Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Dany007 #84 üzenetére

    A Neumann-elvek csak a számítógépek legelterjedtebb csoportjára igazak, mert ezek bizonyultak a leghatékonyabbnak a jelen kori technológiával. De a számítógép fogalma ennél sokkal szélesebb. Korábban is voltak például mechanikus vagy nem kettes számrendszerre épülő gépek és a jövőben is visszaköszönhetnek ezek, illetve egyéb típusok. Például egy lehetőség elméletben a CPU, a RAM és a háttértár összevonása egy elembe a memrisztorokkal. De még jobban eltérnek a nanotechnológiával készült mechanikus-, a biológiai- és a kvantumszámítógépek, amik közül valamelyek minden bizonnyal jönnek majd a jövőben, amikor elérjük a Neumann-elvű gépek fizikai korlátait.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • dabadab

    titán

    válasz Dany007 #84 üzenetére

    "Volt egyszer egy Neumann által megfogalmazott definíció erre, nem?
    Vagy az "csak" a számítógépet magát definiálta és nem a PC-t?
    "

    Reality check:
    1. Neumann ugyan tenyleg a szamitastudomany komoly alakjai kozott van, de matematikus volt es alapvetoen ezen a teren is dolgozott, nem egy pakaval a kezeben rohangalo mernokot kell elkepzelni, hanem a szamitasi modszereken dolgozo matematikuskent, olyannyira, hogy jopar dolgot papiron dolgozott ki, mert az eleteben egyszeruen nem volt megfelelo HW a tenyleges implementaciohoz.
    2 . Neumann 1957-ben halt meg, ekkor az egyetlen (es egyben elso) sorozatban gyartott szamitogep az IBM 650 volt, ami ugyan akkoriban nagyon menonek szamitott azzal, hogy elfert egy szobaban es alapkiepitesben mar - mai penzben szamolva - ugy ketszazotvenmillio forintert meg lehetett venni, de azert szemelyi szamitogepnek tulzas lenne nevezni.

    A kerdesed megvaloszalasat mar rad bizom :)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák