Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Just_Reboot

    addikt

    - 5,96" QHD AMOLED kijelző
    - 1440x2560 felbontás (493ppi)
    - Gorilla Glass 3
    - Négymagos 2,7 GHz-es Qualcomm Snapdragon 805 processzor
    - Adreno 420-as GPU
    - 32/64 GB belső tárhely
    - 13 megapixel kamera, optikai képstabilizátor, dual led segédfény
    - 2 megapixeles előlapi kamera
    - 3220 mAh-s lítium-ion akkumulátor, ami vezeték nélkül is tölthető
    - 184 gramm
    - sötétkék, világosszürke szín

    Figyelem!

    A Nexus 6-ból kétféle verzió létezik:

    -XT1100

    Nemzetközi verzió.

    GSM: 850/900/1800/1900 MHz
    CDMA: nem támogatott
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8/9/19
    LTE: Bands: 1/3/5/7/8/9/19/20/28/41
    CA DL: B3-B5, B3-B8

    -XT1103

    Amerikai verzió.

    GSM: 850/900/1800/1900 MHz
    CDMA: Band Class: 0/1/10
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/8
    LTE: Bands: 2/3/4/5/7/12/13/17/25/26/29/41
    CA DL: Bands: B2-B13, B2-B17, B2-29, B4-B5, B4-B13, B4-B17, B4-B29

    A két típus között a modem rész kivételével semmilyen más hardveres különbség nincs!

    [ Szerkesztve ]

  • Just_Reboot

    addikt

    - telefon
    - 1,6 amperes töltőfej
    - mikrofonos headset, megléte régiónként változik
    - USB kábel
    - SIM tű
    - leírás

  • Just_Reboot

    addikt

    Előforduló hibák?

    Alacsony fényerőn rózsaszínes árnyalatú kijelző, felpúposodó hátlap kép. A púposodó hátlap kevés készüléket érint, és garanciában cserélik. A rózsaszínes kijelző pedig ezzel az alkalmazással orvosolható.

    Hol érdemes megvenni a telefont?

    Itthon sajnos hivatalosan nem forgalmazzák a Motorola support hiánya miatt. Ezért Magyarországon pár GSM bolt forgalmazza, nem gyártói garanciával. Vagy akár megrendelhetjük valamelyik online webáruházból is, pl. Expansys.

    Milyen SIM kártya való a telefonba?

    Nano-SIM - Ha még régi típusú SIM kártyád van (normál/micro méretű), akkor a szolgáltatódnál ki tudod cseréltetni, illetve házilag is méretre lehet vágni a megfelelő eszközzel.

    Mekkora a tényleges tárhely a 32 GB-os illetve a 64 GB-os verzióban ?

    32GB-ból 25,98 GB szabad
    64 GB-ból 54,65 GB szabad

    Támogatja-e a telefon az OTG-t, ha igen, kell hozzá root?

    Igen támogatja, nem kell hozzá root, csak ez az alkalmazás.

    Van-e garancia a külföldön megvett telefonokra?

    A Google Playen vásárolt telefonok garanciális ügyintézését a Google intézi, abban az országban, ahol vásárolták a telefont. Itthon a hivatalos szerviz a Cordon Electronics. Az Expansystól vásárolt készülékek javítását az Expansysnál is lehet kezdeményezni, akik futárt küldenek, és javítás után vissza is juttatják a telefont.

    Milyen képeket készít a telefon kamerája?

    Az előző Nexusokhoz képest sokat javult, ez köszönhető az új kamera API-nak is amivel RAW formátumban is tudunk képeket készíteni. Itt egy remek írás az új kamera API-ról.
    Itt pedig pár kép ami az új kamera API kihasználásával készült.

    Íme néhány tesztkép. Köszönet érte laleh fórumtársnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Just_Reboot

    addikt

    A Google 2015.10.05-én kiadta a telefonunkhoz az Android 6.0-ás frissítést. Számos újdonság került bele. Olyanok mint a Doze, ami akkor aktiválódik, ha bizonyos ideig tétlen a telefonunk, ilyenkor minimálisra csökkenti a készülék fogyasztását a háttérfolyamatok visszafogásával. Újítás még az Alkalmazásengedélyek, amivel egyenként adhatunk engedélyeket az alkalmazásoknak, és vonhatjuk azokat vissza. Amiket megtagadhatunk vagy engedélyezhetünk: szenzorok, naptár, helyadatok, kamera, kapcsolatok, telefon, mikrofon, üzenetek. Újítás még az Automatikus adatmentés, amivel automatikusan mentésre kerülnek a beállítások és az alkalmazásadatok a Google Drive-ba.

    Kezelőfelület-hangoló, vagy System UI Tuner: Nyisd le az értesítési sávot, nyomd meg hosszan a fogaskereket, ezáltal a beállítások menüből elérhető lesz a kezelőfelület-hangoló. Ha jól csináltad, megjelenik egy csavarkulcs a fogaskerék mellett.

    Átállíthatjuk az akkumulátort százalékos kijelzésre, átrendezhetjük a gyorsbeállítások ikonjait, és ki-/bekapcsolhatjuk az értesítési sáv ikonjait külső alkalmazás használata nélkül.

    Layers Az Android 6.0-ba belekerült az RRO forráskódja. Ezáltal lehetőségünk nyílik a rendszer témázására. Nem kell hozzá más, csak root és a Layers Manager, meg persze egy tetszőleges téma a Playről.

    A frissítés letölthető innen factory image formájában, vagy innen recoveryből telepíthető változatként.

  • Just_Reboot

    addikt

    Nexus Root Toolkit

    Ez a program egyben tartalmazza az összes szükséges eszközt ahhoz, hogy nyitni és zárni tudd a bootloadert, rootolj és unrootolj, zip fájlok tartalmát telepítsd, mentsd/visszaállítsd fontos adataid, alkalmazásokat telepíts, és még sorolhatnám. Mindezt pár kattintással! Az összes Nexus eszköz, illetve a legfrissebb rendszerek is támogatottak. A program intelligens módon tölti le a szükséges fájlokat, így gondoskodva arról, hogy a legfrissebb fájlok legyenek használva, illetve a program képes önmagától észlelni a telefon típusát, és a rendszer verzióját is.

    LETÖLTÉS

    NRT használatát bemutató videó!

    Factory image telepítése: Martinitius leírása alapján.

    A következőkben bemutatom, miként telepíthetjük újra Nexus készülékünket gyári img fájlból. Hanyagolnám az NRT-s verziót, helyette a klasszikus parancssoros módszert ismertetem.

    Figyelem! A művelet mindent töröl a telefonról, gyakorlatilag olyan állapotba hozza a készüléket, mintha először kapcsolnánk be. Ha tehát szeretnénk, készítsünk mentést fotóinkról, videóinkról, zenéinkről stb.

    Amikre szükségünk lesz:
    1. Nexus készülékünk, lehetőleg feltöltve! (de min. 50%-os akkuszint)
    2. SDK: Platform-tools mappa -> innen
    (megjegyzés: A platform-tools mappát frissen kell tartani! Az új Android rendszerverziók flasheléséhez mindig az elérhető legfrissebb platform-tools kell. A frissítést SDK manageren keresztül végezhetjük. A „developer preview” img fájlokhoz preview SDK szükséges!)
    2.1. Java SE Development Kit (JDK) - (ez az SDK-hoz kell) - innen
    3. Google USB driver -> innen
    4. Factory Image file (evidens módon a készülékünknek megfelelő, a félreflash téglázhatja a telefont) ->innen

    Lépésről lépésre:
    1. Gépünkön készítsünk egy üres mappát, ide kerüljön az SDK.
    1.1. Telefonon: Beállítások -> „A telefonról” menüpont -> Build-számra 6x gyorsan tapizzunk rá, ekkor engedélyezzük a Fejlesztői beállítások menüpontot.

    1.2. A Fejlesztői beállításokban pipáljuk be az „USB hibakeresést”.

    2. Csatlakoztassuk a telefont. (csak simán bekapcsolva, nem kell fastbootba tenni)

    3. Ellenőrizzük a Vezérlőpult -> Eszközkezelőben, hogy rendben vannak-e a driverek, ha nem, telepítsük a Google USB Drivert. Ha rendben van, ezt kell látnunk:

    4. Töltsük le a készülékünknek megfelelő Factory Image fájlt (teljesen mindegy, hogy hova), majd tömörítsük ki.

    5. A kitömörített mappát nyissuk meg, majd az ott található fájlokat jelöljük ki, és kattintsunk a másolásra. (Nexus 5 img fájl esetében ez 6 db fájlt jelent, Wi-Fi only táblagépeknél nincs pl. „radio” fájl.)

    6. A fájlokat másoljuk az SDK -> Platform-tools mappába.

    7. Bootloader nyitása. Ezt a műveletet nyilván csak akkor kell elvégeznünk, ha korábban még nem nyitottuk ki, vagy azóta visszazártuk. Ennek menete: A platform-tools mappába Shift+Jobb egérklikk -> Parancsablak nyitása itt. A parancsablakba gépeljük be:
    adb devices - Enter!
    Ha gépünk megfelelően kommunikál a telefonnal, kiírja a telefon azonosítóját: (esetemben: 04707aa8291ff62 device). Amennyiben nem, unauthorized feliratot kapunk, és a telefon képernyőjén megjelenik egy felugró ablak, az ott található kis négyzetet pipáljuk be, okézzük le, majd ismételjük meg az „adb devices” parancsot. Ezek után már mindenképp a telefon azonosítóját kell kiírnia. (Amennyiben mégsem, ellenőrizzük a drivereket az Eszközkezelőben.)

    Ezután gépeljük be a parancssorba:
    adb reboot bootloader - Enter! - Ekkor a telefon újraindul, és a bootloaderhez jutunk.

    Bootloadert a következő paranccsal tudunk nyitni:
    fastboot oem unlock - Enter! - A telefon megkérdezi, valóban akarunk-e bootloadert nyitni, a hangerőgombokkal tudunk választani, hogy igen v. nem, majd nyomjuk meg a bekapcsológombot, ezzel okézzük a választást. A bootloader kinyílik, a „lock state” státusza pedig „unlocked”-ra változik.

    8.Tulajdonképpen nem kardinális lépés, de biztos ami biztos alapon tegyük meg:
    fastboot devices - Enter! - a telefon azonosítóját kell megkapnunk, utána a „fastboot” felirattal. Ezzel biztosak lehetünk benne, hogy a telefon és a gép megfelelően kommunikál.

    9. Adjuk ki a flash parancsát:
    flash-all - Enter! - ezzel szépen elindul a folyamat, a gép teljesítményétől függően pár percet vagy maximum 10 percet vesz igénybe. Amíg a parancssor alján nem látjuk, hogy „Press any key to exit”, addig se a telefont, se a gépet ne piszkáljuk.

    10. A telefon újraindul, és bootolni kezd. Az első boot hosszú, ne ijedjünk meg, akár 5-10-15 perc is lehet.

    11. Telefon bebootolva.

    Ha valamiben nem vagy biztos, kérdezz! Ha garanciális javítást szeretnél igénybe venni, előtte zárd vissza a bootloadert: fastboot oem lock (nyilván fastboot módban kiadva).

    Figyelem! Image flash után előfordulhat, hogy a 64 GB-os telefonból 32 GB-os lesz, ezt egy gyári recoveryben történő factory resettel lehet orvosolni.

    Factory Image telepítés Linux alól:

    1. lépés: Engedélyezzük az USB hibakeresést
    Navigálj a Beállítások → A telefonról menüpontba, majd nyomkodd addig a „Build-szám” (Build Number) pontot, míg a telefon nem írja ki, „Ön mostantól már fejlesztő!”
    Most lépj vissza a Beállításokba, és látni fogsz egy új menüpontot Fejlesztői lehetőségek (Developer Options) néven. Lépj be ide, keresd meg az „USB hibakeresés” (USB debugging) pontot, és engedélyezd azt.

    2. lépés: Tölts le gyári image fájlt az eszközödhöz:
    Nyisd meg az alábbi linket, és töltsd le a megfelelő buildet az eszközödhöz.

    https://developers.google.com/android/nexus/images

    3. lépés: Csatlakoztasd az eszközöd a számítógéphez USB-kábel segítségével.

    4. lépés: Telepítsd az Android Fejlesztői Eszközöket (Android Developer Tools)

    Ez a lépés disztribúcióként változik.

    a.
    Ubuntu alapú disztribúcióknál a következő paranccsal tudjuk az ADB és a Fastboot csomagokat telepíteni:

    sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
    sudo apt-get install android-tools-adb
    sudo apt-get install android-tools-fastboot

    b.
    Arch Linux alatt pedig az AUR-ból tudjuk telepíteni az sdk-tools-t, természetesen szükségünk van a dependenciákra is.

    X.
    Univerzális megoldás az SDK telepítése.
    http://developer.android.coml
    Ez egy ~/android-sdk-linux/tools mappát hoz létre, melyből indíthatók az ADB és fastboot parancsok.
    ...
    Kiegészítés:
    Amennyiben egyesével szeretnénk a részeket flashelni, megtehetjük a firmware.zip kicsomagolása után a következő parancsokkal:

    Ürítsük a partíciókat:

    fastboot erase boot
    fastboot erase cache
    fastboot erase recovery
    fastboot erase system

    Flasheljük az új bootloadert:

    fastboot flash bootloader bl_neve.img
    fastboot reboot-bootloader

    Flasheljük az új rádiót:

    fastboot flash radio radio_neve
    fastboot reboot-bootloader

    Flasheljük a partíciókat:

    fastboot flash system system.img
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash cache cache.img

    Ürítsük, majd flasheljük a userdata-t:

    fastboot erase userdata
    fastboot flash userdata userdata.img

    Reboot:
    fastboot reboot

    Belépés gyári recoverybe: Nyomd le egyszerre hosszan a bekapcsoló és a hangerő le-fel gombokat, amíg a telefonod újra nem indul fastboot módban. Itt a hangerő gombokkal tudsz navigálni. Navigálj a recovery opcióra, majd nyomd meg a power gombot. Ekkor bejön egy fekvő robot piros háromszöggel a hasában. Ekkor nyomd le hosszan a powert, majd utána gyorsan a hang fel gombot. Ekkor be kell jönnie a stock recoverynek. Ezt kell látnunk:

    Nyitás, Rootolás, Recovery

    Azok, akik a legtöbbet akarják kihozni a Nexus 6-ból, valószínűleg rootolni is szeretnének. A telefonod rootolása sok előnnyel jár. Ez az, amiért te most ezt olvasod. Kérlek, vedd figyelembe, hogy bármikor előfordulhat hiba a műveletek alatt. Rossz, vagy hibás USB-kábel, USB-port, rossz vagy öreg driverek a számítógépen vagy egy túlbuzgó vírusirtó. Ez csak néhány hibaforrás, amik meggátolhatják a telefon helyes felismerését, vagy a rootolási/flashelési folyamatot. Kizárólag hibátlan, gyári kábelt használj! Távolítsd el az összes drivert, amit korábbi eszközökhöz telepítettél, és tiltsd le a vírusirtót.

    Mielőtt belevágnál, győződj meg róla, hogy be van kapcsolva az USB hibakeresés!

    Mielőtt folytatnád, engedélyezned kell a Fejlesztői lehetőségeket a Beállítások menüben, és ki kell választanod az OEM feloldás opciót. Mit is kell tenned:

    - Lépj a Beállításokba

    - Az A telefonról menüben keresd meg a Build szám mezőt.

    - Nyomj 7-szer a Build számra, hogy engedélyezd a Fejlesztői lehetőségeket
    Lépj be a Fejlesztői beállításokba, és győződj meg róla, hogy engedélyezve van az OEM feloldás engedélyezése opció.

    - Ellenőrizd, hogy az USB hibakeresés engedélyezve van.

    A Bootloader nyitása

    Kapcsold ki a telefont, majd indítsd újra fastboot módban (bekapcsoló gomb + hangerő fel és le gombok egyszerre).

    Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez, majd nyisd meg a Parancssort, és írd be az alábbi parancsokat.

    cd Desktop/android-sdk-windows/platform-tools

    fastboot devices

    Ez a parancs ki fogja listázni a fastboot módban csatlakoztatott eszközöket. Amennyiben a telefonod szériaszáma megjelenik, minden rendben, folytathatod a nyitást. Viszont ha a telefon nem jelenik meg a listában, akkor valószínűleg nem megfelelőek a driverek. Mielőtt folytatnád, mindenképp meg kell oldd ezt a hibát.

    Emlékeztető: A bootloader nyitása MINDENT törölni fog a telefonról!

    Ha a telefont felismerte a számítógép, kinyithatod a bootloadert az alábbi paranccsal:

    fastboot oem unlock

    A telefonon fel fog bukkanni egy kérdés, hogy biztosan szeretnéd-e nyitni a bootloadert. A hangerőgombok segítségével lépj a „Yes” (igen) feliratra, majd nyomd meg a bekapcsoló gombot.

    Fontos! A most következő lépést semmiképp ne hagyd ki!

    Miután a parancs sikeresen lefutott, futtasd az alábbi parancsot:

    fastboot reboot

    A telefon újra fog indulni, majd meg fog jelenni az Android logó és egy állapotjelző csík. A telefon akár 10 percig is így maradhat, szóval ne ijedj meg. Amint a telefon sikeresen elindult, zárd be a parancssort, folytathatod a következő résszel.

    Root jog megszerzése

    Android 6.0 root:

    1. Telepíts valamilyen recoveryt a telefonodra. Tetszés szerint lehet TWRP/CWM vagy esetleg Philz Touch.

    2. Töltsd le a rootolt gyári kernelt és a legfrissebb SuperSU-zip-et.

    3. Indítsd el a telefonod recovery módban, és telepítsd a fentebb linkelt fájlokat.

    4. Ha bebootolt, akkor már egy rootolt stock rendszered lesz.

    Custom kernelekkel is lehet rootolni, de elég nagy az esély rá, hogy boot előtt ilyen hibaüzenetet kapsz:

    Android 5.x.x root:

    A lenti utasítások, illetve a zip fájl is Chainfire munkái. A CF-Root a kezdő rootolóknak lehet igazán jó, illetve azoknak, akik minél inkább szeretnének a gyári rendszernél maradni. A CF-Root a gyári rendszer rootolására készült, és ez a legegyszerűbb, illetve legkönnyebb módja az első rootolásnak. Csak Lollipopon működik!

    - Töltsd le a ZIP fájlt innen.
    - Csomagold ki egy tetszőleges helyre.
    - Indítsd a telefont fastboot módban.
    - Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez.

    Windows esetén:
    Futtasd a root-windows.bat fájlt.

    Linux esetén:
    Terminálban futtasd az alábbi parancsokat:

    chmod +x root-linux.sh

    Run root-linux.sh

    Mac OS X esetén:
    Terminálban futtasd az alábbi parancsokat:

    chmod +x root-mac.sh

    Run root-mac.sh

    Kövesd a képernyőkön megjelenő utasításokat.

    Ha kizárólag root jogokat szerettél volna, itt megállhatsz!

    Custom recovery telepítése

    Néhány szó a custom recovery-ről:

    A recovery egy rendszerszintű szoftver az Androidos eszközökre, ami lehetőséget biztosít a felhasználó számára, hogy különböző feladatokat végezzen el. Ilyen például a biztonsági mentések kezelése, a telefon partícióinak formázása vagy a hibajelentések készítése. A gyári recovery valamelyest limitált funkcionalitású, éppen ezért van szükség a lecserélésére.

    - Töltsd le a legújabb, Nexus 6-ra készült TWRP recovery-t innen.

    - Kapcsold ki a telefont, és indítsd el fastboot módban.
    A letöltött recovery fájlt másold az Asztalon található android-sdk-windows nevű könyvtár platform-tools nevű alkönyvtárába, és nevezd át recovery.img-re.

    Fontos! A fájl eleve .img kiterjesztésű, ezért figyelj oda, nehogy recovery.img.img-re nevezd át!

    Nyisd meg a Parancssort, és futtasd az alábbi parancsokat:

    cd Desktop/android-sdk-windows/platform-tools

    fastboot flash recovery recovery.img

    - A telefonon használd a hangerőgombokat, hogy a „Restart Bootloader” opciót kiválaszthasd, majd nyomd meg a bekapcsoló gombot az újraindításhoz. Amint ez megtörtént, lapozz a „Recovery Mode” opcióhoz, és ismét nyomd meg a bekapcsoló gombot. Ha mindent jól csináltál, egy friss recovery fog fogadni

    - A művelet befejezéséhez zárd be a parancssort.

    Készítsünk biztonsági mentést

    A nandroid mentés lehetőséget ad új rendszerek biztonságos kipróbálására, mivel ha bármi balul sül el, csak egy visszaállítást kell csinálnod./P]

    Mielőtt visszaállításba kezdenél, mindig győződj meg róla, hogy az akkumulátor nem fog lemerülni a művelet közben!

    - Indítsd a telefont fastboot módban.

    - A hangerőgombok segítségével válaszd ki a „Recovery Mode” opciót, majd aktiváld azt a bekapcsoló gomb segítségével.

    - Itt bökj a Backup opcióra, majd válaszd ki, mi(k)ről szeretnél biztonsági mentést készíteni. A mentés indításához húzd el a csúszkát.

    - Amennyiben sikeresen elkészült a biztonsági mentés, vagy indítsd újra a telefont, vagy maradj a recoveryben, és kövesd az alábbi utasításokat.

    Megjegyzés: Mindenképp készíts másolatot a biztonsági mentésről a számítógépedre. Jól jöhet, ha a belső tárhellyel bármi történne.

    Az adatok törlése

    Amikor bármiféle rendszert telepítesz, fontos, hogy töröld az adatokat a telefonról, ezzel elkerülve egy sor hibalehetőséget. A törlésnek több különböző szintje van, attól függően, mekkora az eltérés a régi és az új rendszer között. Ez a leírás feltételezi, hogy a telefonon egy gyári rendszer fut, és egy egészen más rendszert telepítesz a helyére. Fontos, hogy minden alkalommal készíts biztonsági mentést a korábbi rendszerről és az adataidról, még mielőtt törölnéd azokat!

    Ha készen állsz a törlésre, kövesd az alábbi leírást:

    - Válaszd a „Wipe” menüpontot.

    - Jelöld ki a „Factory Reset”, illetve a „System” pontokat, és töröld azokat.

    - Amennyiben ez szükséges, használd a „Wipe Data” opciót is. Fontos, hogy ezzel el fogod veszíteni a telefonon tárolt adataidat!

    Custom ROM telepítése

    - Töltsd le a kiszemelt, Nexus 6-ra készült rendszert.

    - Ha szükséges, töltsd le a hozzá való Gapps csomagot is.

    - A letöltött fájl(oka)t másold a telefon belső tárhelyére.

    - Jegyezd meg helyüket.

    - Indítsd újra a telefont recovery módban.

    - Készíts biztonsági mentést a telefonról, majd töröld a korábbi rendszert és az adataidat, ha ez szükséges.

    - Keresd meg a telepíteni kívánt rendszert, és telepítsd. Ha van hozzá Gapps is, azt is telepítsd.

    - Ha kész, indítsd újra a telefont, és hagyd, hogy bootoljon. Bootolás után hagyd 5-10 percig pihenni, majd indítsd újra. Ha ez kész, használd egészséggel az új rendszert!

    Custom romokat, kerneleket itt találsz.

    Titkosítás kikapcsolása

    Amennyiben szeretnéd növelni a telefon teljesítményét, úgy kikapcsolhatod a titkosítást.

    Ez egy útmutatás a kényszerített titkosítás kikapcsolásához Nexus 6-on. A titkosítás továbbra is elérhető lesz a művelet után, csak nem automatikusan fog végbemenni. Több felhasználó is lassúságra panaszkodik a szoftveres titkosítás miatt.

    Stock MRA58K (6.0.0) Nincs kényszerített titkosítás.

    Stock LVY48F (5.1.1) Nincs kényszerített titkosítás.

    Stock LMY48M (5.1.1)- Nincs kényszerített titkosítás.

    Stock LMY47Z (5.1.1)- Nincs kényszerített titkosítás.

    Stock LMY47D/LMY47E/LMY47M/LMY47I (5.1.0) – Nincs kényszerített titkosítás.

    Stock LRX22C (5.0.1) – Nincs kényszerített titkosítás.

    Stock LRX21O (5.0) – Nincs kényszerített titkosítás.

    Előfeltételek

    Azon verziójú rendszert használd, amelyik kernelt telepíted (amennyiben 5.1.0 LMY47D-t használsz, akkor az LM47D kernelt telepítsd).

    A bootloadernek nyitva kell lennie.

    Hogyan telepítsd a kernelt:

    - Indítsd a telefont bootloader módban.
    - Töltsd le a megfelelő kernelt.
    - Telepítsd fastboot segítségével.

    fastboot flash boot boot_noforceencrypt.img

    Kényszerített titkosítás kikapcsolása a kernel telepítése után:

    - Indítsd a telefont bootloader módban.

    - Töröld a felhasználói adatokat a telefonról az alábbi paranccsal:

    fastboot format userdata

    Ha viszont olyan custom romot telepítünk, amiben be van kapcsolva a titkosítás, akkor szükségünk lesz a zip-es verzióra. Mert különben törli az SD tartalmát.

    -flash custom rom
    -flash gapps
    -flash a fentebb linkelt zip-et

    Ha stock encryptedről váltanánk olyan custom romra amiben ugyancsak be van kapcsolva a titkosítás:

    - kimenteni mindent számítógépre
    - TWRP-ben format user data, majd full wipe
    - gépről visszamásolni a romot + gapps + kis zipet, ezeket telepíteni, és decrypted lesz.

    Kiegészítő információk:

    Mindenképp a Google USB drivereit használd, amit innen szerezhetsz be Windows és Macintosh rendszerekhez. Windows 8 vagy újabb Windows esetén mindenképp érdemes.

    Hivatalos gyári romot innen tudsz letölteni.

    Xposed framework telepítési útmutató

    - Töltsd le az ezen az oldalon található zip-et, majd telepítsd recoveryből.

    - Ha ez megvolt, akkor telepítsd az Xposed Installer.apk-t is.

    - A fent linkelt alkalmazásból tudunk modulokat letölteni, amiket a „Telepítés, Frissítés” menüpont alatt tudunk aktiválni.

    - Új modul telepítése után a telefon újraindítása ajánlott, különben az új modul nem lesz alkalmazva.

    Vigyázat! Néhány modul bootloopot okozhat, ezért mindig legyen friss nandroid backup!

    [ Szerkesztve ]

  • Just_Reboot

    addikt

    Google Nexus 6P Összefoglaló

    A Huawei Nexus 6P egy felsőkategóriás Androidos okostelefon, 2015 szeptemberében
    jelent meg. 5,7" QHD AMOLED kijelzőt kapott, 2GHz Qualcomm Snapdragon 810 8 magos
    processszort, és 3GB RAM­ot. Belső tárhelye lehet 32GB, 64GB, 128GB. Más funckiói közé
    tartozik még az USB Type­C port, 12MP hátsó kamera, 8MP első szelfi kamera és egy
    3450mAh­s akkumlátor. A Nexus 6P hátlapján található egy ujjlenyomatolvasó, és
    a készüléket egy alumínium ház öleli körbe.

    ­ 5,7 hüvelykes 1440 x 2560 pixeles Amoled kijelző
    ­ Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994) processzor
    ­ Adreno 430 GPU
    ­ 3GB RAM
    ­ 32, 64, vagy 128 GB belső tárhely
    ­ 12,3 megapixeles, lézeres autófókuszos, dual­led segédfényel felszerelt kamera
    ­ 8 megapixeles előlapi kamera
    ­ 3450 mAh­s lítium­ion akkumulátor

    ­ Telefon
    ­ Töltő: Type­C csatlakozós (3A)
    ­ USB Type­C to USB Type­C adatkábel
    ­ SIM tű
    ­ Leírások

    Figyelem! A Nexus 6P­ből kétféle verzió létezik:

    Észak Amerikai H1511:
    ­ GSM/EDGE: 850/900/1800/1900MHz
    ­ UMTS/WCDMA: B1/2/4/5/8
    ­ CDMA: BC0/1/10
    ­ LTE (FDD): B2/3/4/5/7/12/13/17/25/26/29/30
    ­ LTE (TDD): B41
    ­ CA DL: B2­B2, B2­B4, B2­B5, B2­B12, B2­B13, B2­B17, B2­B29, B4­B4, B4­B5, B4­B13,
    B4­B17, B4­B29, B41­B41

    Nemzetközi H1512:
    ­ GSM/EDGE: 850/900/1800/1900MHz
    ­ UMTS/WCDMA: B1/2/4/5/6/8/9/19
    ­ TDSCDMA: 34/39
    ­ CDMA: BC0/1
    ­ LTE (FDD): B1/2/3/4/5/7/8/9/17/19/20/28
    ­ LTE (TDD): B38/B39/40/41
    ­ CA DL: B1­B5, B1­B8, B1­B19, B3­B3, B3­B5, B3­B7, B3­B8, B3­B19, B3­B20, B3­B28,
    B5­B7, B7­B7, B7­B20, B7­B28, B39­B39, B40­B40, B41­B41

    Előforduló hibák?

    Néhány embernek a bekapcsoló gombnál meghajlott a telefon.

    Hol érdemes megvenni a telefont?

    Leginkább az Expansystől, vagy valami
    megbízható GSM boltból.

    Van­e garancia a külföldön megvett telefonokra?
    A Google Playen vásárolt telefonok garanciális ügyintézését a Google intézi, abban az
    országban, ahol vásárolták a telefont.

    Milyen SIM kártya való a telefonba?

    Nano­SIM ­ Ha még régi típusú SIM kártyád van (normál/micro méretű), akkor a
    szolgáltatódnál ki tudod cseréltetni, illetve házilag is méretre lehet vágni a megfelelő
    eszközzel.

    Mekkora a tényleges tárhely a 32GB­os a 64GB­os illetve a 128 GB­os verzióban?
    32GB=29,8GB
    64GB=59,6GB
    128GB=119,2GB

    Kezelőfelület­hangoló, vagy System UI Tuner:

    Nyisd le az értesítési sávot, nyomd meg hosszan a fogaskereket, ezáltal a beállítások
    menüből elérhető lesz a kezelőfelület­hangoló. Ha jól csináltad, megjelenik egy csavarkulcs
    a fogaskerék mellett.

    Átállíthatjuk az akkumulátort százalékos kijelzésre, átrendezhetjük a gyorsbeállítások
    ikonjait, és ki­/bekapcsolhatjuk az értesítési sáv ikonjait külső alkalmazás használata nélkül.

    A fejlesztői menü előhozása:
    A fejlesztői menü megjelenéséhez menj a következő menüpontba: Beállítások ­> A telefonról
    ott görgess le a legaljára és a Build szám 7x­i megnyomása után a Beállítások között
    megjelenik a Fejlesztői beállítások menüpont.

    Ajánlott alkalmazások:
    CheckR
    Layers Manager
    Custom Qoick Settings
    Flash Fire

    Bootloader nyitás:

    Mielőtt belevágnál, győződj meg róla, hogy be van kapcsolva az USB hibakeresés!

    Mielőtt folytatnád, engedélyezned kell a Fejlesztői lehetőségeket a Beállítások menüben, és
    ki kell választanod az OEM feloldás opciót. Mit is kell tenned:
    ­ Lépj a Beállításokba
    ­ Az A telefonról menüben keresd meg a Build szám mezőt.
    ­ Nyomj 7­szer a Build számra, hogy engedélyezd a Fejlesztői lehetőségeket
    Lépj be a Fejlesztői beállításokba, és győződj meg róla, hogy engedélyezve van az OEM
    feloldás engedélyezése opció.
    ­ Ellenőrizd, hogy az USB hibakeresés engedélyezve van.

