Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • takysoft

    tag

    Látom nagy itt a vita, így leírom a véleményem :)
    Nekem egy Oneplus 7 Pro telefonom van, így van szerencsém minden alkalommal megcsodálni a 90hz-es képfrissítést.

    Nekem tetszik. Sokkal szebbek a scrollozások, főleg facebookon, instagramon. Nem olyan jellegű feature, ami must-have, még véletlenül sem, nem világmegváltó dolog.

    De SoC-ben már ennél gyorsabbak nem lesznük. A Oneplus sarokköve mindig is a sebesség volt. Mindig a Oneplus volt az a telefon, ami egyszerűen pofátlanul gyors. A legerősebb hardver, legjobb optimalizálás, és a legkevesebb sallang a UI-ban.

    Most eljutottak oda, de nem lehet nagyon tovább gyorsítani, mert a snapi 855 mindenben az.

    De.... lehet úgy csinálni, hogy gyorsabbnak tűnjön.... és ember, mennyivel gyorsabbnak tűnik. Érzésre annyira fluid, hogy ahogy a csúnyán idegenül használt kifejezésem is írja... szinte folyik.

    Teszteltem az üzemidőtben is.
    Bár azt előre érdemes hozzátenni, hogy a 90hz-et nem "kikapcsolni" lehet!!! A menüben 2 mód van, 60hz, és 90hz.
    De a 90hz messze nem azt jelenti, hogy az ténylegesen 90hz is...
    (olyan módot csak adb parancsokkal lehet beállítani, de felesleges)
    A szoftver ilyenkor eldönti, hogy milyen módban érdemes működni.
    filmnézésnél pl visszavesz 60-ra. Ezt nem támogató játékok és szoftverek esetén is.
    Elég új algoritmus, de nekem a világon semmi gondom nem volt vele. Facebook, Instagram meg maga a UI, ahol ugye ez igazán kijön, ott működik rendesen.

    Szóval általában 35-40%-on vagyok a nap végére. Amikor 60hz-en volt, akkor meg 45% körül volt.
    Ha esszenciális valakinek az akksiidő, mer tp erdőben túrázol, akkor javaslom visszavenni aznapra 60hz-re. Illetve a felbontás is visszavehető FHD-ra, mert a QHD picit többet fogyaszt (többet számol a vas ugye)
    Ezeket azt hiszem magától nem is kapcsolja a Battery Saver. De jeleztük a Oneplus-nak, hogy kéne :)

    Nyilván a QHD is olyasmi, ami nem esszenciális mindnekinek, így az is kapcsolható.

    De itt nem a Oneplus-ról van szó.

    Az tény, hogy egy állandóan 90hz-en tudó kijelző többet ehet. Egy olyan megvalósítás, mint ami a Oneplus-nál is van, szerintem teljesen jó, de kérdés, hogy más gyártók hogy oldják ezt meg.

    Ha az igazán felsőkategóriás "ez mindennél gyorsabb" élményre vágysz, akkor hidd el, a 90hz ezt fogja hozni :)
    Nem lehet leírni, tényleg látni kell, hogy megértsd.
    De ténykérdés az is, hogy bár látható, és tényleg tök jó, az agyadat eldobni azért nem fogod tőle. 1-2 nap alatt megszokod, és utána természetes, már csak a hiánya észrevehető a többi kijelzőn :D
    (észrevehető, de zavarónak nem mondanám)


    Összességében nekem tetszik. Nem akarom átkapcsolni ö0-ről 60-ra, mert tök jó gyors, és szeretem :)
    Ha úgy alakul, hogy nem átkapcsolható, szerintem akkor se kell nagyon félni tőle :)
    biztos vagyok benne, hogy nektek is tetszeni fog, mert vajmi kevés hatása van az akksiidőre, de szebb a kép tőle :) Nem nagyon van hátránya.

    Remélem tudtam segíteni esetleges vásárlás előtt állóknak!

    I will live forever or die trying

Új hozzászólás Aktív témák