Hirdetés

Aktív témák

  • atee134

    csendes tag

    Sziasztok, egy rejtélyes problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

    Van ez a setup:
    Alaplap: GIGABYTE B360M DS3H
    Proci: i7 8700k
    Memória: Kingston HyperX Fury 2400 SR CL15 (HX424C15FB2K2/16) (a kit egyik fele, 8GB)
    Kingston HyperX Fury 2400 CL15 (HX424C15FB/4) (egy darab 4 GB-os modul)

    Teljesen véletlenszerű pillanatokban egyszercsak megfagy az egész gép, remegve ismétli magát az épp hangszórón lévő hang, és nem reagál semmire. Még reset gombra sem.

    Event logban nincs semmi releváns, csak a pár perccel későbbi bejegyzés, hogy az azelőtti leállítás nem volt megfelelő.

    Én elég erősen a ramokra gyanakszom, elég furcsa összeállításban vannak, ez tény.

    Viszont se prime95-el, se memtest-el nem sikerül megfektetni a gépet.

    Első lépésként kivettem a 4 GB-os ram modult belőle, viszont biztosra kellene tudnom, hogy így nem-e fog problémát okozni.

    Tehát a legnagyobb problémám az, hogy nem tudom előidézni a problémát, hogy így meggyőződjek a megoldás helyességéről.

    Találkozott esetleg valaki hasonlóval?
    Nagyon szépen köszönök bármi nemű ségítséget.

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz atee134 #1 üzenetére

    Szia!

    Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

    Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikében feltenni:

    Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

    Ezt a topikot pedig zárom.

Aktív témák