Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    Ehhez kéne tudni, hogy terv szerint a hardware vagy szoftver választja a P szintet.

    Ha a hardware, akkor mindegy, vagyis a szoftvernek az lenne a dolga, hogy ne erőltessen diszkrét értéket, hanem jelezze a hardware-nek, hogy rábízza (legfeljebb kiválasztja a felhasználó által kíván sémát, ha esetleg van több is, mint pl. a powersave és performance az Intel-nél).

    Szoftvernél szerintem alapvetően az ACPI-től kapja az OS a P szinteket, és van valami előre kódolt "vektor" (gondolom az OS fejlesztő rakja össze, de lehet hogy a hardware gyártó ajánlásából?), ami alapján aztán a szoftver zongorázik. -> Na, ezt viszont talán felülírhatja valahogy az AMD (akár a P szint listát is, és azokat a paramétereket, amik azt befolyásolják miként lépkedjen ezek közt a szoftver, gondolom min/max idők és min/max lépéstávok vannak benne).

    Hmm... így végiggondolva szoftveres lesz ez, és akkor tényleg ezek lehetnek ebben a csomagban (kibővített "statikusan importált" P lista és esetleg egyebek a használatához). Megzavart, hogy valamiért azt hittem ez is hardware-es, de azzal nem állna össze a kép. :N

    Amúgy nem egészen értem miért jó a csillió P szint, ha szoftveres. <1% fogyasztást akarnak lefaragni vele, vagy csak jól mutat papíron a nagy szám? Szerintem használhatták volna az Intel tapasztalatokat, ahol már az előző generációnál (SkyLake) látszott, hogy megérte a HWP.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Resike

    tag

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    Nem lesz 10x annyi P-state, csak sokkal gyakrabban ellenőrzi hogy mikor melyikbe váltson. Persze ez is csak egy marketing diagram természetesen.

    Regeditbe lehet mókolni vele. Ezt csinálja az AMD is csak egy új power plan-al.

Új hozzászólás Aktív témák