Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djg

    aktív tag

    válasz DM-Fan #47461 üzenetére

    Számtalanszor leírtuk már...
    Bocsánat miszter, de nem olvasom olyan régen a topicot.

    És az edigital, euronics akkor miért nem látta be, ha akkorát lehet kaszálni vele? MM pedig mennyi pénztől esik el, hogy ott a plazmafanok igen népes táborát nem tudják kiszolgálni. Bocsi, de amennyi ráció van abban, amit mondtál, annyi van ellene is.
    Ha valami eladható és keresek rajta, akkor csak azért ne adjam el, mert van más, amit majd megvesznek? De lcd fanból is van épp elég, szóval abból is el tudnának adni.
    Ráadásul én nem látom ennyire sarkítottan ezt a kérdést és pont a Te általad írt összefoglaló volt annyira szimpatikus, amikor elolvastam, mielőtt az 1. hsz-emet megejtettem itt, mert Te eléggé törekedve az objektivitásra, már-már pártatlanul írtad le, hogy mindkettőnek van előnye és hátránya és az igények, a saját ízlés és hogy hova szánják is befolyásolhatják azt, hogy ki melyiket választja. Ráadásul ahhoz, hogy az lcd-t szarnak lássam kb. meg kell tanulni látni a hibáit, ahogy már fentebb írták nekem, tehát kapásból nincs mindenkinek szeme hozzá és a vásárlók többsége nem foglalkozik ennyire mélyrehatóan ezekkel a témákkal, mint Ti, tehát simán megveszi az lcd-t, ha az tetszik neki jobban. A közgazdasági sznobhatásról nem is beszélve, vagyis a plazma mellett is meg fogják venni a rózsadombiak a legdrágább lcd-t, mert az ára alapján elhiszik, hogy az a legjobb.

  • djg

    aktív tag

    válasz DM-Fan #47461 üzenetére

    egyetlen fájlt sem képes kadenciahelyesen lejátszani, illetve, hogy ilyen meg olyan apróbb gond van a stabilitással, hangsávkezeléssel, feliratozással, stb.
    Nem vonom kétségbe, hogy így van, csak még nem igazán értem ezeket a dolgokat. Most a gép vga-jára rá van kötve egy 23"-os monitor. Elindítom a gépet, bekapcsol a monitor és lejátszok egy tetszőleges filmet rajta.
    Ha veszek egy tévét és rákötöm, akkor forrás kiválasztása után az lesz a "monitor". Kiválasztom a filmet és lejátszom.
    Ha a monitoron lejátszva nincs semmi gondom, se a felirat nem csúszik el, se a képpel nincs bajom (pedig régebbi LCD paneles, ráadásul valszeg tn+film, noha monitor-tévé), akkor a tévén miért lesz?

  • djg

    aktív tag

    válasz DM-Fan #47461 üzenetére

    ha eltöltöd az első hosszú éjszakát otthon a kicsikével és rájössz, hogy egyetlen fájlt sem képes kadenciahelyesen lejátszani, illetve, hogy ilyen meg olyan apróbb gond van a stabilitással, hangsávkezeléssel, feliratozással, stb. és semmit nem tudsz állítani, akkor majd mást fogsz mondani. Hidd el, nem véletlenül ajánl itt mindenki külső lejátszót, aki komolyan gondolja.

    Bocsi,még e kapcsán annyi, hogy rá tudok ugyan keresni, de tudsz vagy tudtok ajánlani valami netes leírást, ami a legérthetőbben írja le ezeket a dolgokat? Amolyan hülyegyerek biztosan.
    Az alapfogalmakon kívül, amikre lényegében rá tudok keresni, jó lenne olvasni róla, hogy hogyan épül fel egy ilyen médialejátszóval egybekötött rendszer és hogy miket kéne beállítani és az egyes beállításoknál mit kéne tapasztalni.
    Légyszi ne mond, hogy google a barátom, mert tudok keresni, csak hátha van olyan cikk, amit Ti javasoltok, mert nagyon jól megírt. írtátok, hogy nagyon nem könnyű jól összehozni és napokat el lehet vele lenni...

    Másik: sajna komolyabb hangrendszer kiépítésére se keret (jelenleg), se fizikai hely nincs, mert az egész háló kb. 2 méter széles. Egyik végébe a fejem, szembe a falon lenne a tévé.
    A géphez van egy régi, 5.1-es hangrendszerem, jack dugós, de amúgy biztos jobban szól, mint bármelyik tv beépített sajátja.
    Össze fogom tudni kötni a tévével? Vagy a legjobb lenne venni valami médialejátszót, arra rákötni azt meg hdmi-vel a tévéhez? Csak azt a lejátszót mivel kötöm össze a PC-vel, azt is egy hdmi-vel?

    Bocsi a sok kérdésért, van hova felzárkóznom... :S

Új hozzászólás Aktív témák