Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz apatyas #23 üzenetére

    öö, nem egészen.

    induljunk ki a BTC példájából (de lehetne bármelyik másik, az a coin ami már elég nagy ahhoz hogy ha lehet ASIC-et gyártsanbak rá az már nem fog eltűnni): DSHA256, tök egyszerű algoritmus, egyszerű rá célhardvert gyártani. Nem is ez a gond: a difficulty emelkedik ahogy halad előre az idő, a hashenkénti hozam ennek megfelelően csökken. az ASIC hashenkénti energiafogyasztása viszont változatlan marad, ergo egy ponton át fogja lépni azt a pontot amikor a villanyórán többet teker mint amit coinban visszahoz. ezen a ponton már veszteséges működtetni, ergo le fogják kapcsolni.

    Eddigre persze már van a piacon egy energiahatékonyabb ASIC ami ugyanazt a hash-t kevesebb energiából végzi el, a piac ezt átveszi... a régivel mi lesz? tökéletesen működik, pontosan ugyanazt az algót hajtja mint az újabb, csak kevésbé energiahatékonyak, ergo nem érdemes használni őket.

    ennek a problémának abszolút semmi köze semmilyen hülye divathoz, semmilyen algó nem cserélődik. a fogyasztás/teljesítmény arány a kulcskérdés.

    mondom amúgy a példát mondjuk ETH-re: ugye az Ethash egy ASIC resistant coin, amikor én kezdtem foglalkozni a kérdéssel akkor pl az R9 280X volt az egyik kedvenc csákány. ma már senki nem bányászik Ethereumot ilyen kártyával, ugyanis bár az algó továbbra is tökéletesen fut rajta, a hozama konkrétan negatív lenne (még ha a VRAM elég lenne akkor is) ugyanis többet vesz fel villanyban mint amennyit coinban megtermel.

    még egy életközelibb példa: feltételezem a kommentedet te sem egy Pentium 1-es gépről írtad. miért?

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák