Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz #32839680 #5 üzenetére

    IPS vs TN kapcsán szerintem az is közrejátszik, hogy nagyítóval kell keresni az olcsóbb kategóriában. Nem úgy értem, hogy nem gyártanak olyat, hanem az országba nem hozzák be a nagykerek.

    Korábban is tapasztaltam, hogy akkor jelennek meg az itteni piacon az olcsóbb, de azért megfelelő minőségű termékek, amikor az árak nagyon magasak. Olyankor a nagyker sajátmárkás ótvar gyenge noname cucca mellett becsúszik pár errefelé kevésbé ismert, de minőségi gyártó terméke is. Olyankor az itt ismert nagy brandek kb megfizethetetlenek.

    Aztán, amikor lemennek az árak, akkor teljesen eltűnnek a jobb és olcsóbb cuccok. Marad az ótvar és a prémium. Sőt, ha annyira lemennek az árak, akkor csak a prémium. Anno például memóriák kapcsán átéltem már pár ilyen hullámvölgyet. Az egyik memória párom is olyan, amit se előtte se utána nem árultak itthon, csak a nagy márkákra brandelt változatok voltak.

    Monitorok terén is néha megjelenik pár jó vételnek tűni ips és va paneles, de elég hamar el is tűnnek. Marad hasonló áron a gyengébb tn (ugyanattól a gyártótól ráadásul) és a prémium márkák.

    Gyanítom a jó ár-érték arányú cuccokon nincs akkora árrés a nagykerben, ezért nem forgalmazzák. Marad a gagyi és a prémium.

Új hozzászólás Aktív témák