Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    Én azért annyira nem tartom meglepőnek, sem betegnek ha valaki elutasítja azt az alapvetően igazságtalan rendszert amiben élünk. (Indokolatlan anyagi és jogi egyenlőtlenségek, megmagyarázatlan törvények, képviselők és jogalkotók akiken nem lehet számonkérni, titkolózás, hazudozás, manipuláció, hülyévé nevelő oktatás, stb.)

    Akit ez nem zavar, az talán megérdemli hogy benne éljen.

    Azt persze lehet vitatni hogy mi a dolog kezelésének helyes módja.

    Igazából az sem teljesen megmagyarázott hogy hogy lesz az emberből állampolgár születése során: ez egy erőszakos dolog, az emberre ráhúzzák ha akarja ha nem, itt nincs választás. Engem például zavar hogy nem kérdezték meg róla a véleményemet, sőt az lett belém nevelve hogy "magyarnak születtem". Én sosem döntöttem amellett hogy magyar legyek, és nem is tartom magam annak így utólag. Önszántamból legalábbis biztos hogy nem. Más kérdés hogyha az alternatív az lenne, hogy kitoloncolnak a senki földjére, ahol éhenhalok, akkor a kényszer hatására hogy döntenék. Ez egy kényszeres valami. Igazából ez a többi államra is vonatkozik, ők is erőszakot alkalmaznak az emberrel szemben amikor korlátozzák pl: a belépését vagy letelepedését a területre.

    Én azt is megértem ha valaki ellenáll ennek a fajta erőszaknak, és meghal: "jó halált hal", sőt igazán csak azt tisztelem aki kiáll amellett amiben hisz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák