Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Loha

    veterán

    válasz rudi #21 üzenetére

    Én a notebook eladásokat is hozzácsapnám a PC-khez, mert nem mások mint hordozható PC-k.
    A PH! fórumozóinak hasra ütésszerűen 90%-a nem szerepel ezekben a statisztikákban, mert nem vesznek komplett PC-t egyben, simán lehet, hogy a PC-s eladások fele nem jelenik meg ezekben a statisztikákban.
    Az okostelefon eladások csalókák, mert minden telefonból okostelefon lesz hamarosan, függetlenül attól, hogy a vásárlók igénylik-e vagy használják-e egyáltalán az okosságot.
    Akik mostanában kezdenek általános iskolába járni, majd akkor fogják hiányolni a PC-t, ha későbbiekben nem csak digitális fogyasztó eszközre, hanem termelőre is szükségük lesz.

    SZVSZ simán lehetséges, hogy a PC eladások csökkenése mögött semmilyen más eszköz nem áll.
    A PC-s piac telített, a mai PC-k hasznos élettartama kitolódott, mind otthoni, mind céges környezetben, a WinXP népszerűsége, vmint a Win8 bukta sem segít, szerintem ezek így együtt simán megérnek -10%-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz rudi #21 üzenetére

    Nem hinném, hogy az iskolásoknak ne kellene asztali PC, vagy laptop: a számtech házi elkészítése, szövegszerkesztés gyakorlása stb. nem nagyon fog telefonon vagy tableten menni...
    Szerintem egy átlag háztartásban (mondjuk két szülő és 1-2 gyerek), a jövőben is lesz legalább egy laptop, vagy asztali gép. Az okosteló-phablet-kis tablet-nagy tablet-netbook-notebook-asztali PC vonal pedig annyira összeér, hogy szépen kannibalizálják majd egymást...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák