Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    A CERN évek óta a Linuxot preferálja, Volt nekik saját fejlesztéső CentOS alapú Linuxuk is, sajnos már megszüntették az RHEL 8 megjelenésével nem fejlesztik tovább a Scientific Linux-ot, az utolsó az RHEL 7-re épülő verzió volt. Nem veszítettünk sokat. MS alapon nehéz is lenne fejlesztgetni, mert csak nem éri meg szimplán a dolog. Nem véletlenül szorul ki mostanában az MS több helyről is. Az sem véletlen, hogy egy MS-re épülő elterjedtebb mobil platform sincs, márpedig a kutatás jövője is efelé tolódik el. Én örülök ennek!

    (#8) Gdi

    Legalábbis home userek világában nem, de ahol tényleg számít hosszútávon a pénz, ott elkezdték az MS-t kiszorítani.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Meridian #10 üzenetére

    Drá-gáá-áák a liszenszek? What? No, majd megtanulják, a linux világban sincs ingyen a termék support... a szakember meg még drágább, és ritkább.

    Mondjuk a Linux amit használtak, és most használni fognak pont nem kerül pénzbe, ha pedig szakemberekről beszélgetünk, nem egér huszárokról, akik magukat Senior mérnöknek képzelik, de a való világban technikus is erős kifejezés lenne rájuk, akkor az az MS világban sem lesz olcsó, sőt.

    Majd sírni fognak, amikor leváltják az Outlookot Kopano-ra és napi szinten szívnak hogy baromi nehézkes a használata, hiába egy outlook utánzat...

    Végül is ha megnézem az on-premise Exchange 2019 erőforrás igényét, akkor én is elgondolkoznék a rajta, hogy akár zimbrára akár másra váltsak.

    Majd szembesülnek azzal is, hogy az eddig jól bevált makróik nem működnek az Open- vagy LibreOfficeban... és szopnak mikor filejogosultságok kezelése terén az őskorba repülnek vissza.

    Ez marketink bullshit. Elég sok állami intézmény állt át Libreoffice-ra nem váltottak vissza MS Office-ra (Na nem Magyarországon). Egyszer kell meglépni, utána ezzel nem sok gond lesz. Biztosan szükség van az MS office összes tudására? Nem biztos én is elvagyok 4- 5 éve MS Office nélkül. Pedig Doksikat rakok össze elég sokat.

    És nem, nem beszélek hülyeségeket. Én egy nagyméretű magyar cégnél dolgozom

    Hát erre nem lennék büszke, ha technológiáról van szó, Magyarország legendásan az MS utolsó fellegvárai közé tartozik, na nem azért mert az MS annyira jó lenne, inkább a Román példa miatt. Persze az MS-nek semmi köze nem volt semmihez, csak mégis.
    Ráadásul a magyar tulajdonú cégeknél érezhető a káosz, ahol a legtöbb esetben az olyan szavak mint az ITIL, vagy a CMDB, vagy a Ticketing rendszer Soros György által kitalált tömegpusztító értelmezhetetlen szójáték együttese szokott lenni. Szóval amire ki akarok ebből hozni, ez pont semmit nem jelent, mondjuk ha azt mondtad volna, hogy egy autógyárban, vagy egy gyógyszeripari cégnél dolgozol, vagy egy nemzetközi integrátornál akkor komolyan tudnám venni, amit mondasz.

    Mióta kb dolgoztam 3 - 4 nagy német autógyárban, meg a világ legnagyobb motorgyárába, meg itt ott, azóta a legtöbb állami cégről inkább a káosz, mint a cég jut az eszembe, és nem csak csak ezekről, hanem a szomorú ebben az, hogy azok a "bankok" akik azt képzelik magukról, hogy a versenyszférában vannak ,miközben ennek meg annak a lovagnak a házi kasszája, is ebbe a kategóriába esnek.

    Intő példanák meg ott volna (van) München.... is.

    Ez egy eléggé sötét ügy volt, én jobban utána olvastam nem azért váltottak vissza, mert nem működött a Linux, volt ott eléggé sok lobbi is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Meridian #13 üzenetére

    Káosz egyáltalán nincs

    Már úgy érted, hogy mivel nincs ITIL és CMDB ezért senki nem tudja mit csinál a másik, és az emberek úgy vannak értékelve mint az Orbán izé kádár rendszerben, hogy a haver haverjának a haverjának a munkásőr parancsnoka mondja meg, hogy ki kap jutalmat, mert amúgy aki eldönti is hülye a szakmához, és ebből adódóan a fluktuáció a végtelenbe tart? Hát végül is...

    A Dokumentáció kötőjelekkel 3 oldalban felsorolt 90 pont és ha a 82-edik pontnál megakad a "kolléga", akkor hívja az integrátort. és utána meg szidja az osztályvezetőnek, hogy mekkora hülyék ezek?

    Az oktatás az csak Gyűrűk urában meg a Roxfort boszorkány- és varázslóképző szakiskolában volt utoljára, mert attól rettegünk, hogy a kolléga elmegy, vagy akkor ha leszállítanak egy hardvert, és az amúgy 5 * 4 nap helyett letol gyorsan a "független" beszállító egy 4 napos hakni cap-et.... hozzáteszem anélkül is elmegy, mert a 80' éveknek vége 30 éve, csak nem otthon az állami szférában...

    Hát dolgoztam én is ebben, de remélem a rémálom nem tér vissza soha többé.

    Aztán átálltam a "sötét" oldalra, ahol ezek a szemetek értelmezhető szabályok, és pontosan fel tudják mérni a kolléga mit csinál, mikor és ehhez támogatás is jár. (Mondjuk évi 2 - 3 kötelező vendor képzés formájában... )

    Le lesz cserélve hamarosan egy normálisra - de ez már fizetős, és nem annyira olcsó amúgy...

    Csak az éppen ITIL meg CMDB nélkül pont annyit ér mint a magyar pista a lánggépgyárban, magyar is pista is meg láng is van, csak a gyár hiányzik.

    Openoffice meg egyszerűen nem működik. Itt az irodisták egy tucatnyi makrót használnak, amit a programfejlesztők írtak kifejezetten baszott nagy adathalmazok és excel táblák konvertálására, információk kigyűjtésére, adatok kigyűjtésére. Ehhez kell az MS office és a makrózások lehetőségei. Másrészt amikor valami hivatal küld egy word doksit, vagy prezentációt, az nem feltétlenül jelenik meg jól openoffice alatt (sőt szarul inkább), míg ms office alatt nincs ilyen gond. Levelezés, hát itt nem azon a szinten használnják amit a roundcube, vagy gmail és tsai tudnak nyújtani.

    Azt senki nem mondta hogy gyalog galopp lesz, de csak egyszer kell meglépni állam szinten.

    Ehhez kellene az exchange, ami nem lett, lett helyette szerencsére o365.

    Hát az új exchange-t inkább átkozzák mint szeretik, ahogy hallom. Az o365 biztos jó, de azért a legtöbben még nem annyira bíznak meg benne, legalábbis a nagyvállalatok nem annyira.

    Magyarországon valódi magyar tulajdonú informatikai szempontból nagyvállalat nincs. A káosz, fejetlenség a Kelet-Európai = gányolás, miatt feleslegesen nagyra duzzasztott informatikai infrával rendelkező cégek vannak, de ezt ne nevezzük rendes "vállalatnak" amit általában vagy az EU, vagy az adófizetők "vettek" meg...

    :(((

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Shad0w #50 üzenetére

    Ezzel amit akarsz mondani az a legnagyobb baj, hogy nem vagy informált azzal a helyzettel, amit a cikk szól. A CERN és a kutatás fejlesztés már kb 10 éve nem Windows-on zajlik. Hiába jönnek a Windows felhasználók, hogy Ők nem képesek elképzelni a munkájukat, életüket Windows nélkül, mert vagy játszik, vagy photoshopot használ.

    Na a rossz hír, hogy egy átlagos felhasználó ezeket nem használja.

    A még rosszabb hír, hogy a CERN-ben és a legtöbb kutatóintézetben nem kell a Windows. Az, hogy most a föld legnagyobb Kutatóintézete is áttér nincs ennél jobb bizonyíték erre.

    Az pedig, hogy a magyarokat le lehet fizetni nem azt jelenti, hogy a CERN-ben is párt káder apparatcsik ülnek, akik a "nép" fejével eldöntik nekik mi a jó... Főleg ha a korrupció fogalma az ami Magyarországon: "A korrupció az amiből kimaradtam...."

    Ezzel a felfogással nem is fognak "rájönni" egykönnyen, hogy igazából az MS-re annyira nincs szükség, ha nem specifikált programokat használ, és azt is csak olyan tevékenységre, amit felsoroltál.

    Nekem van ismerősöm a CERN-ben, nem kell Windows ennyi. Nem kell ezt túlbeszélni.

    (#51) Shad0w & (#18) ceia

    Ezek szerint, ha neked elég egy középkategóriás 1,4-es Skoda a munkába járáshoz, akkor is középkategóriás 2 literes biturbó benzines 300 lóerős Mercedes/BMW/C osztállyal fogsz munkába járni minden nap BP-en keresztül, mert neked nem számít, hiszen megteheted nem?

    Na látod akkor meg is van miért tart ott az az ország ahol tart....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #53 üzenetére

    Szerintem is hagyjátok a fenébe, nem kell mindenáron betrollkodni mindenhova ahova nem kellene. Most nem az MS nyert, és reméljük egyre több ilyen lesz. mert feleslegesen miért dobálnánk ki a pénzt szoftverre, ha ingyen is lehet telepíteni és a célnak megfelel? Na erre még nem sikerült választ kapni.

    Aztán a magyar "nagy" vállalattal nem kellene összekeverni egy CERN-t, mert ha hallottál ép Budapesten Budán építették fel a Backup site-jukat, kb annyi vas van benne mint egy ilyen magyarocska "nagy" válalatnál, ha összeadod az összeset az elmúlt 30 évben a fele sem volt.

    Szóval szerintem akkor kellene ilyenekkel dobálózni, ha valamennyire tisztában vagytok mekkora céggel áltok szemben, mert amiről Te beszéltél a CERN-hez képest kb egy pc bontó.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #53 üzenetére

    Csak hogy tisztában legyetek miről beszélgettek:

    Megnyílt a CERN budapesti agyközpontja

    Data Centre

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Shad0w #58 üzenetére

    Nem érted ugye? Ki az a barom aki több 10 000 Ft-ot ad ki egy operációs rendszerért, vagy több 100 000-et egy szerver operációs rendszerért, de ki az a még nagyobb barom, aki office-ért is fizet, ha ingyen is megkaphatja.

    Na ezt magyarázd már el?

    És nem úgy ahogy otthon szokás, hogy ajánlgatják a vak vezet világtalan móriczka, meg pistike az LTSB/LTSC Windows-okat, mikor nem is lehetne neki otthon olyan.

    Hanem legálisan.

    Na ezt magyarázd már meg, mert erre még nem kaptam választ....

    Nem nem vagyok ennyire semmilyen fan, csak nem értem ki az a hülye, aki akkor is fizet a szoftverért több százezret, ha az ingyenes verzió is ugyanazt tudja az adott célra...

    Na ezt magyarázd már meg....

    Az pedig, hogy nem értetted a példát kb sok mindent elmond miért vagy itt...

    Aha, a CERN akkora gondban van, hogy nem tudja megvenni a Windowst annak a ~100 managernek meg HR-esnek. Ez teljesen hihető.

    Ez meg a tipikus magyar mentalitás,a más pénztárcájában turkálni, kó kádár/káder szokás szerint.... Neked mi közöd van ahhoz, hogy miért nem akarja megvenni? Vedd meg Te nekik.... gondolom akkor éppen semmi közöd hozzá, csak akkor mikor fikázni lehet valakit, mert logikus döntést hozott...

    Ebből is látszik Magyarországon él és virul a Párt káder Orbán izé kádár rendszer...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz -Skylake- #70 üzenetére

    Értsd meg, hogy itt mindenki azt akarja, hogy a linux jó legyen a mindennapokban. Csak épp nem az.

    Tehát mivel Te lusta voltál megtanulni egy rendszert, hogy használni tudd, akkor ez azt jelenti, hogy egy CERN méretű cégben is hasonló gondolkodású emberek vannak. Most, hogy mondod, törlöm is a notebookról a Linuxot, mert szar... Meg majd elmagyarázom magamnak miért használok napi szinten 11 éve desktopon Linuxot gyorsan visszapörgetem az időt és megbánom, hogy nem adtam valamire pénzt amire nincs szükségem a napi alapmunkámhoz, és az otthoni gépeimen. (Persze mint virtuális gép van, de kb 40 napja nem volt bekapcsolva)...

    A droid egy teljesen jó bizonyíték , hogy meg lehetne ezt csinálni. Kellene fogni egy rendszert és azt általánossá tenni, fel kellene mérni, hogy mi a piac igénye és megpróbálni annak megfelelni (itt most érthetjük a játékokat , speciális programokat mint az adobe cuccai , vagy bármit). A gond az, hogy szemmel láthatóan egyáltalán nem ebbe az irányba halad ez az egész dolog.

    Igazából engem nem hat meg sem a játék, sem az adobe sem semmi más speciális program, mert nem használom azokat, és ezek szerint a CERN sem. Tökéletesen megvagyok a free alternatívákkal. Ott meg számomra jobb szoftverek vannak mint az MS alternatívák.
    A Droid pedig jó példa lenne, de azt a piacot is elvesztette az MS.

    Kellene EGY alap rendszer (és nem az ubuntu/debian/gentoo/arch...... rendszerek fejenként 4ezer forkkal) , kellene rá egy rendes és működő megoldás a vga használatára (mert ameddig winen tökéletesen megy egy szaros jutub 4k60fps gopro videó, azonos konfigon a linux meg szétlaggolja, addig ez nem az , hiába lehet beállítani vagy sem : winen nem kell beállítani) illetve kellene rá egy rendes megoldás a szoftverek telepítésére és megtalálására. Kellene rá egy RENDES store , ami jelenleg egyetlen disztrón sincsen.

    Igazából pont nem érdekel hogy 4k60fps-el menjen a video stream, ezek olyan dolgok, amire nincs szüksége az emberek 90 %-ának. Ilyen mondvacsinált dolgok, amivel "jobb" a Windows, őszintén nem érdekelnek azok a "feature"-ok amiket leírtál mert ezekre konkrétan nincs szükségem. Senki nem akarja, hogy a Linux Windows legyen, mert aki ezt akarja, az pont annyira lusta mint amennyire ostoba, hogy nem éri fel ép ésszel, hogy mindennek ára van, neked az x év kényelem, és lustaság, nekem meg az ingyenesség, és a napi munkámhoz életemhez nem kell a 4k60fps.... Már bocs....

    Ameddig nem lesz olyan szögegyszerű egy linux használata mint egy droidé , addig teljesen jogosan nem akar nekiállni senki a váltásnak

    Akkor gyorsan dobáld ki a Windows-t mert az még bonyolultabb lehet, és körülményesebb mint a Linux...

    Mert ha szögegyszerű akkor gyakorlatilag a váltás megáll annyiban, hogy onnantól nem veszel ms szoftvert és csomó pénzed megmarad.

    Köszi nekem így is.

    A helyzet viszont egyáltalán nem ez, a linux jelenlegi formájában abszolút alkalmatlan a mindennapos desktop használatra.

    Gyorsan megmondom magamnak, meg a kollégáimnak, mekkora hülyék vagyunk, hogy legtöbbünknek 10 + éve jól működik a Desktop Linux.

    A linux legnagyobb esélye szerintem otthonra az, ha valaki végre tényleg nekiáll és megcsinálja értelmesen az androidot desktopra. Ez kvázi az egyetlen esély.

    Nálam már nyert és jelenleg ahol nem az emberi lustaság, és ostobaság az első számú tényező, ott is jellemzően jó választás lehet. A CERN-ben jellemzően úgy tűnik olyan emberek dolgoznak, akik képesek megtanulni. Várj, nem 10 éve ezt használják Ők is.

    Én ezt könnyen el tudom magyarázni neked. Kiemeltem a hibás mondatrészt.
    Ingyen megkaphatsz egy OS-t és egy office csomagot. Csak nem azt kaphatod meg ingyen, amiért pénzt adsz. Ezzel vissza is tértünk az egyel feljebb írt kommentemhez.

    Már úgy érted, hogy nem ismered láthatóan sem a Linux-ot sem a Libreoffice-t ebből adódóan számodra nem alternatíva. Akkor azt kell leírni, hogy "Én nem értek egyikhez sem, ezért fizetek". Ez elfogadható, az nem, hogy olyan usereket próbálsz meggyőzni valamiről, amit Te magad nem ismersz.
    Én ismerem a Windows-t is, mivel Datacenter Rendszermérnök vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy elkezdem a Windows-osokat arról győzködni, hogy mennyire jól járnának ezzel vagy azzal. Ha ingyen használhatok valamit, és nekem kiváltja a Windows-t, ahogy a CERN-nél is,. akkor miért ne tegyem? Nekem, nem kell a Windows ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz niof #134 üzenetére

    Majd azután írjál ilyeneket, ha egy olyan embernek odaadsz egy Windows 10-et, és az majd bekonfigurál rajta mindent ami neki kell 2 hét alatt...
    A Windows pénzbe kerül ez egy vicc. Ingyen meg amit a Linux tud még Desktopon is sokkal több mint amit, a Windows nyújt ingyen, mert, hogy a Windows nem nyújt semmit ingyen. Ez vicc lenne? Nem ez egy üzleti döntés amit bárki tiszteletben tart... A Te dolgod...

