Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Golyobis #110 üzenetére

    szerintem meg örülhet az ember, hogy pl ide született, nem olyan elmaradott országba, ahol már az is nagy mák, ha életben marad :D ...cserébe el kell fogadni, hogy itt vannak bizonyos szabályok? szerintem nem nagy ár... másik oldalon meg ezek a szabályok az állampolgárok érdekeinek védelmét szolgálják... milyen bűnözési ráta lenne itt évtizedek múlva, ha a született gyerekek nagyja "rendszeren kívül" nőne fel?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Golyobis #110 üzenetére

    A valóságtól, illetve logikától való elszakadással van alapvetően probléma. Lásd még: laposföld.

    Vannak nagy átverések a redszerben, mint a tíztonnás üvegszálas szélturbina-lapátot dízelüzeű trakikkal elszállító és elásó/elégető "zöld" poitika. Viszont ezek kiugratásához a bokorból nem kell Ádámtól és Évától kezdve újraírni a fizikakönyveket :U.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • 8th

    addikt

    válasz Golyobis #110 üzenetére

    "Én azért annyira nem tartom meglepőnek, sem betegnek ha valaki elutasítja azt az alapvetően igazságtalan rendszert amiben élünk." Oké. Most mondj egy igazságos rendszert bárhol a földön.

    "Indokolatlan anyagi és jogi egyenlőtlenségek" Magyarországon nincsenek anyagi egyenlőtlenségek. Ez bullshit. Tanulni bárki tanulhat vállalkozást bárki indíthat. Magyarország aranybánya, a lehetőségek földje, csak a korlátolt embereknek tovább kéne látniuk az orruknál és nem beleragadni egy életre az éhbérért dolgoztatott csicska alkalmazotti szerepbe.

    "(Indokolatlan anyagi és jogi egyenlőtlenségek, megmagyarázatlan törvények, képviselők és jogalkotók akiken nem lehet számonkérni, titkolózás, hazudozás, manipuláció, hülyévé nevelő oktatás, stb.) Akit ez nem zavar, az talán megérdemli hogy benne éljen." Ezzel jórészt egyet is tudok érteni de ezt 1:1 rá lehet húzni a két európai minta államra Németországra és Svédországra is azzal a különbséggel, hogy ott az egyén véleménynyilvánítási szabadsága mint olyan már rég nem létezik és ha történetesen nem egyezik a véleményed a fősodorral és esetleg ennek nyilvánosan (pl facebook) hangot is merészelsz adni könnyen előfordulhat, hogy rámegy az egzisztenciád, megbélyegeznek, kiraknak a munkahelyedről rosszabb esetben rád is rúgja az ajtót a rendőrség mint felforgató elemre. Csak mert saját véleményed van és mert kiállsz az elveid mellett. Érted?

    "Igazából az sem teljesen megmagyarázott hogy hogy lesz az emberből állampolgár születése során: ez egy erőszakos dolog, az emberre ráhúzzák ha akarja ha nem, itt nincs választás. Engem például zavar hogy nem kérdezték meg róla a véleményemet, sőt az lett belém nevelve hogy "magyarnak születtem". Én sosem döntöttem amellett hogy magyar legyek, és nem is tartom magam annak így utólag. Önszántamból legalábbis biztos hogy nem."

    Miért van erre szükség? Tízezrek vándorolnak keresztül kasul szerte Európában akiknek nincsenek semmiféle papírjaik sem állampolgárságuk. Ezekről az emberekről nem tudni semmit hivatalosan nem is léteznek. Nem a bőkezű szociális háló és anyagi jólét miatt idemasírozó közel-keleti migránsokra gondolok hanem azokra a romániai szegény telepekre született emberekre akiknek sok esetben már a szüleik is ilyen törvényen kívülinek születtek. Hát ezért kell a kötelező állampolgárság. És ez jól is van így.

    Azért lett beléd nevelve, hogy magyarnak születtél mert magyarnak születtél. Fura mi? :D Nem értettem soha ezt az Magyarország fikázást. Uniós állampolgárként senkinek sem kell itthon kínlódnia. Az EU-ban bárhol szabadon letelepedhet ha máshol jobban érezné magát. Törvény szerint joga van hozzá. Innentől fogva baromi nevetséges ez a de szar magyarnak lenni picsogás amit némelyek előadnak. Ezt most nem konkrétan rád értem hanem általánosságban arra a feketeöves siratóasszony kórusra aki az élete összes nyomorát arra vonatkoztatja vissza, hogy itt dobta le a gólya. Bohócok. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák