Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 5150

    aktív tag

    Ma rájöttem, hogy nem a quake vált túlhaladottá, hanem a világ változott meg. Tele lett csirákkal, meg puncikkal. De még ebben a környezetben is, ha lenne egy modern, jó grafikájú, olcsó és kiforrott, pörgős quake, olyan, mint amilyen annak idején a quake3 aréna volt, akkor baromi sokan játszanák. Főleg ha jól lenne marketingelve, kidolgozott lenne, jól átgondolt és rendesen versenyeztetnék markáns szponzorokkal világszerte. Ebből is látszik, hogy a quake csimpánz invázió nem olyan, mint a régebbi quakek, hanem sokkal silányabb és noob "érzékenyitett" meg tele van másol elemekkel az ut4-vől és overwatchból. Szerintem az egészet épen az overwatch megjelenését követő siker inditotta el, gondolta zenimax majd megismétlik. Ha a blizzardnak ment, nekik is fog. De azzal nem számoltak, hogy a valóság bácsi majd szembejön. Ugyanis az egyik legnagyobb különbség a két társaság között, hogy a blizzardnál profik dolgoznak, a zeninél meg dilettánsok. És még a melót is kiadják bérmunkában mégnagyobb dilettánsoknak. Asszem ukránok meg néhány orosz fejleszti távmunkában. Képzelem mennyit fizethetnek nekik. Látszik az eredményeken. Még az sem kizárt, hogy tudnák jobban. De nem áll érdekükben. Nekik szerintem az az érdekük, hogy jól elhúzzák, mint a tésztát. Hány éve is fejlesztik? És mi az a forradalmi különbség most, az átpatchelt qc és a 2017es között? A látványvilág? A gyorsdaság, gépigény, optimalizáltság? A sikeresebbnél sikeresebb ficsörök, amiket időközben beletettek? Cirka 1 éve láttam a quake3 plazmavetőjét qcban egy youtube videóban, az pl. hol van? Vagy én nem találkoztam csak vele? Mit rontok el? Esetleg azóta bele se tették? A quake3 a maga idejében mind grafikailag, mind optimalizáltság, skillesség és pörgősség, újitások tekintetében egy legenda volt. Még a tovább élése a ql is hosszú ideig a nivót képviselte játék fronton. Legalábbis skillesség és fun factor, játékmódok sokszinűsége, gamer legendák és playerbase tekintetében. Ameddig zeniék ki nem nyirták teljesen szándékosan és elérték az updatekkel hogy a playerbase elpárologjon. A qc mennyi időt fog megélni? Megél majd akkora "játékidőt" mint a q3 és ql? Ha már most indulásnál is úgy tűnik halva született? El tudok képzelni egy olyan párhuzamos világot, ahol úgy alakultak az események, hogy cs meg cod és bf meg fifa helyett, a quake vált AZ esporttá és a játékok koronázatlan királyává. Némelyik meccset élőben nézve annyit izgultam, és drukkoltam, mint 10 focimeccsen sem. Ha sportnak tekintjük ha nem, de amit a profi versenyzők alkotnak, az a teljesitmény brutálisan magával ragadó és dinamikus.

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

Új hozzászólás Aktív témák