Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Joshi #95 üzenetére

    "Most elkanyarodtam egy kicsit a témától de ha ma nem kell az embereknek a BD50 akkor szerinted kelleni fog a 250GB-os adathordozó 5000-10000Ft-ért?"

    Ez sok mindentől függ, majd kiderül, nem vagyok jövőbelátó. A Pioneer szerint lesz piaca, különben nem ölnének bele olyan sok pénzt. Bár én úgy gondolom, hogy a nem újraírható lemez sebessége elfogadható, egy sokrétegű BDXL korongot is képesek 6x tempóban írni, ez valószínűleg tovább fog gyorsulni. Az újraírhatókat mindig jóval lassabban lehet írni, mint az egyszer írhatóakat, ez DVD és CD esetében is így volt/van. A többrétegű lemezek nagy részét gyárilag tartalommal töltik fel, tehát a gyártóknak készülnek elsősorban, pont úgy, mint a DVD-9 esetében is. Konzumer szinten az üres lemezeknek kétlem, hogy jelentős piaca lenne, a DVD-k is úgy fognak kihalni, hogy többrétegű változatokból sokkal kevesebb fogyott, mint az egyrétegűből.

    "Ha jól belegondolunk a BD25-ös lemezhez képest egy BD50-es lemez kétszer annyiba kerül tehát semmivel sem drágább ha a tárterületet nézzük."

    A legtöbb vásárló nem így gondolkodik, hanem csak az árat nézik.

    #96: Az egyrétegű lemezeknél úgy gondolom a sebesség elég jó, de a többrétegű korongoknál már drasztikusan lecsökken. A mai modern írók egy 100 GB-os BDXL lemezt 6x tempóban (27 MB/s) képesek írni, amivel egy bő óra lesz az írás időtartama. A legnagyobb problémát sebesség szempontjából az újraírható lemezek jelentik, ahol a legújabb írók is mindössze 2x tempóra (9 MB/s) képesek, amivel egy BDXL lemez írása több óráig is eltart.

    #97: Kik azok a "nagyok"?

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák