Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz lezso6 #25 üzenetére

    Igen én is úgy látom, hogy a konzolokkal most megnyílik a reménysugár, mert ez tényleg megkönnyíti a portolást.
    Viszont a fejlesztők nem tehetik meg, hogy el kezdenek játékokat írni a kaverire. Jelen pillanatban a játékosok több mint 80%-a Intel-t használ. Akkor ők nem fognak játékot vásásrolni? És a maradék, 20%-sem fogja eldobni a jelenlegi AMD cpu-ját, hogy vegyen kaverit.
    Megint csak magamat tudom ismételni. Jó az irány, de a piac nincsen felkészülve rá. Még az első nextgen konzol is csak ma startolt el a Kaveri meg majd legjobb esetben is csak januárban fog. Senki nem fog azért ilyen apu-t venni, mert majd 4 év múlva jó lesz. Szerintem fokozatosan kellet volna átállnia az AMD-nek nem pedig így.

    Ja és akkor a laptop-okról, meg az irodai felhasználásról ne is beszéljünk. Oda mit ad az AMD? HSA-t, meg GCN-t egy Word alá? Tényleg nem látja az AMD a fától az erdőt, hogy vannak más paraméterek is mint a papíron jól mutató feature-ök? Ott vannak az új atomok, meg az ULV-s Haswell-ek. Lehet, hogy nem futtatják a Dirt3-at, de egy macbook air-t 12 óráig életben tartanak, és a windows-os platformokon is stabilak, és az akkuidőről mindenki áradozik. Erre melyik ma vagy jövőre kapható AMD-s proci lenne képes? Egyik sem.
    Ezzel csak azt akartam mondani, hogy még ha a játékosokat idővel sikerül is elcsábítani, (amit azért kétlek), akkor még irodai felhasználásra mindig fasorban sincs az AMD. És megint csak azért mert ők kitaláltak valamit (ami egyébként a jövő, és jó) csak éppen a piacnak vannak kicsit másabb igényei.

    (No azt már meg sem említem, hogy az Intel tavasszal már bent lesz 14nm-en, ami csak tovább növeli a szakadékot.)

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák