Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz hallador #44 üzenetére

    Az Athlon széria nagyon jó volt, de az arra épült Opteronok még jobbak. 2010-ben a 100 leggyorsabb szupercomputer közül 33 Opteronra épült (utána viszont szépen lecsökkent számuk, nem tudták tartani a lépést).
    Csakhogy az Opteronokat 2003-ban dobták piacra, tehát bő 6-7 évig eléggé "ott voltak a szeren". Ha 10 év az informatikában egy évszázadnak felel meg, akkor az AMD szerverfronton két informatikai emberöltőt kibírt egy platformmal.
    (egyébként az Athlon64 3000+-omat es S939-es Opteronra cseréltem le, és brutál gyors volt, bár tényleg eléggé melegedett a barebone házban.
    Az egyedüli bajom az alaplapi vezérlő volt, az Nvidia Nforce, ami nagyon kevés belső megszakítással rendelkezett, így amikor beraktam egy HDMI videókártyát (XFX HD4650 -gyönyörő fekete kártya volt), egymástól vették el az erőforrást a különböző HW egységek és szó szerint vergődött a gép. Akkor döntöttem el hogy PCI-E platformra váltok és akkoriban az AMD tényleg nem tudott semmi értelmesen ajánlani. mondjuk tényleg hihetetlen, hogy a mostani nem túl erős videókártyám 11x gyorsabb annál az AGP-nél Passmark szerint)

Új hozzászólás Aktív témák