Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19617792

    törölt tag

    válasz =Mentor= #26 üzenetére

    csak grafikában... kb. minden másban a konzol a jobb, kényelmesebb, problémamentesebb, egyszerűbb, stb. ja és a konzol exkluzív játékok minőségéről ne is beszéljünk.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz Fecniii #37 üzenetére

    PC-s játék mellett mindössze az szól, hogy szebb a grafikája, esetleg jól moddolható (bár nem sok új játéknál olyan szintű moddolhatóságot, mint a STALKER-eknél). de mivel millió hardverre kell megcsinálni, ezért nem olyan optimalizált mint egy konzolos, így hiába szép, ha szarul fut... meg mai játékok zöme mi? konzolport. :) vagy ha nem is az, akkor mire hasonlít? egy konzol játékra, pl. FPS-nél az újratöltődő élet, meg aim assist, stb. autósnál meg "racing line" meg auto-brake, stb.

    butulnak a játékok, ami vagy kifejezetten a konzolok miatt van, vagy annak csak némileg van köze hozzá. egy n+1. CoD már nem hoz lázba, ahogy egy Battlefield sem, bár az még mindig jobban érdekel. autós játékok ma? talán a Codemasters csinál jó arcade autóst, EA-nek meg szerintem gyenge eresztéseik vannak, Shift 2 az még okés, de előtte a HP? nekem vicc. RTS? mikor jön már valami ütős/nehéz RTS?

    PC-s játéknál ma már szinte imádkozni kell, hogy ne egy elfuserált konzolport legyen, fusson jól, meg azért az irányítást is legyen bill+egérre jól megoldva (mivel döntő többségben ezt használjuk). ha alkalmanként játszok, akkor is már többet kacsingatok az egyszerűbb, vagy régebbi játékok felé, az új kasszasiker címek, kiugró graffal nem hoz lázba, pláne, ha mellette nem nyújt olyat, ami nem tud annyira megfogni. egy jó példa: Portal, iszonyatosan imádom, vagy még jobb példa: Minecraft, elsőre rém egyszerű játék, de elképesztő milyen szórakoztató. nekem egy játék az legyen JÁTÉK, jó sztori, jó történetvezetés, cutscene belefér, csak legyenek jó mesélők, stb. hangulat legyen, esetleg logikai akadályok, kihívások, stb. legyen valami, ami rendkívülivé, vagy "utánozhatatlan" és megfog, nem csak egy szokásos hentmenet, ennek ellenkezőjére példa: Amnesia The Dark Descent, nem szokásos FPS.

    én is kacsingatok a konzol felé, pedig eddig ős-PC-s voltam/vagyok, csak ma már nem játszok úgy gépen, ahogy a HC gamerek teszik... már csak azért sem, mert nem tudom/tudnám finanszírozni azt, hogy legyen egy "mindig" időtálló gépem legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz Killerbeat #39 üzenetére

    bár ilyenkor sokan tévesen kezelik, számolják és mondják azt, hogy a konzol olcsóbb egy PC-nél. ahogy a PC-hez kell bill-egér, monitor, stb. úgy a konzolhoz egy TV (ha 0-ról építkezünk), hangfalak és akkor már nem biztos, hogy sokkal olcsóbb, de tény, hogy időtálló, egyszer megveszed a TV-t, konzol-t, aztán a köv generációig, vagy még tovább is jó, "ütős" marad. míg a PC-be, akármilyen is, leszámítva a csúcskategóriát, előbb-utóbb valamit venni "kell"...

  • #19617792

    törölt tag

    válasz Killerbeat #41 üzenetére

    CPU az általános dolgokra kell (és arra könnyebb is programozni a CPU-t), meg mi látja el adatokkal a GPU-t? :DDD GPU az viszont jó játékra, HD videókra, Flash-re, masszívan párhuzamosított feladatokra, konvertálásra, ahol a proci izzad, vagy csak tehermentesíteni akarjuk azt. a cloud meg szép és jó ötlet, csak ahhoz speciel itthon jó netnek kellene lennie mindenhol és olcsón, a vidéki net drága és szar... bár, mire itthon cloud gaming elterjedne, addigra úgyis nyugdíjasok (kor szerint, ha még lesz egyáltalán) leszünk...

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz Zso2 #46 üzenetére

    vagy ha konzolon is megjelenik a digitális disztribúció, akkor még a lemezekkel sem kell foglalkozni. konzolon megadja az adatait, konzolon böngészi a játékokat, megveszi/letölti és már mehet is, meg sem kell mozdulni hozzá. :DDD elkényelmesedik az egész világ, éljen a Wall-E. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák