Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    Én azért annyira nem tartom meglepőnek, sem betegnek ha valaki elutasítja azt az alapvetően igazságtalan rendszert amiben élünk. (Indokolatlan anyagi és jogi egyenlőtlenségek, megmagyarázatlan törvények, képviselők és jogalkotók akiken nem lehet számonkérni, titkolózás, hazudozás, manipuláció, hülyévé nevelő oktatás, stb.)

    Akit ez nem zavar, az talán megérdemli hogy benne éljen.

    Azt persze lehet vitatni hogy mi a dolog kezelésének helyes módja.

    Igazából az sem teljesen megmagyarázott hogy hogy lesz az emberből állampolgár születése során: ez egy erőszakos dolog, az emberre ráhúzzák ha akarja ha nem, itt nincs választás. Engem például zavar hogy nem kérdezték meg róla a véleményemet, sőt az lett belém nevelve hogy "magyarnak születtem". Én sosem döntöttem amellett hogy magyar legyek, és nem is tartom magam annak így utólag. Önszántamból legalábbis biztos hogy nem. Más kérdés hogyha az alternatív az lenne, hogy kitoloncolnak a senki földjére, ahol éhenhalok, akkor a kényszer hatására hogy döntenék. Ez egy kényszeres valami. Igazából ez a többi államra is vonatkozik, ők is erőszakot alkalmaznak az emberrel szemben amikor korlátozzák pl: a belépését vagy letelepedését a területre.

    Én azt is megértem ha valaki ellenáll ennek a fajta erőszaknak, és meghal: "jó halált hal", sőt igazán csak azt tisztelem aki kiáll amellett amiben hisz.

    [ Szerkesztve ]

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz mephi666 #111 üzenetére

    Szerintem mi elbeszéltünk egymás mellett: nem azzal van baj hogy vannak szabályok, hanem hogy mindent ami az államhoz köthető, alapjaiban áthat az igazságtalanság. Lehetne hozni igazságos törvényeket is, és korrektül bánni az emberekkel. Azok az emberek sem azért utasították el az együttműködést mert mintha anarchiát szeretnének.

    Azzal pedig egyetértek hogy jó helyre születtem, csak ez a hely nem Magyarország, vagy nem MAGYARORSZÁG (a feltételezett cég) hanem csak egyszerűen a földnek ez a része.
    Másrészt pedig igen, lehetne még ennél is rosszabb, igazságtalanabb a rendszer, ez sem érv arra hogy beleegyezzek az itt folyó igazságtalanságba.

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz t72killer #113 üzenetére

    Sokan ide keverik a laposföldet meg a földönkívüli gyíkembereket meg a kozmikus angyalzenét meg a kristályrezgést meg a jóég tudja még mit, de az hogy bullshit közé van elásva az igazság még nem jelenti azt hogy ezekkel egy kalap alá kellene venni.
    Sőt, továbbmegyek: ha én az "elit" tagja lennék akkor pont ilyen balfaszságokat terjesztenék, hogy azokat akik esetleg sejtenek valamit, örök vakvágányra tereljem, és azok akik tényleg az "igazi" összeesküvést terjesztik csak egynek látsszanak a sok közül. A hülyék közül egynek.

    Szerintem olyan jellegű problémák, amit te említesz, csak cseppek a tengerben. Számtalan ilyet vagy még inkább sokkal rosszabb dolgot lehetne találni és ez mind-mind olyan dolog amiről tök nyilvánvaló hogy helytelen, és mégis így van, és az ember semmit sem tud csinálni, mert maga a rendszer megengedő. Nem lehet felelősségre vonni az illetékeseket, se azt kérni hogy mutassák be a döntés meghozatalát megelőző mérlegelést, tanulmányt, ami alapján ítélkezni lehetne felettük. Nem lehet a józan ésszel, vagy igazságossággal érvelni, mert sehol az égegyadta világon nincs kinyilatkoztatva hogy a döntéseket és a törvényeket az ésszerűség és az igazságosság alapelvével hozzák. Itt a rendszer problémájáról beszélünk, nem egy-egy visszaélésről az amúgy igazságos rendszeren belül.
    Ha bemész a parlamentbe és megkérdezed hogy a törvények igazságosak-e mit fognak válaszolni? Hogy igen? És ha megkéred őket hogy szeretnéd látni a bizonyítékot rá?
    Na arra már nem lesz válasz, legfeljebb egy magánvélemény. Vagy elküldenek pszichiátriára.
    Pedig az ember nem várhatja el jogosan hogy ellenőrizhesse hogy valóban jó munkát végeznek-e a megbízottai, képviselői?
    Nem. Úgy látszik hogy elvárják az embertől hogy pusztán hit alapján fogadja el amit mondanak neki, ami a szélhámosok ismérve.

    [ Szerkesztve ]

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz t72killer #115 üzenetére

    Elég nehéz feladatot adtál, de megpróbálom:

    Röviden annyi hogy a lapos föld elmélet könnyebben cáfolható (pl: általános fizikával vagy légi közlekedéssel.) Míg az oltások mellékhatásainak hiánya jóval nehezebben. Sőt, egy korrupt központi hatalomról feltételezhető is hasonló jellegű cselszövés, ami egyfajta megalapozást ad a gyanúnak. Ha te vakon megbízol bennük, hát "fogyaszd egészséggel".

    Én nem azt mondom hogy oltásellenes vagyok, nem ismerem teljesen a tézist vagy az érveiket, de ugyan úgy kizárni sem tudom hogy igazuk lenne. Nem tudom hogy te hogy vagy vele, de én személy szerint nem rendelkezem azzal a háttérrel amivel megbizonyosodhatnék az anyagok valós minőségéről.
    A hivatalokban pedig nem bízok. Csak tippelni tudok.

    Bár nem tudom hogy jött ide az oltásellenesség, mert szerintem a cikk az anyakönyveztetésről szólt eredetileg.

    8th:

    "Magyarországon nincsenek anyagi egyenlőtlenségek."

    (Nem tudtam hogy a megvalósult elméleti kommunizmusban élünk.)

    Mindenhol vannak gazdagok és szegények. Jellemzően a gazdagok nem munkából (indokoltan) gazdagodtak meg, hanem vagy gerinctelenségből vagy az eszükkel, kihasználva a rendszer hiányosságait. Pl, egy jól menő üzletember akinek van mondjuk egy vízszerelő vállalkozása ahol dolgoznak 100an, ott az az egy ember a 100 másik munkáján élősködik. Itt arról van szó hogy az illető ügyesen machinálja a szálakat, és eléri hogy 100 másik neki termeljen. Persze ez ennél összetettebb, de ez az alapkoncepció ha mindenhol nem is igaz, elég gyakran lefedi a valóságot. Megjegyzem hogy a modell nem alkalmazható mindenkire: nem lehet egyszerre mindenki gazdag vállalkozó (vagy még rosszabb) 100 alkalmazottal, ebben a rendszerben mindig lesznek szolgák. Nekik mit tudsz mondani?

    "Azért lett beléd nevelve, hogy magyarnak születtél mert magyarnak születtél. Fura mi? :D"

    Ja tényleg fura, én nem emlékszem hogy magyar zászlóval a kezemben jöttem volna világra, vagy Magyarország alakú anyajegy lett volna a hátamon, vagy ilyesmi.

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz Hieronymus #127 üzenetére

    "Értelmezni kellene a mondatot."

    Újra elolvastam és ugyan úgy értelmeztem mint ahogy először.
    Az hogy van lehetősége egyeseknek felemelkedni a hierarchián, lehet hogy igaz, de kb semmi köze ahhoz hogy milyen a vagyoni eloszlás.

    8th:

    Újra megpróbálom megfogalmazni:

    Egy versenyben mindenki lehet győztes, de nem lehet mindenki egyidejűleg győztes. Lehet tanulni és vállalkozni, de az hogy számbelileg hány ilyen vállalkozó lehet életképes, az korlátozva van. Mindenki nem lehet egyszerre győztes.

    Tehát én azt mondom hogy ez nem egy valós megoldás az anyagi, vagyoni különbségek felszámolására.
    Az önképzés mindaddig jó amíg a többiek képzetlenek maradnak. Ha mindenki egyszerre képezné ki magát, akkor vajon milyen ára lenne a szakmunkának vagy a szellemi munkának?

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz Hieronymus #131 üzenetére

    Megértem hogy a jövedelem valódi motivációként szolgál, de ez önmagában szerintem nem indokolja azokat a végleteket ahova eljutottunk.

    Aztán lehet hogy a cég ahol 100an dolgoznak nem menne rosszabbul ha nem egy, hanem 100 tulajdonosa lenne. Korábban sem a tulajdonos vezette a céget, mert felbérelt egy jó főnököt, ő meg elment a Bahamákra élni. Ezután sem a tulajok vezetnék. Biztos ki lehetne találni valami szabályozást hogy működjön. A részvénytársaságok is mind így működnek.

    Na, inkább maradjunk annyiban hogy a központi hatalmak most is igazságtalanok mint a történelem során szinte mindig.

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz t72killer #133 üzenetére

    Bocs, de nem igazán értem. Valahogy nem jött át teljes egészében az üzenet.

Új hozzászólás Aktív témák