    A Bootloader nyitása:

    Kapcsold ki a telefont, majd indítsd újra fastboot módban (bekapcsoló gomb + hangerő fel és
    le gombok egyszerre).
    Csatlakoztasd a telefont a számítógéphez, majd nyisd meg a Parancssort, és írd be az
    alábbi parancsokat.
    cd Desktop/android­sdk­windows/platform­tools

    fastboot devices

    Ez a parancs ki fogja listázni a fastboot módban csatlakoztatott eszközöket. Amennyiben a
    telefonod szériaszáma megjelenik, minden rendben, folytathatod a nyitást. Viszont ha a
    telefon nem jelenik meg a listában, akkor valószínűleg nem megfelelőek a driverek. Mielőtt
    folytatnád, mindenképp meg kell oldd ezt a hibát.
    Emlékeztető: A bootloader nyitása MINDENT törölni fog a telefonról!
    Ha a telefont felismerte a számítógép, kinyithatod a bootloadert az alábbi paranccsal:

    fastboot oem unlock

    A telefonon fel fog bukkanni egy kérdés, hogy biztosan szeretnéd­e nyitni a bootloadert. A
    hangerőgombok segítségével lépj a „Yes” (igen) feliratra, majd nyomd meg a bekapcsoló
    gombot.
    Fontos! A most következő lépést semmiképp ne hagyd ki!

    Miután a parancs sikeresen lefutott, futtasd az alábbi parancsot:

    fastboot reboot

    A telefon újra fog indulni, majd meg fog jelenni az Android logó és egy állapotjelző csík. A
    telefon akár 10 percig is így maradhat, szóval ne ijedj meg. Amint a telefon sikeresen
    elindult, zárd be a parancssort, folytathatod a következő résszel.

    Titkosítás kikapcsolása

    Letöltöd innen a módosított boot image­t, és másold be az ADB fájlok mellé.
    Majd kapcsold be az OEM feloldás­t és az USB hibakeresést a fejlesztői menüben...,
    ...és csatlakoztasd a telót a géphez.
    Ezután nyiss egy parancsablakot az ADB fájlok mappájából a Shift + Jobb klikk
    megnyomásával és írd a következőket:

    adb reboot­bootloader

    Nyisd a bootloader­t, ha még nem nyitottad volna ki korábban.

    fastboot oem unlock
    fastboot reboot

    Ha elindult a rendszer, akkor skip­eld a setup­ot és a fejlesztői menüben kapcsold be újra az
    USB hibakeresést.

    adb reboot­bootloader

    Flasheld a legfrissebb factory image­t, ha nem az lenne fent.
    A factory image flasheléséről ezen leírás 5­ös pontjában találsz bővebb információt.
    Ha megtörtént az image flash, akkor a kezdőbeállítás skipelése után kapcsoljuk a telefont
    fastboot módba. és folytassuk a következővel.
    Fontos! Kizárólag a factory image build­nak megfelelő módosított boot.img­t flasheld.

    fastboot flash boot [modositottbootfajlneve].img
    fastboot format userdata
    fastboot reboot

    Ha jön az OTA!
    Mivel módosításról van szó, felejtsük el az OTA­t. Kézileg kell feltenni a frissítést. Letöltöd a
    factory image­t és a új módosított boot image­t. Csomagold ki a factory image­t és az image
    zip­et is, másold az image zip tartalmát az ADB fájlok mellé. És cseréld le a boot.img­t a
    módosított boot.img­re.
    Majd parancssorból flasheld fel, ebben a sorrendben a fájlokat:
    adb reboot­bootloader

    fastboot flash bootloader [bootloaderfajlneve].img

    fastboot reboot­bootloader

    fastboot flash radio [radiofajlneve].img

    fastboot reboot­bootloader

    fastboot flash boot [modositottbootfajlneve].img

    fastboot erase cache

    fastboot flash cache cache.img

    fastboot flash system system.img

    fastboot flash vendor vendor.img

    Ezután lépj be TWRP­be: válaszd ki a reboot recovery­t, majd flasheld fel a legfrissebb
    supersu­et. Ez megoldja a ramdisk patchinget és nem lesz titkosítás.

    Root

    Előfeltétel hogy nyitott bootloader és TWRP recovery legyen a telefonon!
    Töltsd le a legfrissebb
    superSU­zip­et a
    telefonokra.
    Indítsd újra a telefont recovery módban, majd menj az install menüpontra ott válaszd ki az
    előbb letöltött superSU zipet. Majd húzd el a csúszkált. Ha települt akkor utána nyomj a
    reboot system opcióra.

    Tartozékok: Folyt köv.

Új hozzászólás Aktív témák