    Én meg azt mondom, hogy aki akar fizessen a Windows-ért, akinek meg jó Linux azt meg ne akarjuk már kinevetni, mert nem azt csinálja amit mi...

    Nincs nekem ezekre a marhaságokra időm egy HTPC-n!

    Ezért fizetsz remélhetőleg, mert nem tört a Windows ugye? Ez a Te dolgod... Hajrá...

    (#103) redgreg

    Na akkor én szerencsés vagyok nekem minden megy, amire szükségem van...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Zolik #121 üzenetére

    Szerintem, meg nem így van. Egy okos ember, ha tud valamin spórolni legálisan, akkor azt megspórolja. Az hogy te nem érted, nem Te vagy az első, aki nem érti miért működik valakinél 10+ éve a Linux Desktop, és van akinél 2 hét "használat" után nem működik az Ubuntu.... Szerintem ezen nem kell sokat gondolkodni, ha a Windows-ba is 2 hét időt ölt volna bele, akkor ugyanolyan rossz lenne... Ehelyett warezol.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #95561216 #149 üzenetére

    Tehát akkor az okos ember Appliance-t vesz, mert igazéból nagyvállalati környezetben nem bízunk operációs rendszerre semmit. Legyen az DNS, DHCP, LDAP, vagy akár storage. Ehhez még mindig nem kell Windows. De ha megnézem a Core DNS szerverek világát egyet sem MS DNS szolgál ki. Akkor ezek okos emberek? Vagy csak sok idejük van?
    Én meg azt gondolom, hogy mindennek meg van a saját helye, csak épp a Desktop piac pont az, ahol nem biztos, hogy kész terméknek nevezhetem bármelyik DE környezetet. Erre a CERN a legjobb példa...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Zolik #151 üzenetére

    Nem is a cern vezetőin múlik a Cern sorsa, hanem az ott dolgozó kutatók összességén. Azért ezek a dolgok úgy szoktak lenni értelmesebb helyeken, hogy felmérik, hogy mennyire ártana, ha x ezer munkaállomás frontend felhasználással nem Windows-on, hanem Linuxon nyitjuk meg a Firefox böngészőt akkor ez milyen károkat okozna,vagy nem putty lesz a központi terminál elérhetősége, hanem konsole, gnome-terminal, xterm, vagy más. Szoroztak osztottak, és kijött, hogy a Windows elhagyható. Ez értelmesebb helyeken így megy.
    A Cern-ben pedig el tudom képzelni, hogy vannak olyan felkészült informatikai tudással felvértezett kutatók, akik ezt képesek megugrani. Nem kell, hogy rendszermérnök legyen, de sztem képes megtanulni 6 - 8 szoftver használatát.
    A Vezetők, meg évek óta MacOSx-et használnak, a legtöbb ilyen helyen, nem Windows-t.

    Te megvennéd a Windows licenceket, ha nem lenne amúgy szükséged rájuk? Én nem. Ennyire egyszerű ez.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #95561216 #158 üzenetére

    Mert a Cernben amiről a cikk szól nagy eséllyel több a multimédiás htpc mint a DNS server? Sztem nem. Nagy eséllyel 4k stream vagy 1200 csatornás Sound card az sem. Akkor sztem se menjünk bele.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #95561216 #161 üzenetére

    Aminek nyilván semmi köze a cikk tartalmához, lista embernek párja nincs tartja egy mondás mifelénk. Ajánlom figyelmedbe, hogy nehogy már az határozzon meg egy cikk tartalmának fórum részét hogy ki mennyire lusta, valamint az ebből adódó egyértelmű konzekvenciát pedig egy másik ember aki szintén a fene sem tudja milyen kiindulasból még meg is magyaráz mennyire ide való... Na ez ilyen magyaros mindenhez értünk de semmiben nem haladunk. Ergo ehhez sem értünk igazán.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz -Skylake- #168 üzenetére

    A valóságra otthon nem szokás válaszolni, mert az megalázkodás, hogy ha valaki valamihez nem ért nem gyengeség hanem támadási felület. Szted miért tart ott az az az ország ahol tart, és miért van akkora munkaerőhiány? Hát pont ezért ahogyan Te is viselkedsz csoda hogy felfogtad mit írtam.... Vagy nem csak valamit válaszolni kellett nem? Aki értelmesebb vagy elment, vagy tervezi, na de nyugi Te nem maradsz egyedül....

    (#167) flimo

    Hát ja.... Sztem XBOX-ról kellene beszélgetnünk itt legalább annyi köze van a dologhoz, mint amire próbálod terelni ezt az "eszmecserét".

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák