Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz A`rpi #70333 üzenetére

    A "skin" a játéknak csak egy része (egyébként elég nagy része). A háttérben zajló folyamatoknak nagy az erőforrásigénye, ebbe beletartozik a fizika is (ahogy írtad), viszont az nem úgy megy, hogy egyik pályán X fizika van, ami butább, a másikon Y, ami komolyabb. A legózás sem így megy, azért konzisztensnek kell lennie ezeknek az alap dolgoknak a játékban. Mint írtam, ha egy apró dolgon változtatsz, akkor lehet, hogy pillangóhatás-szerűen valamit nagyon elront a játékban.

    "Multiplatform játékok készítésénél, pedig párhuzamosan fejlesztenek minden platformra, így a leggyengébb határozza meg a többi platform alapját."
    Call of Duty Black Ops 3? :) Nincs SP, 30 FPS van, nincs Season Pass, buta a grafika. Ahogy fogalmaztál, van egy váz, amit agyon butítanak az előző generációra, viszont nem az az elsődleges platform (ez abból is látszik, hogy inkább kivesznek belőle és 30 FPS-re limitálják, minthogy addig optimalizálják, hogy jobb legyen az eredmény).
    Ezeket a játékokat PC-n írják, elsősorban PC-re, majd optimalizálják a kötött hardverre (és a gyengébb PC-s alkatrészekre).

    A motorokra: ott az Order 1886. 1st party cím, a Sonyé, 30 FPS-re lett limitálva, RAD engine-t használ, abból is a 4.0-t, ami elvileg már kifejezetten a PS4-hez készült, mégsem lett 60 FPS.

    A CFW-s megoldás amúgy annyi, hogy a PS2-es iso-t fel lehet másolni, és a telepített mókolóprogramok átalakítják PS2 Classics-ra, amihez generálnak egy licencet. Ahogy néztem, csak azok a játékok működnek így, amik hivatalosan ki lettek adva. Hogy ez pontosan mit csinál, azt nem tudom.

    (#70334) Elims: A fejlesztők a kiadók pénzéből tudnak nyaralni. Ha a kiadónak üzleti szempontból jobban megéri a next gen, mint a régi, akkor bizony nincs mese. És valljuk be, hogy sokkal több lehetőség van az új konzolokban, mint a 10 éves PS3-ban. Ha kiadnak egy butított, ronda verziót a játékból, ami még lassan is fut, az nem tesz jót a fejlesztő/kiadó megítélésének. A 7. generáció ennyi volt :) Konzolból is kell újat venni.

    (#70335) Brian_GT: Dehogy kell 100 ezres kártya :D Ha tényleg maxon akarsz játszani minden játékkal, akkor esetleg, de a játékokhoz nem kell. Nekem egy 30 ezres GTX 750-em van (a sima), közepesre állítva 70+ FPS-sel fut a Witcher 3 vele (1050p). Nem stabilan, lassulás előfordul, de folyamatos marad. Mellette van egy i5 4440 (ezt a procis részét nem is értem a mondandódnak :D). A legújabb játékokhoz lehet, hogy kevés (mármint a magas grafikához), de eddig nem volt olyan, ami nem futott volna simán. És itt a VGA korlátozza a procit.

    (#70339) perge666: "1-1 játékot 30-40-50 percig is kellett b.sztatni hogy normálisan működjön" Feltételezem, hogy a grafikai beállításokra gondolsz, nem pedig a játék okosítására :D Ott valami gond volt, ha ez tényleg így volt. Elindítod a Steamet (vagy akármit), az felrak minden szükséges dolgot, aztán ha lassú, akkor a grafikán pár kattintással állítasz, és kész is vagy.
    A kontrollernél meg az a fontos, hogy támogassa az Xinput-ot (mint az Xbox kontroller), különben nem minden játékkal fog működni, ennek csak utána kell nézni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák