Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S0und

    csendes tag

    Nah pár dolgot az egérrel kapcsolatban. A gondokat sorolom most. Ha nincs kedved végigolvasni a wall-of-text-et, a comment alján csináltam egy összefoglalót.

    Forma: az első gond az, hogy papiron azt mondták, hogy palm/fingergrip maga a forma. Vagyis tenyérre fogva, és csukló/alkarbból lehet mozgatni, vagy a tenyered nem érinti magát az egeret, és csak az ujjaiddal, csuklóddal mozgatod. Ez egy kamu. Fingergrip style-ba nem lehet normálisan tartani az egeret, méghozzá azért nem, mert a bal oldala az egérnek (ahol az oldalsó gombok vannak) ilyen tök síma glossy felület. Ha egy kicsit is izzad a kezed, úgy csúszkálsz rajta mint a jégen. Nahde mi van akkor ha fingergripbe használnád, ahol az egér mozgatásáért a hüvelyk meg kis ujjad játszik szerepet, de a két ujjból, az erőssebbnek semmi tapadása nincs? Elmondom úgy használom, hogy egy barna sebtapaszt ragasztottam az oldalsó gombok alá, hogy valami tapadás legyen már. Így lehet használni. Elég guszta.

    Másik gond, hogy én már megszoktam azt hogy, a gyűrűs ujjam az egér oldalán van, és ezzel az ujjal is segítem mozgatni az egeret. A gond ott kezdődik ismételten, hogy az egér formája arra kényszerít, hogy a gyűrűs ujjad a kénytelen a középső ujj mellett lenni, az egér tetején. Vagyis sokat nem segít az egér mozgatásába, csak úgy ott van. Ráadásul ha ott szeretném tartani ezt az ujjat ahol már megszoktam, nem fog összejönni. ugyanis az egéren pont egy él van, vagyis megint nem igazán találsz rajta fogást.

    Hardware: A hardware egy rakás sz*r. Mint a legutolsó 3 razer lézeres egérnél.
    Lachesis, Mamba, Imperator, mind a 3 egér Philips sensort használ. Ennek a szenzornak van egy "sajátossága", méghozzá az, hogy nem csak X és Y mentén végzi a tracking-et, hanem Z mentén is. Vagyis ha felemeled az egeret, jeleket küld a pcnek, méghozzá XY jeleket! Magyarán, ha felemeled az egeret akkor az egér a jobb alsó sarokba indul meg a kurzor, ha leteszed akkor a bal alsó sarokba (vagy fordítva, pontosan nem tudom). Természetesen ilyet nem kellene hogy csináljon. Semmi jelent nem kellene hogy küldjön. Ezt Razer úgy fixálta, hogy a sensor kikapcsol, amikor felemeled az egeret. De ha gyorsan rakod le, akkor nem kapcsol be elég gyorsan.

    Z axies issue-ról részletesen LINK

    Imperator
    Mamba
    Lachesis

    Ez a nem hivatalos fórumoa razernek, de kb. egy idős a céggel. Lehet megnézni hány Z-Axies issue, tracking problem, lift off ... stb. topic van minden egyes egér topicjába.

    Lényeg a lényeg, hogy annak ellenére, hogy bebizonyosodott hogy a Philips sensor egy szar, Razer ezzel nem törődik, és ugyan úgy pakolja bele az egereibe. A gond csak az, hogy sokan azt gondolják, a probléma olyan súlyos, hogy software-esen NORMÁLISAN! fixálni a dolgot nem is lehet.

    visszatérve Imperatorra, a probléma él, de annyit gányoltak vele, hogy normális használat mellett, jó egérpadon a fent említett Z-axies hiba nem jelentkezik.

    De természetesen létezik a hiba: Youtube video ez a videót tegnap csináltam.

    Hogy mi is történik, az ITT le van írva.

