ugyanazt fogjuk látni. Épp ez az, hogy kisebb mértékben kell nagyítani full framesnél, és a kisebb mértékű nagyítás miatt kevésbé fognak megnyúlni a szóródási körök - teljesen függetlenül attól, hogy mit fogadunk el szóródási kör maximális megengedett nagyságának. Szóval adtak egy pofont a sz@rnak. A szöveget nem olvastam el mellé, de ez nyílvánvalóan totálisan téves kísérleti metódus a jelenség vizsgálatára.

    Nyílán a CoC maximális megengedett értékének másnak kell lennie egy full frame szenzornál, meg egy APS-C-nél, tök függetlenül attól, hogy most digitális szenzorokról van szó. Kérdés, hogy a gyártók meghatározták-e ezek mértékét, vagy önkényesen határoznak meg ilyen-olyan értékeket ezek az oldalak, plusz kérdés, hogy mivel (legalábbis úgy emlékszem Roberter ezt írta) nem lineárisan nő a szóródási körök mérete a fókusz síkjától való távolsággal (megfelelő elrendezésnél gyönyörűen látszik, hogy egy ponton brutálisan meg tud szaladni), a CoC maximális megengedett méretének megváltozása mikor képes észrevehetően megváltoztatni a DOF-t. Az első oldal képeinél nyílván tökmindegy, mert az élesség látható határán egy pillanat alatt túlszalad a szóródási körök mérete mindkét CoC korláton. A DOF kalkulátor meg érdemben mást mond, szerinte észrevehetőnek kéne lennie a változásnak. Tényleg érdekes. Kísérletezésre, meg némi utánaolvasásra/művelődésre biztos, hogy érdemes a dolog, kár, hogy nincs FF gépem :O :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • KTTech

    veterán

    válasz Degeczi #25 üzenetére

    Már próbáltam, az ott adott számítások helyesnek bizonyultak.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák