Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _AnTi_

    tag

    Tudatlanként kérdezném a BTC-hez értőktől, hogy remek ez a protokoll, de HA jól tudom, a kibányászható Bitcoin száma véges (21 millió talán?).
    Mi lesz akkor, ha kibányásszák az utolsó Bitcoint?
    Ki fog utána bányászni és ezzel "védeni" a rendszert?
    Mi lesz akkor az értékével (mert ha nem fog senkit érdekelni, akkor az értéke hamar kb. nullára degradálódik).

    Valahogy nekem az az érzésem, hogy most csak azért szárnyal az árfolyama, mert sokan spekulálnak az emelkedésre és vásárolják (olyan, mint egy bika piac a részvényeknél, boldog-boldogtalan veszi, mert minden felfelé megy).

    Bocsánat a sok kérdésért, de tényleg érdekel!

    Ui.: Nyilván az egyik megoldás az lenne, hogy növelik a maximum kibányászható számot, de az szintén jelentős árfolyam eséshez vezetne. Ha esetleg nem jól értem ezt a bányász dolgot, kérlek világosítsatok fel!

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

  • _AnTi_

    tag

    válasz Tian66 #238 üzenetére

    Áhá, már ertem, köszi! Kérdés hogy ezért a díjért lesz-e elég ember, aki számol. Gondolom egy-két ember ehhez nem elég. Lesz-e elég ösztönző a - feltételezem - kisebb juttatás a mostaninál, ahhoz, hogy a jelenlegi biztonsági szint tartható legyen? Hiszen ha jól tudom, most is csak célhardverrel megy a BTC bányászat.

    Azért írtam én is, hogy a darabszám növelése nem tűnik logikusnak

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

  • _AnTi_

    tag

    válasz Verticoin #249 üzenetére

    A gond az - szigorúan szerintem - hogy jelenleg azért vásárolnak sokan Bitcoin-t, mert az árfolyama száguld felfelé és további emelkedésre spekulálnak. Ez - mint ahogyan írtam is - pont ugyanolyan, mint amikor évekig emelkednek a részvények és mindenki veszi.
    Egy jelentős különbség azonban van (azon kívül, hogy a részvényből lehet továbbiakat is kibocsátani, de azt most hagyjuk): A részvények mögött van egy cég, aki bármilyen formában értéket képvisel (szellemi vagy fizikai terméket állít elő, és ebből profitot generál). Jelenleg semelyik coin sem képes erre és az ideje vészesen fogy. Nincs mögötte érték, és amíg legalább néhány globális és fajsúlyos piaci résztvevő nem áll be mögé (pl. Amazonról lehetett hallani, hogy gondolkodnak a dolgon), aki magával húzza a konkurenciát is, addig sajnos nem is lesz.

    A problémát én abban látom, hogy lesz egy időpillanat - várhatóan a kibányászható mennyiség vége felé egyszer biztosan - hogy a BTC tulajok vissza akarják majd váltani a pénzüket, ha addig nem lesz mögöttes értéke. A BTC (vagy bármelyik jelenlegi crypto, amelyik nem tud mögöttes értéket felmutatni) ebben a pillanatban össze fog omlani (Hacsak nem találnak ki valamit, hogy ne lehessen mondjuk visszaváltani pl. dollárra, de mondjuk ez is öngyilkosság lenne).

    A másik gond az, hogy a piaci szereplők is - tudomásom szerint - nem kizárólagos fizetőeszközként gondolnak a BTC bevezetésére (miért is tennék, hiszen sok pénztől esnének el), hanem kiegészítő fizetési módként, ami szintén nem teremti meg a BTC értékét - csak esetleg részben.

    Egyébként nem vagyok semmilyen crypto ellen, pusztán próbálok a dolgok mögé látni szerény képességeim birtokában, úgyhogy javíts(atok) ki, ha tévedek.

    Amúgy személy szerint semmivel sem találom kényelmesebbnek mondjuk BTC-vel fizetni bankkártya helyett (Paypass, NFC, satöbbi). Drágábbnak sem mondanám, főleg, hogy a váltók is igen drágán dolgoznak, illetve az utalás ideje sem számottevően gyorsabb (ráadásul még mindig nincs mögötte egy szervezet, aki kontroll alatt tartja - hiszen pont ez a lényege - így abban is csak reménykedni lehet, hogy az utalás megérkezik a másik félhez - és itt nem technikai dologra gondolok).

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

  • _AnTi_

    tag

    válasz Verticoin #255 üzenetére

    Kérlek olvasd el figyelmesen amit írtam: Nem a mögöttes cég az érték, hanem amit az a cég létrehoz (szellemi vagy fizikai termék).
    A gond a crypto-val, hogy jelenleg értéket tárol, véd és mozgat, de csak azért, mert át tudod váltani pl. dollárra a BTC-t. De ha az árfolyama lezuhan, akkor pont semmit sem fog érni. Az a gond, hogy ha minden így marad, akkor biztosan le fog 0 közelébe zuhanni (mert nem nehéz belátni, hogy lesz egy időszak, amikor a többség FIAT-ba akarja váltani a pénzét).
    Önmagában a BTC még nem érték, hanem az érték a $, amire át tudod váltani.

    "ha senkinek se lenne értékes dolga akkor a széfek hirtelen tömegével értéktelenné válnának."
    Igen, ez a gond, lásd fentebb!

    "Ha egy közösség gyárt széfeket és nincs mögötte cég, akkor is érték a széf."
    Ez most nem tartozik tökéletesen ide, de pl. Magyarországon jelenleg ez a közösséget úgy hívják, hogy egyéni vállakozó, Bt, Kft, stb. tehát cégnek. Széfet gyárt, tehát valamilyen szellemi vagy fizikai terméket állít elő - a példában fizikait, ugye.

    "Az pedig hogy most éppen spekulációra alkalmas az csak egy dolog. Széf is alkalmas spekulációra, ha most hirtelen felvásárolnánk rengeteg széfet a világon a széfnek is felmenne az ára, és lehet lenne olyan aki ezt látva szintén széffelvásárlásba kezdene, és ha véget érne ez a láz akkor bukna."
    Az analógiával az a gond, hogy ez csak elméletben lehetséges (bár van benne egy logikai gond: nevezetesen nem tudod megakadályozni, hogy több széfet gyártsanak), de a cryptokkal azt csinálnak, amit akarnak, mert nincs mögötte szabályozó szervezet - ugye ez az egyik előnye és a legnagyobb hátránya is egyben.

    "De se a széf se a bitcoin nem az ilyen folyamatoktól lesz értékes, hanem a funkciótól amit megvalósít."
    Így van, tehát a blockchain "technológia/módszer" ami értéket képvisel, nem a crypto mögötte. Viszont ez a technológia sok újdonságot nem tartalmaz, tehát nem képvisel ekkora értéket, mint amire már most árazva van.

    Én még mindig azt nem értem, hogy mitől ér mondjuk 1 BTC a közeljövőben mondjuk 50e dollárt a spekulánsok árfelhajtásán kívül és azt sem, hogy mi akadályozza majd meg a teljes összeomlást.
    Valamint azt sem, hogy a többi crypto-ra mi szükség van, ha gyakorlatilag a technológiai elgondolás ugyanaz mögötte. Milyen hozzáadott értékük van pl. a BTC-hez képest (ismerem pl. a Storj-t és a Steem-et, ott próbálnak egy terméket/szolgáltatást betenni mögé, de véleményem szerint óriási kockázatnak teszik ki magukat)?

    Mi a terve a BTC kitalálójának (ha mögöttes szervezet nincs), hogyan lesz ebből globálisan elfogadott és használt fizetőeszköz szabályozás nélkül (ha meg szabályozás lesz, akkor meg minek kell még egy n+1 fizetőeszköz)?

    Elnézést, hogy hosszú lett.

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

  • _AnTi_

    tag

    válasz #32839680 #279 üzenetére

    Mondjk ő most biztosan falba veri a fejét! :D

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

  • _AnTi_

    tag

    válasz Tian66 #260 üzenetére

    Tehát akkor elméletileg drágulni fog a hitelesítési/tranzakciós díj (hiszen jelenleg kapnak érte tranzakciós díjból is és persze kapnak érte BTC-t is /vagy amit éppen bányásznak/).
    De akkor nem ugyanott leszünk (kb.) mint a mostani sokat hangoztatott banki díjak? Egy újabb előnyt veszítenének el. De ha nem drágítják meg a tranzakciós díjat, alig kapnak a bányászok juttatást -> nem éri meg bányászni (drága hardver, energia, stb.) -> visszatértünk az elejére.

    Nem teljesen ide tartozik (és minden hozzáértőtől kérdezném):
    Egyébként mi lesz akkor, ha kibányásszák mondjuk az összes BTC-t. Azután is folyamatosan nő a számítási szükséglet a titkosításhoz, vagy akkor beáll egy konstans szintre? Mert mindkettő problémákat okozhat: Ha folyamatosan emelkedik, akkor a fenti gondolatmenet még nagyobb problémákat okozhat. Ha nem nő, az meg biztonsági kockázatot rejt.

    Köszönöm, hogy válaszoltok, engem tényleg érdekelnek ezek, csak még senki nem tudott minden kérdésemre válaszolni, én meg nem ismerem kellően a technikai hátteret!

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

  • _AnTi_

    tag

    válasz Tian66 #285 üzenetére

    Értem, tehát olyan, mint most egy digitális aláírás például, csak biztonságosabb. Köszi!

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

Új hozzászólás Aktív témák