Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krisi047 #48 üzenetére

    -> Az egyik 23"-on 1920x1080-as e-IPS, 6-bit + A-FRC (nemigen mondja meg senki, hogy nem igazi 8 bit, esetleg talál rá bizonyítékot valami tesztpalettán, ha már tudja, hogy ezt keresi)
    - Előnye hogy kb. 48 és 75 Hz közt viszonylag szabadon állítható a frissítési frekvenciája, ami hasznos Blu-Ray-ekhez (és talán a pörgős FPS játékokon is dob picit, ha a VGA-d és CPU-d is elég a stabil 75fps-hez).
    - Otthoni felhasználásnál előnye a precíz sRGB gamut, így a legtöbb forrást nem kell korrigálni ebből a szempontból.

    -> A másik 24"-on 1920x1200-as H-IPS, 8-bit + A-FRC (gyakorlatilag már tényleg észrevehetetlen a ditherelés, és az eredmény is meggyőző).
    - Előnye, hogy ha a VGA-d ki tud küldeni 10 bitet DP-n (bár elvileg működhetne HDMI-n vagy Dual-link DVI-n is, gyakorlatban szerintem csak Quadro és FirePro kártyákkal működik teljesen programtól monitorig PS-ben, de Radeonokon is a kalibrációs LUT után, vagy akár az MPC-HC programtól is, mert az nem a "spéci driveres" OpenGL-es 10-bit megoldást használja, hanem D3DFullscreen), akkor gyakorlatilag észrevétlenül kalibrálható a natívhoz közeli értékekre (épp csak kisimogatva picit, amit már elcsúszott a gyári kalibrációt), és kiváló minőséget nyújt a megfelelő color management-es programokkal. (Itt előny lehet az igen tág gamut, tehát az AdobeRGB-s anyagok megjelenítése sem akadály, és a CMYK se nagyon lóg ki belőle, mint az sRGB-ből...)
    - Hátránya, hogy 60Hz-re van fixálva a panel (hiába eteted akár 24Hz-el, belül átkonvertálja 60-ra), és meg kell vele küzdeni, mire tényleg kiaknázod a tudását. (De szerencsére én már kijártam a köröket, hogy kell [így, ahogy fent leírtam]. :DDD)

    A kontraszt példányról példányra változik (főleg a kalibrálás utáni), de az U2311-nél talán egy lehelettel magasabb lesz. (Cserébe kicsit kevésbé lesznek korrektek a színek.)
    Nekem személy szerint túl keskenynek tűnnek a 16:9-es monitorok ekkora felbontás mellett, de aki már hozzászokott, annak ez nem gond.

    Ha elsősorban filmezésre kell, akkor jobb az U2311H, ha sokat olvasgatsz, rajzolgatsz, játszol rajta, akkor a 16:10 miatt is jobb lehet az U2410 (illetve akkor is, ha jobb színhűséget akarsz, főleg ha a fentieknek megfelelően ki tudod aknázni a 10-bit előnyeit...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák