Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antarctica

    tag

    válasz ffodi #3486 üzenetére

    Én épp hogy értem a dolgok lényegét :) Gyakorlatilag a sok "hozzáértő" a levegőbe beszél mikor is egyértelműen az javasolják hogy a 2 Gb-os verzió jöhet szóba. Ha így van, akkor az nvidia csúcskártyái miért nem ekkora memóriával vannak szerelve? Ez nagyon érdekes :D (persze tudom más a sávszélesség) Ott szerintem nem alkalmazzák azt amit az AMD, tekintve nehéz anyagi helyzetét: tegyünk rá dupla memóriát, igaz semmi értelme, de jól mutat és többe kerül. Marketing az egész. Nvidiás topicban is kivesézték már ezt a kérdéskört és tényleg parasztvakítás az egész, semmi több. Amikor ezek a kártyák full kihasználják a 2 gigát, már maga a gpu lesz elavult, arra fölösleges apellálni hogy jajj, lehet 2 év múlva LEHET már jól jön. Én a Crysis 2 multis demóját is fullon játszottam (mivel kipróbáltam mit is bír a rendszerem), mégsem akadt meg soha egy pillanatra sem, noha 1 Gb vram van :) Szóval érdekes egy kérdéskör ez:D Én azt mondom egyelőre elég az 1 giga, évek múlva úgyis a gpu lesz a szűk keresztmetszet. Teszteket elnézve azoknak éri meg a 2 gigás verzió akik szeretnék kihasználni a több monitoros megosztást.

Új hozzászólás Aktív témák