Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibi-d

    tag

    válasz industry #5898 üzenetére

    Szia!
    A programozást elkezdeni sosem késő. Ahhoz nem kell semmilyen speciális előképzettség, csak logikus gondolkozás, szorgalom. Előny, ha a matek jobban megy az átlagnál. (Szakácsból is lehet jó programozó.)
    A PLC egy speciális állatfaj, melyet adott céllal hoztak létre. Ennek utóda is PLC lesz. Más célra biztos van olyan hardver, ami jobban megfelel, de azt másképp kell programozni. Ezért a kérdésfelvetés pontosításra szorul.

  • soldi3r

    veterán

    válasz industry #5898 üzenetére

    Ipari kornyezetben ez meg egy darabig nem levalthato, masreszt azert egyre jobban terjednek a mikrocontrollerek.

    E30 (oo=[][]=oo)

  • Szirty

    őstag

    válasz industry #5898 üzenetére

    Helló industry!

    Ha pontosan tudod mi az és érdekel a dolog, akkor igen. Véleményem szerint ez a két lényeges dolog ami alapján el kell dönteni.

    "Diploma nélkül mennyire van értelme erre az útra lépni?(nincs sem pneumatikai, sem hidraulikai sem mechatronika végzettségem)"

    Nekem sincs diplomám és professzor sem vagyok. Egyszerűen érdekelt ez a dolog és volt lehetőségem meglehetősen behatóan foglalkozni a témával.
    Mielőtt félreértené valaki innentől nem magamról "beszélek":
    Azt gondolom, hogy ahhoz hogy az ember "használható" szakemberré váljon kell tehetség, sok-sok idő és nagyon sok kitartás, sok kudarc és siker. Ezt pedig az tudja adni akiben van egy csipetnyi fanatizmus is. Ez kell egyébként (szerintem) minden más szakmában is ahhoz hogy az ember nagyon jól és örömmel tudja csinálni. Ha ez nincs, akkor megette a fene az egészet és favágássá válik.

    "Nincs még valami utóda a plc-nek ami egyszerűbben programozható, paraméterezhető?"

    Ennek a kérdésednek nincs sok értelme. A PLC az eszköz megnevezése, nem egy minőségi szint.
    Olyan mint ha azt kérdeznéd van-e az autónak utódja.

    Egyszerűbben? Szerintem bármelyik programozható egyszerűen. Ha eljátszod a szükséges alap "szertartásokat" (HW konfig összeállítása pl) onnantól 3-4 utasítással is dolgozhatsz ngyon egyszerű programokat felépítve. Ehhez nem kell terepi buszt ismerni vagy programozni vagy akár csak gondolni rá.
    A PLC lényege éppen az hogy a lehető legegyszerűbben lehessen velük megoldania feladatot.

    Azt sem szabad elfelejteni, hogy ugyanakkor sokoldalú kell hogy legyen, mert szinte nincs is az iparban két teljesen azonos feladat és eszközök ezrei léteznek amikhez köze lehet.
    Valami vagy egyszerű, (de akkor a lehetőségei erősen korlátozottak) vagy összetett (de akkor sokrétű, univerzális).
    Jó példa erre a frekvenciaváltó. Minek annyi paraméter? Legyen elég a fel és lefutó rámpa, az elérendő sebesség és egy start jel kelljen neki más minek?
    De akkor hogy teszünk rá kisebb vagy nagyobb motort? Hogyan használjuk szivattyúhoz, vagy emelőgéphez, vagy fékmotorhoz? Hogyan fékezzük a motort egyenárammal, vagy hogyan állítsuk meg szabadonfutással? Ha ilyen lenne a frekvenciaváltó, akkor minden feladatra külön típust kellene gyártani amelyek nem csereszabatosak egymással.

  • TotoThomas

    csendes tag

    válasz industry #5904 üzenetére

    Szia!

    Előttem már leírták a lényeget. Nekem sincs diplomám, sőt igazából 3 éve kezdtem foglalkozni siemensel.
    Voltam két tanfolyamon (most készülök a 3.-ra) illetve foglalkozgattam vele szabadidőmben.
    Én a siemensnél voltam tanfolyamon. Nagyon sokat segített. Tény, nem olcsó, és úgymond egy típusra koncentrálódik a tanfolyam, de azt velősen.
    Keress rá a siemens tanfolyamokra.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés