Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz 14adam #1 üzenetére

    gamepod-on is :K

    ez szvsz. annyira c64, mint mondjuk sega megadrive :( valahogy nem győzött meg... iskolapéldája annak, ahogy egy régi nagy nevet marketingre akarnak használni... ahogy olvastam, még egy c64 emulátort sem adnak hozzá... mondjuk párszáz játékkal... így nagyobb keletje lehetne

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz zetecR #5 üzenetére

    kb. a neve, meg, hogy ilyen "egybegép", mint az őse

    ...de amíg anno a c64 sikergép volt és a népszerűségét annak köszönhette, hogy millió hangulatos játék simán elment rajta, addig ez lényegében egy elég gyenge (mármint az alapverzió): htpc 1 billentyű alá sűrítve... filmnézésre/netre/egyszerűbb játékokra/irodai alkalmazásokra elég lehet, de másra nem nagyon... nem is lesz olyan népszerű, mint az elődje... viszont a fanok szerintem hoznak annyit a konyhára, hogy megérje gyártani... nagy büszkeséggel mutogathatják, majd a tévé előtt pihenő "c64-remake"-et :) (gamepod-os cikkben linkelt kép megnevettetett: képes voltak d-sub-ot nyomni rá... 2010-ben nem lett volna dvi a minimum?)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz menalcas #14 üzenetére

    jah, csak ez nem netbook-konkurenciának készült :) hanem, hogy odadobd a tv elé és kész...

    az alapvető probléma szvsz. a következő:

    anno:
    a c64 egy külön platform volt, amire millió hangulatos játék íródott és ebben volt a sikere...

    most:
    van egy ilyen notebook/netbook kaliberű, kijelző nélküli egybegép c64 névvel, ami kb htpc-nek jó...

    na, én jövőt akkor látnék benne, ha egyoldalról jó lenne a cucc htpc-nek (ez az oldala rendben is van), más oldalról meg mondjuk összehoznának steam mintájára egy online rendszert, majd "fullhd-sítenék" sorban (úgy, hogy a mai elvárásoknak megfeleljenek) a régi c64-es játékokat, amik platform-exkluzívak lennének és viszonylag olcsón lehetne hozzájutni kizárólag letölthető formában... :K ezzel pusztán annyi a gond, hogy marhanagy benne a rizikó... egyrészt óriási költség lenne sorban felújítani a régi nagy címeket és hangulatossá tenni, aztán, ha ez nem sikerül, akkor bukta az egész...

    alapvetően teljesen más volt a régi c64 funkciója, mint a mostanié...

    #22: igen, htpc-t írtam is mindenhol... csak hát ebben a formában elég gyenge... mellesleg egy htpc-t én jobban el tudok képzelni "kisdoboz a tv alatt+wireless billentyű+egér" felállásban... kellene még valami plusz dolog, amivel el lehet adni (a c64 név mellé)

    [ Módosította: dabadab ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vidala #38 üzenetére

    tenni rá romba égetett emulátort meg párezer játékot... meglenne az exkluzivitás... aztán már csak egy "c64 start" gomb kell rá, amivel emulátor módba lehet kapcsolni :) lenne nosztalgia feeling rendesen... csak hát fura lenne szerintem 100centis fullhd plazmákon c64-es játékokat nyomni... (ezért írtam korábbi kommentben online terjesztési rendszert meg felújított változatokat... csak hát ez mocskosul sok idő+pénz+rizikó)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák