Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    Minden csiricsáré teljesen felesleges dologgal tele van tömve, de a soros portot csak azért is lehagyták, pedig az egy nagyon alap dolog. Az I2C talán még meg is érthető, de hogy a soros portot.

    Háááát lehet hogy bukta lesz ebből. Ahova teljesítmény kell oda úgy is mATX-es gépet fognak beágyazni. Ahova meg nem nagyon kell a kraft arra meg ott az ARM + Linux. Alapból beágyazott cuccra nem tennék pl. win7-t, mert linux sokkal ideálisabb erre a célra, és nem beszélve, hogy gyorsabb is (ha jó kezekben van).

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz QG #16 üzenetére

    Két ember? :DDD Az, hogy éppenséggel te mint mezei júzer már nem használod a soros portot, az nem azt jelenti, hogy senki sem. Az ipari hálózatok legalsó szintjén szintjén nagyon sok soros portot használó eszköz van. Van olyan 8 bites AVR amin vagy 4 db UART van van, és egyedül az jelenti a kommunikációt a külvilág felé. FT-232 chipekről ne is beszéljünk, mert nagyon drágák, és mondjuk egy RS-485-el már nem biztos hogy megbirkózik, ami szintén közkedvelt interfész a beágyazott rendszerekben.

    (#17) atti_2010: Pedig meg kellene kérdezni, hiszen nekik akarják szánni vagy mi a fene :U .

    (#18) Oliverda: Így már oké. Csak láttam az SPI-t meg a GPIO-t, és emiatt gondoltam, hogy itt lennének ezek is. Mondjuk a párhuzamos port az tényleg kezd kihalni. Mikrokontrollereken nem is láttam még ilyet, hogy lenne rajtuk. Illetve már nagyon régen láttam rá alkalmazást. Pedig mint kommunikációs interfész nem rossz, mert egyszerű és GPIO-ként is lehet használni, csak ugye nagyon sok vezetéket igényel mindkét oldalról.

    (#21) QG: Akkor mutass még egy olyan interfészt ami ugyanerre képes! :K Arról ne feledkezz el, hogy egyszerűnek kell lennie mind hardveres mind szoftveres szinten. Tudjon csak két eszköz között, és master-slave módban is működni. Tudj rákötni egyszerűen Bluetooth-t, és infrát. No? :)

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz QG #24 üzenetére

    :D Nem érted a lényeget. Itt nem arról van szó, hogy te most oda mész a soros portos egereddel, és azt használod. Hanem vannak érzékelőid teszem azt az esztergádban, amik nem USB-n kommunikálnak hanem CAN-n, vagy UART-on keresztül. De ezt kívülről nem látod, mert ugye nincs bele látásod a dologba. Azt hogy te kívülről USB-t használsz teljesen irreleváns dolog.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz dezz #32 üzenetére

    Egyébként az I2C elhagyása miért lenne érthető? Ez kb. a legelterjedtebb komm. szabvány az elektronikában.

    Azért érthető valahol, mert ez a rendszer nem az ipari hálózat alján van, hanem már egy szinttel fölötte (ezért hiányoltam a soros portot, amivel az alatta lévővel tud kommunikálni), és I2C jellemzően a legalsó rétegben elhelyezett eszközök használják szenzorokhoz stb-hez. Mert bár két vezetékes és busz rendszerű, nem nagyon használható nagy távolságokra, jó formán csak panel szinten. Jó persze vannak kivételek pl. DVI is tartalmaz I2C, de az meg nincs kivezetve a panelra.

    Miért, egy Trinitys konfigra talán nem telepíthető Linux? :F

    Pont a Linuxot mondtam, hogy itt előnyösebb a használata a win7-el szemben.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz QG #38 üzenetére

    Amikor anno mikrokontrollerekről tanultunk, nekem is lesett az állam, hogy soros port? WTF? Az 2000 éves technológia :D . De hamar rá kellett jönnöm, hogy az egyik legjobb dolog a világon. Nem véletlenül hívják UART-nak (Universal Asynchronous Receiver/Transmitter). Borzasztó egyszerű beállítani ~2 sor és használni ~5 programsor a küldés, ~5 programsor a fogadás mikrokontroller oldalon, szemben az USB-vel, ami kb 2000-3000 sor, és ott nem is tudsz egy bájtot küldeni, hanem csak egy konkrét csomagot, meg ha ping-pong módot használod, akkor felváltva kell töltögetni a buffert, stb...

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák