Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz masterful87 #3006 üzenetére

    Igazad van részben, viszont az a baj, hogy ma már a politikát nem lehet nem belelátni/belekeverni ilyen dolgokban, ugyanis benne van és ez köztudott tény, úgy gondolom, az igazságot felesleges elfedni hazugsággal és felvenni a rózsaszín szemüveget, hogy minden jó, na mindegy, ezt a részét a részemről lezártam.

    Tévedés, nem szidom a PR-t és nem istenítem a Telekomot, pusztán tényeket közlök, na meg a szidás kicsit máshogy nézne ki (aki ismer, az tudja), az meg hogy leírom, hogy dilettáns/idióta stb. társaság a PR, az puszta tény, melyet ők saját magukról állítanak ki, csak nyitott szemmel kell nézni.
    Azt tudom saját és ismerősi tapasztalat alapján, hogy a helyi ADSL/VDSL szolgáltatás szinte 24/7-ben megy, ebből feltételezem, hogy egy új építésű optikai hálózat esetében ez a színvonal már csak jobb lehet, sőt elmondanám, hogy anno én is váltottam volna Telekomra a stabilitás miatt, de mikor az 50/15-ös netet is csak bondiggal tudták volna adni épphogy és erre még IPTV-t is akartak adni, akkor inkább azt mondtam, hogy annyit nem ér, főleg 2 TV esetén, ami szépen lehúzta volna a sávszélt.
    Lehetséges, hogy elfogult vagyok, bár nézőpont kérdése. Ugye a PR sok helyen, mint Tatán is ad stabil szolgáltatást, de itt jön ugye a birtokomban lévő "tudás"/ismeret, ami alapján ha minden igaz, most igazat mondok:
    Tatán, főleg a tömbházas övezetben tudtommal nem a PR által kiépített hálózat van, azt ők csak megvették, hogy most a TvNetwork-től, vagy a DIGI-től, azt nem tudom, de nem is érdekel, azt viszont tudom, hogy azóta se nyúltak hozzá ahhoz a hálózathoz, főleg ha fejlesztésről van szó, mert a leírásuk szerint ott optika van, vagyis mennyiből tartana felhúzni olyan szintre, mint a DIGI FTTB esetén, de mindegy, lehet hogy azért stabil még a hálózat, mert nem nyúltak hozzá.
    Ugye a másik meg, hogy a gerinc is ami odáig elmegy, talán szintén nem az övék, hanem bérlik, ami azért jó, mert nem ők építették ki/kaparták csak éppen a föld alá jó olcsón és ezért nem vágják el állandóan.

    Na most kicsit visszatérve a koax részhez, a PR-Telecom-nak senki sem mondta, hogy egy 16 ezres településen hagyni kell ennyire leamortizálódnia a hálózatát, meg azt sem, hogy teljesen értelmetlen beruházásokba kell belekezdeni, mint a Puma 6 chipset-es 16/4 csatornás Arris modem, ami talán ideiglenesen egy kis víz a tűzre, de nem biztos, hogy azt a tűzet vízzel kellene oltani, főleg nem az elektromosat, de mindegy.
    Amit csinálnak az sem gazdasági, sem technikai/technológiai szempontból nem állja meg a helyét sem most, sem a jövőben és láthatólag őket ez igazából nem is érdekli és ugye mivel írtam, hogy nem is csak a helyi hálózattal van gond, hanem a betáppal is, ezért ha itt ők optikára váltanának, akkor sem biztos, hogy jobban járnánk, mert itt már az alap is el van cseszve, ha meg erre akarsz házat, vagy várat építeni, akkor ... inkább hagyjuk így is hosszan taglaltam ezt a részt.

    Ugye Telekom és ED 3.1. Érdekes, de éppen az egyik ismerősöm miatt néztem be a Telekom topikba is, hogy ott is van-e már róla valami hír, mert ő is váltott, neki speciel eddig pozitívak a véleményei róla, mondjuk még rövid ideje van meg a szolgáltatás, de akkor is, a Telekom topikban meg változó még, de gyorsan végignézve talán 1 fórumozónál láttam csak, de nem ez a lényeg, erre azt mondom, hogy ők legalább fejlesztenek a PR-el ellentétben.
    A gond ugye az, hogy a koax és a DOCSIS a távközlési formák közül az, amelyik a legnagyobb szakértelmet igényli, nem is véletlenül, de nem is ez a legnagyobb probléma igazán, hanem hogy olyanok is alkalmazzák, akik nem igazán értenek hozzá, csak ugye mivel volt egy meglévő koax hálózatuk, ezért alkalmazták rajta a több eladható szolgáltatás és a nagyobb profit reményében (kivéve a UPC-t, akik az FTTH-ból is DOCSIS-ot csináltak, de most ebbe nem megyek bele). Ez a szakértelem hiányzik a Telekomnál is, de nem annyira, mint a PR-nél, akik nem véletlenül már lassan fejvesztve menekülnek az optika irányába pont azért, mert kevesebb karbantartást/szakértelmet igényel, na de ez nem mentség arra, hogy a meglévő koax hálózatokat, illetve azoknak egy részét nagy ívben lesz@rják, mert attól, hogy feltolják a szegmenseken a csatornaszámot 16/4-re és vesznek 16/4-es Arris modemeket, meg felveszik szolgáltatásba az 500/20-as netet, attól a hálózat fizikai állapota nem javul, a túlterheltség nem csökken (főleg hogy a 16/4-es modemeket nem is engedik az 500-asnál kisebb előfizetésekhez, nehogy már stabilabb legyen a kisebb szolgáltatás a több befogható csatorna által, ugye milyen rendesek) és így tovább.

    Elnézést, kicsit hosszúra sikerült, viszont így összegezve elmondanám, hogy igaz, hogy a Telekom sem megváltás, sőt ezt tudom is és néhol eléggé g.ci a cég, főleg ugye a kisebb települések esetén, ahol sokan még mindig a drága és kevés ADSL-ért fizetnek egy kisebb vagyont, na meg ugye valahol ugyan azt drágábban adják, ahol nincs megfelelő konkurencia, vagy ahol nem most indult a szolgáltatás (szóval igen, szidhatod őket), ugye nem is azt mondtam, hogy a Telekom tökéletes, de az biztos, hogy itt nálunk egyenesen megváltás lesz a PR-hez képest, már csak a tények alapján is, amit ugye fentebb részleteztem és ha jól tudom, azt sosem mondtam, hogy a Telekom mindenkinek jobb, mint bármi más, csak azt tudom, hogy nekem biztos jobb lesz, főleg ha hasonló árakkal fog indulni és a magas sebesség mellett ugyan olyan rendelkezésre állással, mint amit eddig is produkáltak.
    És akkor ezzel szemben ugye nem mondom hogy hazudsz, nem szapulom azokat, akik szerint a PR jó, sőt én egyenesen örülök neki, hogy egyeseknek tökéletes és megkapják a pénzükért a normális szolgáltatást, csak ugye ennek fényében kicsit bosszantó is, legalább is a részemről, hogy én meg ugyan azért a pénzért nem kapok normális szolgáltatást (és ugye "miért nem?", csak hogy a kérdés is elhangozzon), de gondolom ezt megérted.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz masterful87 #3008 üzenetére

    Mondjuk ami az árszabást illeti, ha megnézel a PR oldalán néhány települést, mint pl. Halásztelket (nem az optikait), akkor itt is észre lehet venni, hogy egyrészt más csomagok is vannak, másrészt olcsóbbak az árak, szóval árszabás tekintetében a PR sem különbözik a Telekomtól, maximum más alapján van és mivel kisebb szolgáltató, így az ilyen kis sunyiságok kevésbé derülnek ki és nem hiszem, hogy ők is egy másik településen olcsóbban tudnák ugyan azon a technológián ugyan azt a szolgáltatást adni, na mindegy.

    Van némi igazság abban, amit mondasz, de ez az itt-ott lévő felvásárolgatás megint az esztelen vezetés hibája, arról meg nem is beszélek, hogy ugye a PR-Telecom-nak szinte mindig olyan stratégiája volt, hogy szinte csak ültek a pénzen, ami egy eléggé hülye stratégia. Ugye miután volt egy kész hálózat egy adott településen, fejlesztésre nem nagyon költöttek, csak javításokra, vagyis jó ideig nulla ráfordítással (a hibajavításokat kivéve, bár sose kapkodják el) várták el, hogy dőljön a pénz, ami miatt szép szóval mindig rábasztak, ugyanis lemaradtak mint a borravaló, csak ezt nem vették észre időben.
    Nálatok is már talán van vagy 10 éve, mióta felvásárolták az FTTB területeket, azóta kb. ugyan azok a csomagok vannak (mondjuk anno talán 4 volt 85-90 Mbit/s--os opcióval bezárólag), 90/40 Mbit/s a max, a felötlés még jó is, de a letöltés szerintem már kicsit gáz 2020-ban, főleg optikán, a DIGI-nél kb. 10 éve volt 80/25 a max optikán, a mostani kínálatot gondolom nem kell bemutatni.
    Kicsit általánosítva az egész szolgáltatási területre, nem tudom, hogy ki mennyire emlékszik rá, de ha jól emlékszem, akkor a PR-nél még akkor is a 60-as net volt a legnagyobb, mikor a DIGI-nél már az 1000-est adták, a UPC-nél meg már az 500-ast készítették elő, a Telekom-nál pedig már volt VDSL-en 50-es és 100-as net, ekkor esett le nekik jó pár elvesztett előfizető után, hogy nem fognak túl sokáig a piacon maradni a maximum 60-as internettel, ami akkor talán valami 8-10 ezer forint körül volt ráadásul, szóval nem elég, hogy eléggé elavult volt már, még kurva drága is volt ahhoz képest, szóval mindig megvárták, mire megkapták azt a bizonyos pofont az előfizetőktől, illetve ezzel együtt azt is, mire olcsóbbak lesznek a DOCSIS eszközök, csak ugye nem sokra mennek vele, ha már elvesztettek jó pár előfizetőt és akkor nem is volt nagy előrelépés, hiszen csak 120-as volt egy darabig a maximum, utána lett később 240-250 és 500, de mindig elég sok idő eltelt a "fejlesztések" között, még az a szerencse, hogy közben az árak mérséklődtek. A fejlesztésekről meg ugye az eredményekről szerintem már nem kell beszámolnom, ugye az köztudott tény, hogy itt nem sokat ért, ezért fogom őket én is itt hagyni.

    Ami a kínálatot illeti, éppen most jutott eszembe az is, hogy a Telekomnál van TV GO is, ami teljesen ingyen van és egész szép csatornakínálattal, a PR-nél meg elindult egy TV GO majmolás GO TV néven (milyen eredeti, ugye?), de szerintem azzal se foglalkoznak egy ideje, ráadásul csak mobil platformon elérhető, szóval ezeket mind összesítve, a lehetőségek mindig is adottak voltak a fejlődésre, kínálat bővítésére és az anyagi háttér is megvan szerintem, csak a PR vezetésének nincs meg a megfelelő hozzáállása, kompetenciája illetve tudása/szaktudása (de még annyi sem, hogy megfelelő szaktudású embereket alkalmazzanak), hogy a 21. században elvezessenek egy ilyen távközlési céget.
    Most is ha nincs állami támogatás, akkor meg sem mozdultak volna szinte semmilyen irányba, pedig önerőből is simán menne, ráadásul erre a térségre is nem kis pénzt kaptak ha megnézed és nem is most, de ennek ellenére nem sokat sikerült produkálniuk, sőt szinte semmit és ezt még előttem páran igazolják más településekről is.

    A Telekomot meg nem Istenítem, de tudtommal a térségre egy forintot sem kaptak, mégis elkezdték az optikázást önerőből, mert már ők is tudják, mint konkurencia, hogy szép kis előfizetői tábort össze tudnának hozni itt, főként a PR-Telecom átvándorló előfizetőiből.

    Ami a DIGI-t illeti, annyival volt csak egyszerűbb a DIGI-nek, hogy ugye már Romániában van egy jól működő anyavállalat (RCS & RDS), ami adta a tőkét, de annak az anyavállalatnak is el kellett jutnia egy olyan szintre, hogy elég erőforrása legyen arra, hogy külföldön is megvesse a lábát, ráadásul azt is szinte profi módon és olcsón (a megfelelő szolgáltatási helyeket megcélozva, ahol kevés befektetéssel sok profitot el lehet érni), de ugye ahhoz, hogy idáig eljussanak, a tőkén kívül némi ész is kell, amivel azt megszerzik és megfelelően hasznosítják tovább (ja és akkor a DIGI már ott van a mobilpiacon is, ahogy a Telekom is, a UPC is és így tovább), kíváncsi lennék a PR mikor jut el olyan szintre, hogy külföldön is szolgáltasson, bár szerintem sokan felröhögnek mikor ezt a mondatot olvassák, kb. ugyan az az elképzelhetetlen helyzet, mikor majd Nyugat Európából jönnek ide a munkavállalók dolgozni és most attól hogy idéztem, nem politizáltam :DDD

  • fatal`

    titán

    válasz masterful87 #3049 üzenetére

    Azt ne felejtsük el, hogy ezek egyszeri összegek. Míg, ha megnézel pl. egy UPC-t ott bérelni kell a kártyát és a második eszköztől kezdve pluszdíjas.

  • masterful87

    senior tag

    válasz masterful87 #3057 üzenetére

    Hívtam a Telekomot, pontosan azt a csomagot tudnák adni, mint amit a honlapjuk is kidobott. Rákérdeztem a jövőbeni fejlesztésekre, megnyugtattak, hogy a közeljövőben nem lesz, meg amúgy is nálam már koax van, mit akarok én jobbat. :C

    Aztán beszéltem a PR-ossal, ő szépen elmondta, hogy bizony lehet árat emelni, az inflációval arányosan. Rákérdeztem, hogy tud-e adni kedvezőbb árat, mint ami a honlapon van, azt mondta régen létezett egyedi megtartó ajánlat, de már évek óta nem találkozott ilyennel. Meg ezt amúgy is csak a központi elérhetőségeken tudják elbírálni, egy sima ügyifogyinak ebben nincs hatásköre. Fejlesztés náluk se lesz, állítólag ebben a tömbházban optika van, a honlapon is leellenőriztük a Széchényi 2020 programban, hogy az én településem nem érintett.

    Szóval muszáj voltam egy év hűséggel újraszerződni, hogy ne 10826-t fizessek, csak 10270-t. Plusz három hónapon keresztül csak 9170Ft lesz, meg két hónapig ingyen kapok két extra programcsomagot.
    Így természetesen korrigálják a már befizetett februári számlát, meg kapok egy új márciusi számlát is.

    Hát egy évig én még biztosan maradok PR Telecomos. Bízom benne, hogy továbbra is változatlan minőség mellett nyújtják ugyanezt a szolgáltatást.

  • plömplöm

    őstag

    válasz masterful87 #3057 üzenetére

    ez nekem speziel jó hír, én a hétvégén írtam nekik, hogy figyelembe véve a konkurenciát (pld itt a digi optikája a ház előtt, de van t-home is) gondoljuk át a havidíjamat, 1000 éve lejárt a hűségem, eddig semmi reakció; erre most éjjel kaptam meg egy virtuális számlát, ami bő 500péézel magasabb összegű, hirtelen azt gondoltam, hogy beért az üzenetem és valakik valami vicces anyagon vannak náluk :) , de ezexerint nem, csak simán emeltek volna egyébként is. újra szerződni kurvaélet hogy nem fogok velük, hiába 100%-os a szolgáltatásuk, mert ezt meg kell hagyni, a 120Mb mindig meg van, a tévé hibátlan, de kevesebb mint feleennyiért belefér, hogy a digi majd néhanéha megáll

    All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

  • tomee987

    tag

    válasz masterful87 #3058 üzenetére

    Tatán a PR fejleszt. Pár hete írta valaki a Facebookjukon, hogy FTTB-ről FTTH-ra húzzák át a lépcsőházakban a kábeleket náluk és érdeklődött mikor lesz kész.
    Gondolom Hozzád is el fognak akkor érni. Ez a netben jelent majd gyorsulást, hiszen így az optikai kábelt már a lakásba viszik be nem a lépcsőházig csak.

  • tomee987

    tag

    válasz masterful87 #3183 üzenetére

    Ha 90 napon belül jár le a hűséged, akkor engedik a lefelé módosítást is, új hűséggel.

    Ez így van egyébként a Vodánál is, annyi különbséggel, hogy a Vodánál nem az új szerződéskötés dátumától indul az egy év hűség, hanem a régi hűség lejártakor. :DDD Egyszer jól be is szivtam, 12 hónap helyett 15 hónap hűségem lett az új csomagra a Vodafonenál.

    [ Szerkesztve ]

  • kulu22

    aktív tag

    válasz masterful87 #3326 üzenetére

    Félve maradok, de nincs még hasonló alternatíva sem, ahogy írod, így én is csak reménykedem hogy marad minden a régiben. Kertvárosi vagyok, itt csak kábelnet van, 250/12-re fizetek elő, a TV tényeg jó, minőségre is (nem agyontömörített mint a másikak). Nem mondom, hogy a net mindig maxon megy, de legalább tényleg stabil.

  • veber0937

    tag

    válasz masterful87 #3364 üzenetére

    ez is egy verzió, pár napja megint a net egy szar, a tv-is néha akadozik, ha szar lesz mennek a levesbe.

  • zolokas

    aktív tag

    válasz masterful87 #3379 üzenetére

    Kiderül decemberben!

    Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

  • #72010496

    törölt tag

    válasz masterful87 #3379 üzenetére

    "ők se tudnak többet, csak annyit, hogy minden marad a régiben."

    Ez általában így szokott lenni, ha egy szolgáltató felvásárol egy másikat, csak az a gond, hogy ez átmenetileg van így.

  • Kaba

    veterán

    válasz masterful87 #3416 üzenetére

    Ebből látszik milyen komoly szolgáltatók ezek.A kért összegeket ne fizesd be,de azért az ügyfélszolgálatokat hívd fel megdorgálás céljából.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés