Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz b.vr #30 üzenetére

    Mert eddig még semmilyen médiumot nem említettél, amin a modellfotózásnál ennek az egésznek értelme van. Ha Tom Cruise fejét lecseréled a fotón egy gyűrűsfarkú makiéra, annak az illesztése sem fog látszani sem 4K-n, sem elérhető papíralapú médiumon.

    Ez 12-szer annyi pixel, mint az UHD és minimum duplája az emberi szempár látómezőjének metszetébe rajzolható legnagyobb téglalapon értelmezhető (érzékelő receptorainkból eredő) felbontásnak, az is csak akkor, ha egyenletesnek tekintem a felbontást, amitől baromira messze áll a szemünk, a szemmozgással kompenzáljuk ezt.

    Jó, hogy hozzá nem értéssel vádolsz mindenkit, nekem meg az "óriásplakát, divatmagazin és divatfotózás" szavakkal van ki a tököm. 100 emberből kb. 99 keveri a DPI-t a PPI-vel, láthatóan te is. Urban legendek halmaza.

    Engem nem kell meggyőznöd, hogy kimutatható ennek a felbontásnak az előnye, én otthon gyönyörködöm a sok-sok Megapixeles panorámáimban belenagyítva, de nincs médium, amivel halandó emberhez eljuttatod ezt az élményt. A divatmagazin PPI-je a tizede ennek. Fogsz egy luxus-divatáruházat, meglátsz egy három méteres fotót a dekorációban, közelre hajolsz és mm nagyságrendű a legkisebb részlet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák