Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _AnTi_

    tag

    válasz Verticoin #255 üzenetére

    Kérlek olvasd el figyelmesen amit írtam: Nem a mögöttes cég az érték, hanem amit az a cég létrehoz (szellemi vagy fizikai termék).
    A gond a crypto-val, hogy jelenleg értéket tárol, véd és mozgat, de csak azért, mert át tudod váltani pl. dollárra a BTC-t. De ha az árfolyama lezuhan, akkor pont semmit sem fog érni. Az a gond, hogy ha minden így marad, akkor biztosan le fog 0 közelébe zuhanni (mert nem nehéz belátni, hogy lesz egy időszak, amikor a többség FIAT-ba akarja váltani a pénzét).
    Önmagában a BTC még nem érték, hanem az érték a $, amire át tudod váltani.

    "ha senkinek se lenne értékes dolga akkor a széfek hirtelen tömegével értéktelenné válnának."
    Igen, ez a gond, lásd fentebb!

    "Ha egy közösség gyárt széfeket és nincs mögötte cég, akkor is érték a széf."
    Ez most nem tartozik tökéletesen ide, de pl. Magyarországon jelenleg ez a közösséget úgy hívják, hogy egyéni vállakozó, Bt, Kft, stb. tehát cégnek. Széfet gyárt, tehát valamilyen szellemi vagy fizikai terméket állít elő - a példában fizikait, ugye.

    "Az pedig hogy most éppen spekulációra alkalmas az csak egy dolog. Széf is alkalmas spekulációra, ha most hirtelen felvásárolnánk rengeteg széfet a világon a széfnek is felmenne az ára, és lehet lenne olyan aki ezt látva szintén széffelvásárlásba kezdene, és ha véget érne ez a láz akkor bukna."
    Az analógiával az a gond, hogy ez csak elméletben lehetséges (bár van benne egy logikai gond: nevezetesen nem tudod megakadályozni, hogy több széfet gyártsanak), de a cryptokkal azt csinálnak, amit akarnak, mert nincs mögötte szabályozó szervezet - ugye ez az egyik előnye és a legnagyobb hátránya is egyben.

    "De se a széf se a bitcoin nem az ilyen folyamatoktól lesz értékes, hanem a funkciótól amit megvalósít."
    Így van, tehát a blockchain "technológia/módszer" ami értéket képvisel, nem a crypto mögötte. Viszont ez a technológia sok újdonságot nem tartalmaz, tehát nem képvisel ekkora értéket, mint amire már most árazva van.

    Én még mindig azt nem értem, hogy mitől ér mondjuk 1 BTC a közeljövőben mondjuk 50e dollárt a spekulánsok árfelhajtásán kívül és azt sem, hogy mi akadályozza majd meg a teljes összeomlást.
    Valamint azt sem, hogy a többi crypto-ra mi szükség van, ha gyakorlatilag a technológiai elgondolás ugyanaz mögötte. Milyen hozzáadott értékük van pl. a BTC-hez képest (ismerem pl. a Storj-t és a Steem-et, ott próbálnak egy terméket/szolgáltatást betenni mögé, de véleményem szerint óriási kockázatnak teszik ki magukat)?

    Mi a terve a BTC kitalálójának (ha mögöttes szervezet nincs), hogyan lesz ebből globálisan elfogadott és használt fizetőeszköz szabályozás nélkül (ha meg szabályozás lesz, akkor meg minek kell még egy n+1 fizetőeszköz)?

    Elnézést, hogy hosszú lett.

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

Új hozzászólás Aktív témák