    A videóban annyit csinálok, hogy megfogom az egeret, majd fel le emelgetem k. gyorsan. Ami történik Imperator esetében az az, hogy felemelem -> az egér elindul a jobb alsó sarokba, de mivel nagyon gyorsan vissza is rakom, a sensor be se kapcsol, vagyis egyhelybe marad a kurzor, megint felemelem, a sensor ekkor már aktív, de mivel a felemelés miatt, szépen elindul a jobb alsó sarokba ismét. Hangsúlyozom, ez a napi használat során, hála istennek, nem tapasztalható, de a tesztek során, elég röhejes eredményt ad.

    Röviden a tapasztalatok, vásárlási tanács:

    1. NE vegyél Razer egeret addig ameddig utánna nem olvasol, a fent említett linkeken, hogy az egér hiba mentesen működik.

    2. A DPI az egy ipari vakírás. Semmi köze nincs az egér felbontásához. DPI = sebesség. Hiába 5600dpi az Imperator, 1600dpi-al használom mint az 5 éves Diamondback-emet.

    3. Az egér formája rendben van, de mindent feláldoztak a design oltárán, és magasról tettek a használhatóságra.

    4. Ha Razer egeret akarsz venni, akkor inkább infrásban gondolkodj. pl. az új DeathAdder 3500. Bár az okosak azt mondják, hogy nem annyira jó mint az eredeti DA.

    Ha esetleg elvettem volna a kedved az egésztől azt azért elmondom, hogy jelenleg Imperatort Razer Goliathus Standard Speed-el használom az egeret, és a fent leírtaktól függetlenül, rendben működik. De még sem vagyok felhőtlenül boldog. Főleg azért mert Razer nagy ívből sz*rik arra, hogy az egereik nem működnek normálisan, és újból és újból rossz hardware-el dobják piacra azokat.

  • S0und

    csendes tag

    válasz boogie84 #15 üzenetére

    Hát oldalsó gombokkal semmi gond nincs, mivel hogy állíthatók. A legelső cikkekben olvastam olyat, hogy nehezményezték sokan, hogy Imperator oldalsó gombjai kicsik. Kicsik, de mihez képest? :D Ugye Diamondback oldalsó gombja úgy néz ki, hogy egy kis keskeny jobb, ha a jobb oldalát nyomod akkor Mouse4 ha a másik oldalát akkor Mouse5. Szóval ott gyak egyetlen fizikai gomb van a borításon. És ez soha nem okozott gondot. Szóval Imperator oldalsó gombjai rendben vannak.

    Z-axies ott jön ki, hogyha gyorsan lerakod az egeret, és egyben fordulsz is(rántasz egyet az egéren), akkor szarabb minőségű egérlapon lassabban kapcsol be a sensor. Pl. Icemat v2-esem van, ami üveg, és ezt alapból nem kedvelik a lézeres egerek. Nah ennél az egérpadnál ezt a hibát k. könnyű volt előidézni, de goliathussal egyszer se volt ilyen.

  • S0und

    csendes tag

    ha már itt vagyok

    Kicsit elbántam a glossy felülettel :DD ellenben tapadási problémák ezzel meg is oldódtak

    http://dl.dropbox.com/u/2842728/implol.jpg

    [ Szerkesztve ]

  • S0und

    csendes tag

    válasz boogie84 #28 üzenetére

    Mi az hogy a garinak annyi? Majd fogják és visszaküldik azzal a szöveggel, hogy

    "Hát persze hogy rossz, hiszen össze van karcolva..." hagyjál már.

  • S0und

    csendes tag

    válasz mindfreak #29 üzenetére

    Persze, a lámpa alatt, élfény mellett tényleg nem az. Az asztalon, a sötétbe, tényleg nagyon jó, hogy csilivili glossy a felület. "Még jó hogy nem csúszik az ember keze rajta, főleg akkor ha csak az ujjai hegyével tartja az egeret".

  • S0und

    csendes tag

    válasz Adams007 #33 üzenetére

    Imp + Goliathus speed-em van, tökéletesem működnek együtt. ha veszel ilyen combót akkor vegyél hozzá

    http://www.steelseries.com/int/reseller/content/products/steelseries_grip

    vagy csiszolópapírt :DD

Új hozzászólás Aktív témák