Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz Kékes525 #28 üzenetére

    [link]

    A skálázás biztosításával alapvető az a gond, hogy minden bizonnyal lehetne utat találni akár az 1 nm-es csíkszélesség elérésére is, de olyan mértékű anyagi beruházást igényelne, ami a rá épülő termékek sosem tudnának visszatermelni, vagyis értelmetlen a technológia kifejlesztésén gondolkodni, ha az mindenképpen veszteséges lenne.

    Az ITRS szerint a 10 nm-es csíkszélesség az az elméleti határ, ameddig megéri lemenni. A 7, illetve az 5 nm még technikailag megoldható, de amellett, hogy csupán marginális előnyöket jelentenének a 10 nm-hez képest, jelentősen megdrágítják a lapkák gyártását, vagyis gazdaságilag a 10 nm az a reális határ, ami elfogadható lapkaárakat eredményezhet.

    A 20 nm-es node volt a váltópont, amin már nem lehetett 28 nm-es node-nál olcsóbb lapkát gyártani, és sosem lehet majd. A csíkszélesség csökkentése innentől csak drágítja a chipek gyártását, ami annak köszönhető, hogy az új node-ok kifejlesztése egyre nagyobb beruházást igényel, vagyis egyre drágább lesz a waferár, amivel a bérgyártó a beruházást képes visszatermelni, illetve finanszírozni az új node-ok fejlesztését.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák