Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz t72killer #115 üzenetére

    Elég nehéz feladatot adtál, de megpróbálom:

    Röviden annyi hogy a lapos föld elmélet könnyebben cáfolható (pl: általános fizikával vagy légi közlekedéssel.) Míg az oltások mellékhatásainak hiánya jóval nehezebben. Sőt, egy korrupt központi hatalomról feltételezhető is hasonló jellegű cselszövés, ami egyfajta megalapozást ad a gyanúnak. Ha te vakon megbízol bennük, hát "fogyaszd egészséggel".

    Én nem azt mondom hogy oltásellenes vagyok, nem ismerem teljesen a tézist vagy az érveiket, de ugyan úgy kizárni sem tudom hogy igazuk lenne. Nem tudom hogy te hogy vagy vele, de én személy szerint nem rendelkezem azzal a háttérrel amivel megbizonyosodhatnék az anyagok valós minőségéről.
    A hivatalokban pedig nem bízok. Csak tippelni tudok.

    Bár nem tudom hogy jött ide az oltásellenesség, mert szerintem a cikk az anyakönyveztetésről szólt eredetileg.

    8th:

    "Magyarországon nincsenek anyagi egyenlőtlenségek."

    (Nem tudtam hogy a megvalósult elméleti kommunizmusban élünk.)

    Mindenhol vannak gazdagok és szegények. Jellemzően a gazdagok nem munkából (indokoltan) gazdagodtak meg, hanem vagy gerinctelenségből vagy az eszükkel, kihasználva a rendszer hiányosságait. Pl, egy jól menő üzletember akinek van mondjuk egy vízszerelő vállalkozása ahol dolgoznak 100an, ott az az egy ember a 100 másik munkáján élősködik. Itt arról van szó hogy az illető ügyesen machinálja a szálakat, és eléri hogy 100 másik neki termeljen. Persze ez ennél összetettebb, de ez az alapkoncepció ha mindenhol nem is igaz, elég gyakran lefedi a valóságot. Megjegyzem hogy a modell nem alkalmazható mindenkire: nem lehet egyszerre mindenki gazdag vállalkozó (vagy még rosszabb) 100 alkalmazottal, ebben a rendszerben mindig lesznek szolgák. Nekik mit tudsz mondani?

    "Azért lett beléd nevelve, hogy magyarnak születtél mert magyarnak születtél. Fura mi? :D"

    Ja tényleg fura, én nem emlékszem hogy magyar zászlóval a kezemben jöttem volna világra, vagy Magyarország alakú anyajegy lett volna a hátamon, vagy ilyesmi.

Új hozzászólás Aktív témák