Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz BBéci #37218 üzenetére

    Egy dolgot kell figyelni, illetve kettőt:

    le kell futtatni valamelyik diszk egészségdiagnosztikai szoftvert ami megmutatja, hogy a drive mit gondol magáról smart állapot alapján. Itt látszik az üzemidő is és a bekapcsolások száma is. Valamint bármelyik szervó és motor lassulás is- mert ezt is rögzíti.

    Eztán jön a hallószervi vizsgálat :) Legyen teljes csend és tedd a füled közvetlen a drive-ra. Aztán kapcsold ki és hallgasd meg, hogyan áll le. A lényeg a legvégén van, ugyanis a belső por illetve elkoszolódás mértékét akkor hallod meg, amikor az utolsó párat forogja a motor. Hallani fogsz egy ütemesen súrlódó hangot. Ha ilyen van, akkor közel a vég - ugyanis a közhiedelemmel ellentétben a merevlemezek NINCSENEK vákuumban, nincsenek hermetikusan zárva - a levegő ki/be jár a külvilág és a drive belső közt. Ezt tapasztalatból tudom, voltam már eleget a Kürtnél, láttam olyan vinyót szerverből amiből ki lehetett önteni a port - nem vicc és nem túlzás. Ez azért van, mert a melegedés miatt szellőznie kell, a túlnyomásnak ki kell mennie. Természetesen van porvédelem, de ez az idővel "feladja".

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák