Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz atus72 #13 üzenetére

    Ott a pont! :K Meg azt is írta valaki korábban, hogy úgy értelmetlen a felbontás növelése, ha a (hasznos) képméret nem nő. Most nem mindegy valahol, hogy 23"-on 1920×1080 vagy 192000×108000 a felbontás? A pixelméret csökkenésétől még nem lesz jobb a szemünk szögfelbontása...

    Nekem még csak egy régi 19"-os, 1280×1024-es (SXGA) felbontású monitorom van, de nézési távolságból (kb. fél méter) nem zavaró a pixelméret; nem mobiltelefonról van szó, nem 10 centiről kel nézni. Mindenesetre inkább kellene nekem egy 24-26"-os FullHD felbontású, IPS vagy OLED paneles monitor, mint egy 17"-os 2560×1440-es felbontású TN...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz El Kebir #95 üzenetére

    Én is csak azt tudom mondani, amit te: egyszerűen hülyeség, amit írsz. Legalábbis ebben a formában. Vagy baromi jó, az átlagosnál jóval jobb szemed van, amit igazából nem hinnék.

    A meghatározó az emberi szem felbontóképessége. (Majd ha lesz kedvem, kiszámolom, hogy 0,5-1 méterről egymástól milyen távolságban lévő pontot tud egy átlagos ember - tehát nem egy vadászpilóta vagy egy sasmadár - megkülönböztetni.) Tény, hogyha a 40"-os FHD LCD TV-met 5 centiről nézem, akkor még a szubpixeleket is látom, de ki a francot érdekel, ha legalább 1 méterről nézve - ami akkora képméretnél még mindig nagyon közeli - nem látható a különbség. Önmagában egyébként nem a nagyobb felbontás - pontosabban a kisebb pixelméret - a probléma, hanem a vele járó jelentősen megnövekedő erőforrás-igény. Egy FHD film legyen mondjuk 8-12 GiB, QFHD-nál (3840×2160) az már 32-48 GiB, ami nem csak jóval nagyobb tárhelyet, hanem gépigényt/sávszélességet kíván. Azért (egyelőre) az se mindegy! Játszani is azon a felbontáson fogsz? Vagy ha azt nem bírják a videókártyák, akkor maradsz a FHD-nál??

    Amúgy ha nagyítóval nézném, akkor még a telefonom kijelzőjén is zavaró lenne a pixelméret, lehet, hogy már 3,5-4"-ra is UHD felbontás kellene, és akkor milyen rohadt élesek lennének a betűk... :U

    "Arról nem is beszélve, hogy milyen fos pixelesek a betűk, ha élsímitottak"

    Nem az a kérdés, hogy elvi síkon észrevehető-e a különbség, hanem hogy zavaró-e. Legkevésbé egyébként szerintem a szövegnél zavaró a "gyenge" felbontás, bár tény, hogy észrevehető a probléma. Én inkább a munkámra próbálok koncentrálni, és nem arra, hogy zavaró-e pl. a backslash vagy a zárójel megjelenítése. Aki ennyire kukacos, az ne csináljon semmit, amíg nem lesz minimum UHD felbontású egy 20-24"-os kijelző, és azon is csak tömörítetlen videót nézzen minimum Gb/s bitrátával, mert különben szar lesz a kép...

    "Ha ezeket hibákat (ami a nagy pixelméret következménye) nem látod, akkor vedd fel a szemüveged vagy menj szemészhez."

    Köszönöm a szelíd féltésedet, szerencsére egyelőre jó a látásom. Te viszont keress fel egy... na mindegy, az oltogatást inkább meghagyom neked.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz dezz #105 üzenetére

    "Amúgy nem tudhatjuk, mire készülnek a TV-gyártók hosszabb távon. Lehet, hogy már a birtokukban van olyan OLED technológia, amivel pószter szerűen egész falakat lehet lefedni, viszonylag ólcsón... Na hát oda még a 4K is kevés lesz."

    Na az nagyon jó lenne, de nem túl valószínű. Néhány bőrt szerintem még mindig le lehet húzni az LCD-ről, ráadásul minek jönnének kapásból relatíve olcsó OLED TV-kkel? Inkább nyomatják még egy darabig az LCD-t, az OLED-et meg még egy darabig - mondjuk 3-4 évig - meghagyják prémium kategóriának, prémium árért. De ne nekem legyen igazam :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz dezz #110 üzenetére

    "Szinte biztosak lehetünk benne, hogy nem véletlenül kezdik nyomatni a 4K-t... Ha ez évek múlva is exklúzív (kiszámú igazán pénzes vevőnek szóló) dolog lenne, arra nem igazán lehetne építeni."
    Gondolom már csak azért is kezdik nyomatni, mert különben nem lenne új a nap alatt. LED már volt, többféle variációban is, 3D is volt már, sőt valamelyest "okosodtak" is a készülékek... most ez lesz az új nagy dobás. Továbbra is tudni kell valamit eladni :).

    Nagyon remélem egyébként, hogy néhány év múlva már lesznek megfizethető árú (mondjuk <300k), 40"+ méretű OLED TV-k. De az OLED falat se ellenzem :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák