Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chris Kiki

    senior tag

    válasz Viktor81 #53 üzenetére

    Volt már Octavia-d? Vagy csak hasra ütéssel kitaláltál valami buta példát?

    Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

  • mattheus

    őstag

    válasz Viktor81 #113 üzenetére

    Tegnap elmentem egy hivatalos Sony szalonba, hogy megnézzem a 8-as széria modelljeit.
    A vicc az egészben az volt, hogy nem volt értelmes média, amivel meg tudtam volna nézni.

    Az eredeti műsor egy agyonosztott setup box-ról ment, mondhatni förtelmes minőségben.
    Kértem, hogy lehetőség szerint játszunk akkor valamit Blu-Ray lemezről.........a válasz: ott még rosszabb lesz a minősége a képnek :DDD ........ következő kérdés: USB-ről lehet? ........válasz: Igen, de nincs semmi most amit lejátszhatnánk.........

    végül 4K-s videót játszottunk lesz Youtube-ról...........

    Összességében elmondhatom, hogy így ebben a formában nem győzött meg a termék (sok fórumos dicséret ellenére). Arról meg inkább nem is beszélnék, hogy eladni terméket így, ilyen körülmények között.........
    hagyjuk.... :U

  • sb

    veterán

    válasz Viktor81 #113 üzenetére

    Én megfordítanám. Inkább a plazmafanoknál látom azt, mintha meggyőződésük lenne, hogy boltba menni és iskolába vinni a gyereket is csak Enzoval lehet.

  • Chris Kiki

    senior tag

    válasz Viktor81 #113 üzenetére

    Figyelj, szerintem itt hagyd abba.
    Igen, jól értelmeztem amit leírtál, pontosan azért reagáltam. Valahol olvastál egy tesztet az 1.4-es motorról, és most már tudod, hogy teljesen alkalmatlan arra "amire kitalálták".
    Érted!
    Soha nem vezetted (gyanítom még utasként sem ültél benne), de sommás véleményt hozol róla, amit meg is erősítesz! Majd arra kérlek egyszer áruld el miért átbaszás az Octavia 1.4-es motorral? Mit ígért a gyártó, amit ez az autó nem teljesít? Nem visz el A-ból B-be? Nem fér be öt személy kényelmesen? Nincs 560l-es csomagtere?
    Ja, hogy nem gyorsul 10s alatt 100-ra? Nem is ígérték.
    Amit az 1.2-es turbós motorról írtál, nem is véleményezem.
    Butaságokat írogatsz mindenféle valós tapasztalat nélkül, mert olvastad valahol... Erről kéne átszokni a tapasztalati érvelésre.

    [ Szerkesztve ]

    Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Viktor81 #133 üzenetére

    Fogyasztói oldalról a plazma nagy volt, nehéz és sokat fogyasztott: egy LED-es háttérvilágítású LCD majd dupláját (évi 5-6e Ft, 10 éves élettartammal számolva 50-60e egy 47"-os készüléknél). És az átlag felhasználó átlag TV használati szokásai mellett sokkal rosszabb volt a képe. Ráadásul a 1024-es és 1366-os plazmák voltak árban a Full HD LCD-kkel.

    Egy sötétített szobában Gyűrűk Urát nézni persze hogy összehasonlthatatlanul jobb a plazmán, mély feketék, jó kontraszt. Viszont azok, akik a TV-t veszik és 4-6 órában nézik naponta, barátok köztöt fognak nézni, meg Való Világot és hiradót, nappali fénynél, a beépített hangszórókról. Hétvégén meg a gyerekek ülnek előtte és nézik a Nickelodeon-t. Nem érdekli majd őket a fekete, mert ebben a tartalomban nincs fekete, élénk színek kellenek és magas fényerő, hogy a világos nappaliban ne egy kopott folt látszódjon a képen.

    És hasonló viszonyok közt adják el a TV-t a bevásárlóközpont is, egymás mellett van a plazma meg az LCD, akkor az LCD színei mellett a plazma mintha nem is menne, főleg ha az LCD-n egy 3D tech demót játszanak, a plazmán meg a Minority Report esti jelenete megy (ez saját tapasztalat, de a specifikációk is ezt támasztják alá)

    A felbontás, ami egy film esetén, főleg DVD-ről mindegy konzol mellett már igenis szempont. Közelebbről nézi a játékos, és fontosak a részletek, a szövegek olvashatósága. Ameddig egyedül játszol, addig csak-csak, de átjönnek a pajtások, split screenben mindenkinek Doom 1 élmény jut (szintén saját tapasztalat, még az 1366 is kevés 4 felé osztott képernyőnél).

    [ Szerkesztve ]

  • Chris Kiki

    senior tag

    válasz Viktor81 #133 üzenetére

    Az, hogy nem erted, mirol van szo, nem az en hibam, ez a fizikai ismeretek hianya. 1200+ kg-os autot nem fog kevesebb benzinert vinni az 1.2 turbomotor, mint az 1.6 szivo.
    Alapvető tárgyi tévedés, és jól mondtad, ez a fizikai ismeretek hiánya. Részedről. Úgy nevezik a fizikában: hatásfok. Mondom ezt 6év 1.4 16V, 3+3év 1.6 MPI + 1.2 TSI után. Megint előjön jön az, hogy az adott típusokat csak hallomásból ismered, a fizikát ezek szerint még ennyire sem, de már is tolod a tutit.
    A városi fogyasztások közötti gyakorlati különbség: 1.2 = 1.4 + 0.5l = 1.6 + 1.5l
    Arról nem is beszélve, hogy az 1.2 sokkal jobban megy és úgy fogyaszt kevesebbet, és ez nem a 3LE plusznak köszönhető (102LE vs. 105LE) hanem az 1500-tól 4100-ig rendelkezésre álló 175Nm nyomatéknak.

    Egy 1200kg (sokszor nehezebb) auto mindenre alkalmas lesz egy ilyen motorral, csak arra nem, amire kitalaltak.
    És még Te nevezel engem szűklátókörűnek. Már kértelek előzőleg is, hogy magyarázd el nekem ezt a szövegrészt, persze nem tetted, helyette csúsztatsz, ferdítesz, teljesen másról beszélsz. Talán majd most.
    Tehát, mire lesz alkalmas akkor?
    Olajsütőnek? Krumplihámozónak? Metszőollónak? Egyéb...?
    Mire találták ki, mire nem lesz alkalmas?
    Elvinni egy öttagú családod biztonságban A-ból B-be? -kipipálva, elviszi.
    Komfortos, megbízható utazást biztosítani? -kipipálva, biztosítja.
    Hosszú távon megbízható, tartós autó? -kipipálva, teljesíti.

    A peldam arra iranyult, hogy mennyire atbasszak a tudatlan vasarolkat.
    Ezt is magyarázd meg légyszíves, szeretném tudni hol basztak át, amikor 1.4-es Octavia-t vettél? Mit ígértek amit nem kaptál meg, miben volt eltérés a hirdetetthez képest?

    Több százezer eladott 1.4-es Octavia után, ha alkalmatlan lenne arra, amire kitalálták, nem lenne közfelháborodás? Vagy eltussolták az ügyet, és az összes ilyen autó már a roncstelepen van?

    Semmi kozod hozza, de...
    Akkor minek írod ide. Én nem kérdeztem mit vezetsz. Csak az biztos, hogy Octavia nem volt még a feneked alatt.

    Az az alapvető baj veled, hogy ex cathedra kijelentéseket teszel olyan dolgokról, amikről láthatóan fogalmad sincsen, lehülyézel másokat a döntésük alapján, mikor azt sem tudod milyen szempontok alapján volt az a döntés meghozva (lsd. Octavia 1.4-es motorral semmire sem jó). Majd amikor érdemi válaszokat kellene adni, előhúzol a zsákodból olyan dolgokat, aminek nincs köze a beszélgetés tárgyához (lsd. 133-as hozzászólásod jelentős része).

    hogy on is legyek:
    A másik dolog, hogy minden TV-ről / LCD-ről szóló topikban Te és társaid megjelentek, és hülyézni kezditek azt, aki LCD-t választott, mert bezzegaplazma.
    UNALMAS
    Nyissatok egy topikot, lehetne mondjuk "Retro plazma", "Meghalt a plazma, oda az igazság", "Miért utálom az LCD-t" a címe, és járjatok oda hülyézni az LCD pártolókat.
    Én az alábbi szempontok miatt választottam anno az LCD-t a plazmával szemben:
    Apámnak több Panasonic csúcs plazmája is volt néhány éve (meg egyszer valamilyen más márka is), és a következő dolgokkal szembesültem (tudom, azóta minden ilyen gyerekbetegséget kinőtt a technológia, de az első kapcsolat nekem mélyen meghatározó volt):
    1, A PS3 hud (kezelőfelület?) örökre olyan szinten bele volt égve, hogy kikapcsolt készülék mellett még a feliratokat is elolvastam. Pedig az öregem nem használta éjjel-nappal.
    2, A nagyobbik készüléket Win monitorként is használta, retro érzés volt zavaróan villogó kijelző mellet dolgozni.
    3, 1 méterről éreztem az arcom felé tóduló meleget.
    Ekkor döntöttem úgy, hogy no plazma (no offense).

    Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

  • Chris Kiki

    senior tag

    válasz Viktor81 #165 üzenetére

    Na, legalább kibújt a szög a zsákból. Látszik, hogy olvastad a tesztet, de valós tapasztalatod nincs. Én heti rendszerességgel tankoltam/tankolok ezekbe az autókba, viszont nem olvastam Totalcar tesztet. A cikk, amit linkeltél egyébként leginkább arról szól, hogy a gyárilag megadott fogyasztási adatok mennyire térnek el a valóságtól. A mi vitánk erről viszont nem szólt. Persze megint egy újdonság...

    Csak a pontosítás végett:
    Csak, hogy lassak, mi volt a kiindulasi allapot: "Elhiszik azt is, hogy egy Octavia meretu autoba jo a 1.4-es meg az 1.2-es motor (esetleg turboval, de ez csak ront a helyzeten) es meg ideologiat is gyartanak hozza, hogy ezzel vedik a kornyezetet es penzt sporolnak."

    Erre kérdeztem rá:
    Volt már Octavia-d? Vagy csak hasra ütéssel kitaláltál valami buta példát?

    A válaszod:
    A peldam arra iranyult, hogy mennyire atbasszak a tudatlan vasarolkat. Egy 1200kg (sokszor nehezebb) auto mindenre alkalmas lesz egy ilyen motorral, csak arra nem, amire kitalaltak.

    Erre írtam azt, úgy érzem a levegőbe beszélsz. Válaszul jöttél itt downsizinggal, tartóssággal, fogyasztással és egyéb felesleges és a vitához nem kapcsolódó rizsával. Csak az alap kérdésekre nem kaptam választ.

    Miért nem jó az Octavia-ba az 1.4-es motor?
    Miért basszák át a vásárlókat vele?
    Miért tudatlanok azok a vásárlók?
    Miért nem alkalmas semmire az 1.4-es Octi, mint autó?

    Most is 100 sort írtál a fogyasztásról, törődésről, tartósságról. Feleslegesen.

    És ugyan ez vonatkozik az LCD TV-kre is. Szerinted semmire sem alkalmas. Te vagy a géniusz, a mindent tudó. Az a néhány 100millió ember aki LCD-t vásárolt, az mind tudatlan, igénytelen. Még a Smart TV is okosabb náluk. Egyetlen értelmes nem akad közülük aki tudatosan vásárolt LCD-t mert az plazmát vett volna. Az összes LCD és turbós motor tulaj kvázi konzumidióta, csak a marketing alapján dönt. De legalább itt vagy Te nekünk, és megmondod mi a helyes. Köszönöm! (Egy LCD és turbós tulaj)

    [ Szerkesztve ]

    Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

  • #94529552

    törölt tag

    válasz Viktor81 #237 üzenetére

    Új tévék vásárlásáról beszélünk egyértelműen, és véletlenül 50"-os méretről. Az avforums-ról is tudsz egy listát, az említett kritériumokkal?

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Viktor81 #243 üzenetére

    Nem vennék rá mérget hogy az LCD-hez képest nem fogyott annyira a plazma. Ne felejtsd el hogy még ma is a 32"-os tv-k piaca a legnagyobb, aztán a 42-es és hatványozottan kisebb a kereslet a nagyobb képátlókra. 32" plazma nincs, ott eleve kiesett a versenyből. 42"-ban nem volt akkora árelőnye a cédulán, hiába volt jobb képminősége. Áruházi körülmények között nem látszódik a képminőségbeli előnye, sőt a vibrálás sokkal jobban kivehető az lcd-k mellett.
    50"-ban sokáig egyértelmű árelőnyben voltak a pdp-k, és nem vagyok meggyőződve hogy sokkal rosszabbul fogytak mint az lcd-k, annak ellenére sem hogy 3 gyártó forgalmazta míg lcd-t vagy két tucat.
    Amikor az ST50-et vettem, a kifutás alatt teljesen lenullázták a plazma készleteket mindenhol, szinte lehetetlen volt márciusban bontatlan készüléket találni.
    Nem az eladások okozták a vesztét, hanem hogy az LCD eladás magasabb profitot termel. Ráadásul a 4k miatt hosszútávon végképp nem lett volna rentábilis a gyártás.

    Az plazma és az LCD halálra ítélt technológiák. Annyi a különbség hogy a plazmát a 4k és a kisebb profit miatt már kivégezték, az erőforrásokat átcsoportosították az UHD készülékek gyártásába. OLED terén óvatos jóslásokba bocsátkozom, nem tudom mi lesz a japán gyártók RGB oled-jével, de az LG már a mostani technológiát rázúdítja a piacra versenyképes áron, azután a kutya nem fog LCD-t venni.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák