Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zh1972

    tag

    válasz Dr.FantastiK #99 üzenetére

    Kár ezen vitatkozni. Mindenkinek más a jó! 5m viszont SZERINTEM extrém messze van. Az max. a hírek, vagy a háttéradás félig-figyelésére való! A THX ajánlása a maximum képátló szorozva 1.2-vel!!! Ez egy 140-es kisképernyőn ;] azt jelentené, hogy 1,68m-ről kellene mozizni, ami azért a legtöbb embernek közel van, és a THX is egy 2m-es tv-n mutatta be az ideális 40 fokos betekintést 2,4m-ről, ami meglepően komfortos volt! (Viszont a híreket munka után semmi esetre sem nézném ennyire közelről)
    A házimozi nagykutyái ugyanezt a méretezést de az 1.6-os szorzóra esküsznek és ez áll a legközelebb a bolygónk lakóinak legtöbbjéhez. (Sok esetben a tér fogsága miatt is) 140-es kistévén ;] ez 2,26m de egy 2m-es házimozin már 3.2m és ugye az állandó vita a betekintési szögről ami ebben az esetben 30 fok.
    Nos ezek után a gyártók és forgalmazók, valamint egyéb szakmához kapcsolható tudományos fórumok ajánlása, maradva a jól bevált képátló szorozva varázsszámmal a 2.5. Nos tovább nyüstölve a 140-es junyosztot ;] ez már 3,5m-t ad és 5m-re jön ki a 2m-es képátlóval rendelkező bigass tv-nél. Mindemellett a gyártók azt is mindenhol megemlítik, hogy e-remek nagyfelbontású készülékeket egészen 1.5 x átló távolságig meg lehet közelíteni! :DD Az eltávolodást nem jegyezték le egzakt számokban, de arra figyelmeztetnek, hogy a 2.5-ös szorzótól távolodva "elveszhetnek részletek" :K (Az emberi szem rendelkezik határokkal) ...nos kis családom ezen a területen is egy speciális tesztcsapat! :) Feleségem a legmesszebbre ül és beszól mindenkinek aki közelebb merészkedik 4 méternél! A nagyobbik lányomnak, épp milyen kedve van, tudja 1m és 8m (Konyhából) távolságból is élvezni a filmeket. A kisebbik lányom 2 méternél nem nagyon megy messzebb mert addig ér a konzol vezetékes távirányítója. (A vezeték nélkülit sosem találjuk) Én a kisérletező típus vagyok és eddig az 1.6-os szorzó jött be ha filmet nézek és mozizni szeretnék, egyéb esetben onnan nézem ahol épp kényelembe helyeztem magam valahol 2-4m között.

    Azt hiszem tartózkodni kell a demagóg kijelentésektől amikor valaki nagyon közelről tévézik vagy épp nagyon távolról, mert nem szabadna, hogy mások szokásai bosszantsanak bennünket, hacsak a közelülő feje, nem lóg bele a képbe! :DDD Annyiszor leírtuk már, hogy különbözőek vagyunk, de ez teszi csodálatossá a világunkat! :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák