Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz 8th #21 üzenetére

    Én elolvasva a cikket, nem vagyok biztos benne, hogy a bíró hibázott. Ha a vád nem tudja megfelelően bizonyítani, akkor a bíró nem nagyon tehet mást, mint hogy ilyen ítéletet hoz. A teljes eljárásnak megvannak a maga szabályai, amit követnie kell. (Mielőtt félreértenél szerintem is hibázott valaki, de nekem nem egyértelmű, hogy a bíró volt.)

    Egy hülye példa, hogy érthető legyen:
    Találnak egy véres kést a helyszínen az elkövető ujjlenyomatával az áldozat vérével. Ami közvetlen bizonyíték az elkövetővel szemben.
    Viszont ha ezt a vád nem mutatja be mint bizonyítékot, akkor még ha tud is róla a bíró nem veheti figyelembe.
    Tehát ha a bíró ezen bizonyíték hiányában felmenti a vádlottat, akkor a bíró hibátlanul végzi a munkáját.

    A másik amit elkövethet a vád az, hogy rossz 'témában' emel vádat. Ez történt először az vörös-iszap perben is. Abban amiben vádolták a vezetőket, teljesen ártatlanok voltak. Mégis mindenki a bírókat szidta. De más lett volna a vád akkor el tudta volna ítélni ugyanaz a bíró. Alapvetően az ügyészség volt aki hibázott.

    Ezen kívül lehet szar a helyszínelés is, pl nem rögzíti, hogy rajtuk kívül nem járt ott más.

Új hozzászólás Aktív témák