Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pazini

    csendes tag

    Sziasztok!
    Adott egy 50GT60-as készülék, melyet január elején vásároltam. Tervbe van véve, hogy részletesebben is írok majd róla, de addig is szeretném a véleményeteket/tanácsotokat kérni egy konkrét problémával kapcsolatban.
    A tv-vel együtt rendeltem a Panashopból egy Wayteq CI Conax modult is. A kártyát felismerte, a képminőség remek, az antenna jelet a T-home kábelen továbbítja hozzám. Azonban néhány naponként, sőt van olyan hogy naponta többször is lefagy a televízió. Ez mindig csatornaváltáskor, vagy átrendezéskor történik. Ha korábban sikeresen bejött egy adott csatorna, azt nem zavarja már meg, olyankor nézhető az adás a végtelenségig. Lefagyáskor fekete képernyő jelenik meg, hang semmi. Ha még tovább próbálom nyomkodni a távszabályzót, már a korábban nézett csatorna sem jön be, később már a távszabályozó gombjaira sem reagál semmit, (a menü sem jön fel) csak a kikapcsolás piros gombja működik. Visszakapcsolva sem mindig ugrik be egyből a DBV-C tuner adása, előfordul hogy csak az analóg rész üzemel. Később aztán váratlanul helyreáll minden.
    A szolgáltató stb-jével is teszteltem hdmi-n keresztül, hogy a chipkártya jó-e. Azzal persze hibátlan, nem fagy le. Sőt, a műsorújság azon 8 adójának tartalmát is megjeleníti, amit a tv a Conaxon keresztül nem lát. A műsorújságot egyébként hasznos szolgáltatásnak tartom, de csak ezért nem térnék át az stb-re, fő a képminőség. Hiszen ezért vettem plazmát!
    A gyanakvásom a CI modul felé terelt, amit visszavittem az eladónak. Megjegyzem, nagyon korrektek voltak, visszakaptam az árát. Azon lendülettel hoztam egy Strong modult a Média M.-ból, melyet többen javasoltak T-home-s fórumokban. Sajnos ezzel is lefagyott már, de mintha hamarabb magához térne utána. Az eladóval megegyeztem, hogy egy héten belül visszaveszik a modult, ha esetleg nem válna be.
    Erősen gondolkozom, hogy utolsó lehetőségként kipróbálom a Technisat Technicrypt modulját is…

    Mitévő legyek?

    Üdv,
    Zoli

  • Pazini

    csendes tag

    válasz BBéci #66029 üzenetére

    Látom, ezekben a kérdésekben még nem teljes az egyetértés. :) Valaki mond egy szakkifejezést, aztán kiderül, hogy teljesen másról beszél.

    Ezt a kamerarángatásos színesedést én is látom, és zavar. Ha az objektum gyorsan mozog oldalirányban, és a kamera áll, akkor is előfordul. (pedig a plazmának az egyik sokat hangoztatott erőssége a kitűnő mozgásmegjelenítés)

    A másik képi hiba a folytonos színátmenetek gyűrűszerű alakzatba történő rendeződése. Jellemzően pontszerű fényforrásoknál jelentkezik. Pl. naplemente körüli fényeloszlás, de számtalan egyéb helyen is találkozni lehet vele. Ez talán nem a plazma sajátossága, lcd-n is láttam már. Ettől még bosszantó.

  • Pazini

    csendes tag

    válasz ketkedo612 #66134 üzenetére

    Van különbség a BD lejátszók között. Szerintem ez a különbség igenis keresendő azokban az áramkörökben, de nem csak ott. És az optikai egység sem biztos, hogy ugyanazt látja, olvassa ki. (Mit lát egy mm-es telefon lencse, és milyen lesz a kép egy 1,4-es fényerejű profi objektíven, FX szenzoron…és mondjuk egy D4 elektronikájával)

    Lehet, hogy a hasonlat kicsit sántít, de feltételezek némi analógiát a kettő között. Először optika, aztán digitális jelfeldolgozás…

    Láttad már az asztali CD játszódat levett burkolattal működés közben? Én megnéztem… A kiolvasó fej a lemezre merőlegesen folyamatosan hullámzik, követi a lemez ütését, igyekszik állandó távolságot tartani. Plusz a spirális alakban lemezen lévő jelfolyamhoz sávon tartó tekercsek igyekszenek „rajta tartani” a fejet. A fordulatszám sem állandó, mint a régi bakelit lemezeken. A lemezek kiolvasási sebessége az állandó. A lemez első zeneszámánál a kiolvasófej a lemez közepe felől indul, ott kisebb az átmérő, tehát nagyobb fordulatszámon pörög. Kifelé halad, és mindeközben fokozatosan lassul a forgás, ahogy nő az átmérő. Még az adott pillanatban szükséges fordulatot is a „lemezről veszi le”. Bonyolult rendszerek ezek, zsenik voltak akik kitalálták. Ma már ez természetes nekünk.

    Ha a lemezen van némi kosz, hajszálkarc, stb. észre sem veszed a hibajavító rendszer működése miatt. Egy határon belül persze. A hibajavítás a jelfolyamon talált hiányosságokat igyekszik kipótolni, kitalálni. Egy jobb áramkör okosabb, jobban megoldja a feladatot, de ha sokat kell dolgoznia, torzulni fog az információ. Nem véletlen, hogy a drágább mechanikák nehezebbek, jobb rezgéscsillapításuk van…végső soron a megfelelő elektronikával karöltve pontosabb a kiolvasás.

    A BD lemezeken meg jóval nagyobb az adatsűrűség mint a CD-n, kisebbek a lemezen a „bemélyedések”, sűrűbb is az adatspirál. Még jobb optika, lézer kell. (más is a típusa, hullámhossza)
    Tehát hiába nincs közbeiktatva DAC, nem teljesen ugyanaz jelenik meg a HDMI kimeneten egy olcsó, kis tömegű, szerényebb elektronikájú készüléknél, mint egy drága, súlyosabb mechanikájú, és komolyabb elektronikájú esetén.

    Ide is igaz, hogy minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme. Egy GT-hez, VT-hez biztos nem vennék egy 20 ezer forintos olcsó BD lejátszót. Inkább mondjuk pl. egy 90 ezres Pioneer BDP-450-est, vagy valami hasonlót.

  • Pazini

    csendes tag

    válasz Gyulus76 #66461 üzenetére

    Nekem is 50GT60-am van, akárcsak neked. Meg kell hogy mondjam, a készülék általános képminősége briliáns!

    Nem volt előtte lapos tv-s tapasztalatom, 72 cm-es 50 Hz-es síkképcsöves Sony-ról váltottam…Jellemzően akkor cserélek új technológiára, amikor már a régit már kifuttatják. Úgy látszik, ez most is így sikerült. De nem rossz értelemben gondoltam. Az én 47 kg-os monstrumom megvásárlása után (2003) néhány évvel némelyikőtök már megvette élete első plazmáját! :)

    Én a sajátomat január közepén vettem, azóta 700 üzemórát ment a készülék. Előírás szerint állítva szállították ki hozzám. Mindenhol karcmentes, tökéletes küllemű és 0 üzemórás készüléket kaptam. Ghostot eddig nem vettem még észre, pedig elég érzékenyek a receptoraim! A fehérmosást soha nem kapcsoltam még be, akkor sem, amikor az első héten igyekeztem mindent kipróbálni. (netet, 3d szemüvegeket, usb és hdmi aljzatokat stb. stb.) A bejáratás ideje alatt gyakran váltottam a csatornákat, de logó miatt nem zoomoltam ki semmit. Ezen kívül rettegve kerestem a pixelhibákat minden nap az első héten, szerencsére hiába. Azóta már nem foglalkozom vele, de azért kíváncsiságból most ránéztem. Jelentem, pixelhiba mentes a készülék. :D

    Viszont látom az összes egyéb általad említett plazma betegséget, még a vibrálást is. Van az a helyzet, amikor nagyon durva tud lenni. Bizonyos körülmények között vetekszik a crt-m vibrálásával. És nem (csak) perifériából, hanem szemből nézve!

    - Ha nagy kontrasztú világos terület van a képen.
    - Előfordul, hogy a fényképeimet első körben a plazmán nézem meg, az sd kártya foglalatból - gyönyörű a kép, de iszonyúan vibrál. Tudom, nem ez a készülék fő felhasználási területe, de akkor is…
    - A menü azon részeinél, ahol világos szürke a háttér (pl. gyári reset után, de ez ritka mint a fehér holló.

    De hangsúlyozom, összességében csodás a kép, nagy a színmélység, lenyűgöző a fekete és a kontraszt. Úgy szoktam jellemezni, hogy olyan mintha egy tiszta ablaküvegen keresztül néznék ki a külvilágra, semmi fátyol mint egy LCD-n.

  • Pazini

    csendes tag

    válasz BBéci #67456 üzenetére

    Sajnos pont ez a bajom. Kénytelen vagyok a boxot használni, mivel a saját tunerrel időnként lefagy a GT60. 3 féle Conax kódolású kártyát próbáltam ki, de nem azzal van a baj.
    Ha a kártyafoglalat - kártya nélkül hangolom át a készüléket, már akkor sem látja kb. 15 csatorna műsorújságját. Akkor még szó sincs kódolásról! Ez már jelez valamit.

    Kísérletezgetek, mert nem segít senki. A #63788 hsz.-ben írtam le részletesebben a történetet. Analóg tunerral vígan fut. :D De minek.

    Szereztem egy régi tv-hez való beltéri, dupla szárú teleszkópos antennát. Csodásan jön a földi sugárzás, (a kódolatlanok) minden műsorújság megvan, nem fagy le. Próbálok szerezni egy MindigTV-s kártyát, ők is Conaxra kódolnak. Ki szeretném próbálni, mivel már a tv hibájára is gyanakodtam.

    Panasonic nem segít, szerviz szerint vigyem be a tv-t, esetleg main board csere. Ők még nem hallottak ilyen problémáról. Én ezt kétlem. Úgy látszik, nem mondhatják a szemembe: nézze uram, ez a készülék CI kártyával összeférhetetlen a T-home-val. Hol van ez leírva a használati utasításban?

    Na és a T-home mit mond? Ők nem támogatják a kártyás használatot, csak a boxot. Nonszensz.

  • Pazini

    csendes tag

    válasz Gyulus76 #67916 üzenetére

    Az IFC maximumon kiöli belőle ezeket a problémákat, - némi mellékhatás árán. Nem elég a minimum, a közép, csak a max. :)

    Még a vibrálás is lecsökkent, komolyan. Nem kell megijedni, csak kipróbáltam. Tudom, hogy tiltott zóna.

    [ Szerkesztve ]

  • Pazini

    csendes tag

    válasz oil120 #75794 üzenetére

    T-home-al nem is lesz jó a műsorújság, bármit is próbálsz csinálni. Nekem sem jó. Anyám új Samsung lcd-jével sem működik jól, de az legalább nem fagy le, mint a Panasonic.
    Egyszerűen összeférhetetlen a szolgáltató jelfolyama a tv-kkel. Nem is támogatják a CI kártya használatot!
    Az STB-vel persze tökéletes, nem fagy, minden csatornához jó a műsorújság. A T-home-os szerelő szerint ahhoz van optimalizálva a szoftver.

    Tehát hiába azt tanácsolja itt minden hozzáértő, hogy ne használj stb-t, sajnos van az a szolgáltató, ahol muszáj. És nem a műsorújság miatt, - bár felettébb bosszantó - de a lefagyás megengedhetetlen. A tv-nek sem haszon ha állandóan ki-be kapcsolgatod (és kattogtatod a reléjét). Ez a hiba nálad még nem jelentkezett?

    Ugyanakkor hamarosan okafogyott lesz ez az egész kínlódás. Kötelezően terelnek az IPTV felé. Én is kértem másik stb-t (és kártyát) a mami tv-jéhez, már nem adnak. Még 1 stb-t lehetne tovább használni, de már csak emelt összegért, nincs rá hűségkedvezmény. Az IPTV-hez meg nem lesz már kártya.

    Ja, és még egy dolog. Másik GT60-ast is kipróbáltam, az is lefagyott. Tehát nem konkrétan az enyém rossz, ezek "ilyenek". T-home-al.

  • Pazini

    csendes tag

    válasz oil120 #76007 üzenetére

    Ezt mondtam neked a 75816. számú hsz.-ban. Ezt a jelenséget neveztem én lefagyásnak. A GT60-as szériát nem lehet normálisan használni CI modullal, szolgáltatói chipkártyával, T-home kábel előfizetéssel.
    Én szinte csak ezzel a panaszommal abajgattam a nagyra becsült társaságot, de süket fülekre találtam. :)
    Eddig. Sorozatos "tesztekkel" kizártam, hogy az én konkrét tv-m hibás. Azon csodálkoztam, hogy mivel a T-home az egyik legnagyobb szolgáltató, hogyhogy nem panaszkodott erre senki?

  • Pazini

    csendes tag

    válasz oil120 #76556 üzenetére

    Látom, nem hiszel nekem! :)
    Korábbi hozzászólásaimban részletesen taglaltam a problémát. Most te is végigjárod ugyanazt az utat.
    Lehet hogy a korábbi szériákkal nem volt gond, - 10-es, 20-as stb. - a 60-as nem jó a t-Home kábel tv-vel.
    Legalább is a GT. (42", 50" is lefagy) Az ST-vel, VT-vel nem tudom mi a helyzet.

    Nálunk ez az egy kábeles szolgáltató van a környékünkön. Kertes házas övezetben még ennek is örülni kell. Más meg nem fogja a rendszerét ide kiépíteni, nem éri meg a területre vetített alacsony lakosság szám miatt.
    Persze lehetne tányért is felrakatni a házra más szolgáltatótól. A GT-ben van DVB-S tuner. De! Egyfelől nem nagyon akaródzik nekem szétfúratni a házat, az esztétikáról nem is beszélve. A másik dolog, hogy a tányérosoknak jóval kevesebb a HD adójuk, (és nekem ez a fő műsorforrás) ezen felül mi a biztosíték, hogy náluk majd minden klappol?

    Mindezek eredményeként kompromisszumos megoldáshoz folyamodtam. IPTV-t köttettem be. Ettől is ódzkodtam, de egyelőre várakozáson felül teljesít. Cisco set top box-ot hoztak, a másik tv is ugyanolyat kapott. A csatornaváltás gyors, gyorsabb, mint a tv-vel. Valami jobb féle processzor lehet benne. És most jön a lényeg, amit nem mertem volna gondolni: a képminőség LEGALÁBB olyan jó, mint a tv saját vevőegységének. A műsorújság is tökéletes. A külleme is megfelelő, nincs az a gagyi hatása, mint a korábbi hasonló készülékeknek. És örülhetek, hogy anno milyen előrelátó voltam. Ugyanis minden szobába behúzattam a falba az UTP kábelt, persze akkor még csak a net miatt. A fene gondolta volna, hogy egyszer a tv adás is azon fog jönni. Ha ez nincs kiépítve, jócskán kábelcsatornázhattak volna a szerelők!

  • Pazini

    csendes tag

    válasz DM-Fan #76625 üzenetére

    Mint azt nemrég írtam, hibátlan a kép minősége az IPTV-n nálam.

    A rendszer felépítése nálam a következő: a házba bejövő koax csatlakozik a modembe. (nálam ez a hely a garázsban van)
    Modem típusa: CISCO EPC 3925

    Modemből UTP kábelen, falban szerelve halad a jel a set top boxba. (itt már a nappaliban/szobában vannak a boxok a tv-k alatt)
    Set top box típusa: CISCO ISB 2201 /Windows CE Core 5 op. rendszer/

    Set top boxból HDMI kábelen keresztül csatlakozik a tv-hez. (2 stb-2 tv)

    Ennyi. Kissé összetett, de működik. Azért azt el kell mondanom, hogy ha ritkán is, de előfordul akadás.

Új hozzászólás Aktív témák